FNiN OS2 - recenzja na NaszeMiasto.pl

Felix Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2 - okładkaKiedy patrzę na nastolatków na ulicy, szukam wśród nich Felixa, Neta i Niki – bystrych, niezwykłych, zainteresowanych czymś więcej niż gry komputerowe i telewizja.

Rafał Kosik pozwolił mi się rozmarzyć o sympatycznej młodzieży, o nauczycielach fizyki, którzy potrafią wytłumaczyć, czym jest pierwsza prędkość kosmiczna bez pisania wzorów na tablicy i o przygodach, które zawsze chciałam przeżyć. Napisał kolejną znakomitą powieść dla młodzieży, lecz przyjemność z jej lektury mogą też czerpać jej rodzice, nauczyciele, a nawet dziadkowie. (więcej na naszemiasto.pl…)


Udostepnij
Glodne Slonce

40 Responses to “FNiN OS2 - recenzja na NaszeMiasto.pl”

 1. Gusia Says:

  Nic dodać, nic ując. :)

 2. Agata;Arya Says:

  Trafny opis ;)
  Wczoraj [w nocy ;D] skończyłam czytać tę książkę i jest naprawdę świetna! Bardzo mi się podoba pana poczucie humoru, szcególnie zapominajka alpejska Butlera i smog spowodowany tupaniem z zimna :)

  Chciałam bardzo podziękować za wplatanie w tekst informacji, szczególnie tych z fizyki, bo dzięki tej książce na reszcie choć część rozumiem! Nauczyłam się z niej chyba więcej niż z podręcznika! Dziękuję! :)

 3. Justyna Says:

  Super recenzja, trafia w sedno :) To się czyta szybciutko, i z zainteresowaniem. I popieram Agatę- czasami z pana książek bardziej rozumiem fizykę niż z podręcznika. xD

 4. Carrie_21 Says:

  Ku mojemu ździwieniu, niedawno moja mama zaczeła czytać FNiN. Z racji tego, iz jest nauczycielką, pyta sie, skąd takie wyobrażenie o nauczycielach w szkole bohaterów(dodam, że uczy historii[w mojej szkole {ale na szczęście nie mnie!}]) szczegółnie ciekawi ją Cedynia(z oczywistych powodów) :)

 5. Okreiks Says:

  Gdy przeczytałem pierwszą część FNiN, byłem trochę młodszy od bohaterów, że tak powiem (byłem jakoś w 6kl.). Tydzień temu przeczytałem FNiN OS2 i teraz jestem jakby starszy od bohaterów.
  Wniosek: Za wolno pan pisze książki :D

 6. Rafal Kosik Says:

  Nie, piszę je w dobrym tempie. to Ty za szybko się starzejesz ;)

 7. Iza Says:

  :D
  Ja jestem młodsza od FNiN. 19 lipca bedę miała 12 lat.
  Ale mogłabym pójść do Hogwartu;)!
  A co do informacji-zgadzam się z Agata;Arya.
  Np., w podręcznikach szkolnych nie ma nic o podróżach w czasie, a dzięki TMK zrozumiałam wszyściusieńko. No, może prawie wszystko.

 8. Carrie_21 Says:

  Ja jestem młodsza, mam 13:). dopiero w tym roku idę do gimnazjum, ale co nieco z tych książek już wiem:)

 9. Iza Says:

  ‘’Kiedy patrzę na nastolatków na ulicy, szukam wśród nich Felixa, Neta i Niki – bystrych, niezwykłych, zainteresowanych czymś więcej niż gry komputerowe i telewizja.'’
  Ja raczej nie znajdę nikogo podobnego do Felixa, Neta lub Niki. Dla przykładu: którego z chłopaków w mojej szkole interesuje coś więcej niż gry komputerowe, albo gra w nogę? I jest na tyle uzdolniony, że stworzył robota, albo program AI? Żaden? No właśnie! Albo, która dziewczyna jest tak samodzielna jak Nika? I nie myśli tylko o ciuchach i kosmetykach? Żadna? No właśnie!
  No, ja nie myślę o ciuchach i kosmetykach, ale raczej nie jestem samodzielna.

 10. Justyna Says:

  Dla mnie zakupy to męczarnia :) A ja jak zaczęłam to czytać to byłam starsza od bohaterów bo miałam 14 lat. Teraz to ja rocznikowo 16 mam.

 11. Justyna Says:

  Agata;Arya czy Ty czytałaś Dziedzictwo?

 12. Okreiks Says:

  Justyna, ja czytałem :) Pierwsze książki, które przeczytałem z własnej woli i tego nie żałuję :)

 13. Justyna Says:

  Eragona to zabrałam bratu bo dostał na urodziny abo imieniny, i nie czytał. teraz to mi to siłą wyrywa. Ale jak patrze na nick Agata;Arya, to się zastanawiam czy ta Arya to Arya z Dziedzictwa :)

 14. Agata;Arya Says:

  Do Justyny:

  Tak, ta ksywa to właśnie z Dziedzictwa, bo uwielbiam ten cykl.
  I tak mi jeszcze pasowało z imienia, bo Arya oznacza “szlachetna”, a Agata też ;D

 15. Iza Says:

  Justyna Says:

  June 30th, 2009 at 17:34
  Dla mnie zakupy to męczarnia :)

  Ale ja nie mówię że wszystkie dziwewczyny takie są. Ja też wolę dostać książkę do ręki i usiąść z nią w kącie niż latać po sklepach. Nienawidzę zakupów. Ja mówię że większość dziewczyn taka jest.

 16. Justyna Says:

  A ja ani nie zaprzeczyłam ani nie potwierdziłam. Ja stwierdziłam tylko czym dla mnie są zakupy. A ja wolę posiedzieć w domu niż latać po sklepach :)

 17. Iza Says:

  Taaaaaaaaaa…
  A ja mam i tak zapchaną szafę, chociaż, jak wspomniałam, nienawidzę layać po sklepach.

 18. Agata;Arya Says:

  Sklepy… Koszmar, choć większość dziwczyn pewnie się ze mną nie zgodzi ;D

  Tak (nawiasem mówiąc) z tego komentowania recencji robi się już niezłe forum ;PP

 19. