Grupa ekologów

Wesołych Świąt!


Udostepnij
Glodne Slonce

22 Responses to “Grupa ekologów”

 1. Andrzej Says:

  Tych pajaców powinno się deportować za Ural.

 2. Fan anonim Says:

  A moim zdaniem powinno się promować ekologiczny tryb życia. Oczywiście bez przesady i w granicach rozsądku, ale jednak pamiętać że o Ziemie należy dbać.

 3. Rafal Kosik Says:

  Dbam. Ja nawet mam kompostownik w ogródku.

 4. Andrzej Says:

  Też dbam, ale nie zmienia to faktu, że ekolodzy to pajace.

 5. Ponury Żniwiarz Says:

  A ja mam na podwórku trzy śmietniki. Segregujemy śmieci, ale potem przyjeżdżają panowie, żeby je opróżnić i wszystkie trzy ładują do jednej śmieciarki.

 6. Rafal Kosik Says:

  Przynajmniej są szczerzy, albo zbyt racjonalni, żeby jeździć trzy razy i mieszać zawartość dopiero na wysypisku.

 7. Fan anonim Says:

  Niestety czasem jak widać bywa, że ktoś się postara, posegreguje a w śmieciarce i tak wyląduje wszystko razem. Chociaż niedawno miała się zacząć w Polsce segregacja, więc może to coś zmieni.

 8. Ponury Żniwiarz Says:

  Fan anonim, u mnie się to dzieje już po rozpoczęcie rzekomej segregacji. Wcześniej pojemnik był jeden, teraz są trzy. Panowie śmieciarze zbierają śmieci trzy razy dłużej.

 9. Fan anonim Says:

  Więc faktycznie coś jest z tym chyba nie tak.

 10. Arawis Says:

  U mnie rozpoczęcie segregacji wyglądało tak: przed wejsciem ustawy byly 4 pojemniki( smieci, szklo, plastik, makulatura), po wejsciu nowych przepisow przez 2 tyg. nie bylo zadnego pojemnika- smieci lądowały na ziemi, teraz pojemnik jest jeden. Segregacja pęłną gębą.

 11. Andrzej Says:

  Ludzie, ekologia to jedna wielka ściema. Segregacja odpadów? I tak wszystko ląduje w jednej śmieciarce zmieszane ze sobą. Dziura ozonowa? No fajnie, najbardziej na tym zarobili producenci lodówek. Efekt cieplarniany? Szkoda, że człowiek emituje znacznie mniej CO2 niż sama natura. Tych idiotów powinno się powywozić na Syberię, niech tam sobie dbają o ekologię.

 12. Ed Says:

  Ci naukowcy, którzy wmawiają nam, że nie ma globalnego ocieplenia, dziury ozonowej, zaśmiecenia itd. są tak naprawdę przekupywani przez właścicieli dużych korporacji.
  Prawdą jest, że świat się psuje i to wina tylko człowieka. Można oczywiście zignorować różne rzeczy i wmawiać sobie, że się żyje w idealnym świecie, ale prawdą jest, że człowiek wiele popsuł i teraz musi to naprawić, inaczej czeka świat zagłada.

 13. Andrzej Says:

  Tak, tak, morza wyleją z brzegów, z nieba spadnie płynny ogień, a słonie, na których stoi Ziemia, sobie pójdą.

 14. Ed Says:

  Widać, że jesteś wielkim ignorantem. Zobacz co się dzieje na świecie, a wtedy pogadamy. Powdychaj sobie świeżego powietrza z wielkiego miasta, idź na piękne i zdrowe wysypisko śmieci, poopalaj się pod nieistniejącą dziurą ozonową a potem odwiedź przyjaciela lekarza, pojedź na biegun i pooglądaj sobie jak lodowce szybko topnieją i zobacz nieudane starania pingwinów o zdobycie jakiegoś pożywienia. Świetna zabawa!

 15. szary Says:

  Ekologia to nauka o ekosystemach.
  W większości przypadków “ekolodzy” nie znają nawet definicji słowa ekosystem.
  Co nie znaczy, że nie należy dbać o Ziemię na której bądź co bądź - jesteśmy gatunkiem dominującym i elementem prawie każdego ekosystemu.
  Zamiast zdrowego rozsądku i prawdziwej wiedzy naukowej serwuje się światu propagowane przez wielki przemysł i dominujące państwa “ekologiczne dogmaty” o globalnym ociepleniu i takich tam, popierane przez mających gorące serca ale małą wiedzę “aktywistów”.
  I tak w efekcie dobre chęci najczęściej przekuwane są jak zwykle w piekielny bruk a ludzie zaczynają straszyć się deportacjami za Ural.

  Zanim coś zrobisz, kupisz, wyrzucisz - pomyśl chwilę o innych. Wszystkim nam będzie lepiej. Tyle i aż tyle. Pozdrawiam

 16. Andrzej Says:

  Ed, dowody proszę, zamiast nazywania mnie ignorantem. ;) Tylko proszę, nie brednie od ‘’naukowców'’, tylko rzetelne, poważne źródła organizacji niezależnych, czy to od ekoterrorystów, czy od rządów.
  Do sedna - globalne ocieplenie? Ziemia wytwarza sama z siebie znacznie więcej CO2, niż ludzie. Dwutlenek węgla jest bardzo potrzebny, zwłaszcza roślinom, do istnienia, bo tylko dzięki niemu mogą przeprowadzać fotosyntezę.
  Ale mniejsza. Dbać o środowisko to obowiązek obywatela RP. Tylko, czy takim dbaniem jest przykuwanie się do drzew w dolinie Rospudy? Bo życie żabek jest istotniejsze od życia ludzkiego? A może takim dbaniem jest protestowanie przeciwko kupowaniu skórzanej odzieży? Walka z państwem, bo lata samolotami nad obszarem, gdzie rosną jakieś rzadkie trawy?
  Dla mnie dbanie o środowisko to zadbanie o zbieranie śmieci (jakoś nie widzę ekologów, łażących po Krakowie w innym celu, niż zbieranie kasy), zmniejszenie emisji spalin, szukanie alternatywnych źródeł energii. A gdzie są w tym ekoterroryści? Nie ma.

 17. Andrzej Says:

  A, i tak nawiasem, to jeden wulkan wydziela więcej CO2 i substancji chemicznych niszczących ozon, niż cały kontynent.

 18. Rafal Kosik Says:

  Nie ma przekonujących dowodów na to, że efekt cieplarniany to wynik działalności człowieka. Wystarczy przejrzeć wykresy (niezbyt dokładne, ale zawsze) zmian temperatur z czasów przed rewolucją przemysłową i teraz. Wahania temperatury o kilka stopni w górę czy w dół nie są niczym niezwykłym. Wahania poziomu mórz też zdarzały się wielokrotnie. Niestety bardzo trudno jest dokopać się do badań na temat choćby skali emisji CO2 przez człowieka i tego ze źródeł naturalnych. Zamiast rzetelnych danych dostaniesz raczej odpowiedź spreparowaną przez tę lub inną grupę nacisku. Mało jest na świecie ludzi, którzy znają prawdę, albo tylko im się wydaje, że znają. Nie wiadomo więc, czy człowiek jest odpowiedzialny za 1% emisji czy może za 90%.

  Pouczająca jest sprawa „ekologicznego” recyklingu zużytych tonerów do drukarek w USA. Po prześledzeniu ich trasy, okazało się, że niektóre z nich przejeżdżały ponad tysiąc kilometrów do centrum recyklingu. Koszt ekologiczny takiego transportu jest wielokrotnie wyższy niż w przypadku wyrzucenia tego tonera na zwykły śmietnik. Zresztą w recyklingu tonerów nie chodzi o żadna ekologię; chodzi o to, żebyś tego toneru nie napełnił ponownie, tylko żebyś kupił nowy. Jak dla mnie bardziej ekologiczne jest napełnienie i ponowne użycie. Tak samo jak bardziej ekologiczna jest zwykła żarówka (szkoda tylko, że o fabrycznie ograniczonym czasie życia).

  Powyższe przykłady to argumenty za trochę mniej dogmatycznym traktowaniem ekologii. Warto czasem samemu pomyśleć, co szkodzi być może tylko interesom wielkiej korporacji, a co naprawdę naszemu środowisku. Wylewanie nieoczyszczonych ścieków do rzeki szkodzi na pewno, palenie niektórych plastików również, ale już deptanie trawników zupełnie nie.

  Ponadto zmodyfikowałbym nieco definicję ochrony środowiska. Nie powinniśmy chronić go w ten sposób, żeby nie szkodzić nikomu - tak się nie da, bo to co szkodzi jednym organizmom, dla innych jest dobrodziejstwem. Ochrona środowiska powinna dbać o środowisko korzystne dla człowieka.

 19. wisznu Says:

  cała ekologia to ostatnio zrobił się szkodliwy przemysł.

  Już pomijam wątpliwości dot. działalonsci Greenpeace’u, który ponoc prostesty ogranicza do momentu, kiedy otrzyma darowiznę od odpowiedniej firmy, ale np. Toyota Prius mająca wizerunek samochodu ekologicznego, bo hybrydowa i mało pali. A kiedy przeanalizować jej cykl zyciowy - od miejsca produkcji do sposobu utylizacji to okazuje się, że stary mercedes w dieslu, nie spełniający żadnych norm “EURO” jest bardziej ekologiczny, chocby dlatego, że nikt nie bierze pod uwage problemów z utylizacja zuzytych akumulatorów z Toyoty.

  Albo same normy emisji spalin. Jestem przekonany, że współczesne silniki nie przeszłyby testów związanych z EURO 1. A to wszystko dlatego, że EURO 1 określało emisję spalin w całym zakresie pracy silnika, a kolejne juz tylko w wybranych punktach.

  pisał o tym też Paweł Dejko na swoim blogu:
  http://paweldejko.blogspot.com/2013/01/ach-ta-technologia.html

  Co do dziury ozonowej, to winiono za nia freon. Ale tu też mam wątpliwości, bo jak mnie pamięć nie myli, to freon jest cięższy od powietrza, więc to nie jest takie proste unieść jego spore dawki do górnych warstw atmosfery. Faktem jest, że po tym jak przestano stosować freon, to i dziura ozonową nikt nie straszy. Więc być może coś jest na rzeczy. No w najgorszym razie to była tylko korelacja :)

  Albo inna ciekawostka - wymyślono reklamówki, które sie po kilku miesiącach rozpadają. Zaczęto je sprzedawać w marketach zamiast rozdawancyh starych, bo one są ekologiczne - m.in. dlatego, że jak zwierzak się zaplątał w starą, to mógł się już tylko udusić. I nikt nie zadawał pytań, takich jak:
  - jaki jest związek między sprzedażą reklamówek (zamiast ich dodawania do zakupów) a ekologią?
  - czy zwierzak jest w stanie wytrzymać kilka miesięcy bez oddychania zanim ta reklamówka się rozpadnie uwalniając go?
  - którą reklamówke jest łatwiej połknąć przez zwierzę - całą, czy w kawaleczkach i czy przypadkiem to mu nie zaszkodzi w układzie pokarmowym?
  - którą reklamowkę da sie uprzątnąć z lasu - całą czy taką, która się rozpadła w drobny mak?

 20. cheap snapbacks free shipping usa Says:

  louis vuitton wallet for women

 21. http://www.buystrollers.co.uk/ Says:

  L’ deuxième carrière se prrrsente u . n . probabilité l’ordre nufactured s’aventurer on very simple chemin contenant vous intéresse, cependant don’t vous n’étiez promote simplement pas andel mesure del poursuivre del raison l’ordre environnant les circonstances. à texas retraite, vous avez new york city liberté pour choisir tout ce dont vous recherchez canisters .

 22. http://www.asalm.fr/ Says:

  Heure d’été signifie soleil, bronzage egalement mignons, l’ensemble des tendances fra?ches. Ces sandales seront généralement, et ainsi par cette occasion ce gar?on, Frank Madden ne sais sandales! Regardez on carolina sandale Dalea, a fabulous utilisant 1 exceptional slimmer talon 5 pouces ensuite indivisible cuir perlé open-toe sandale.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).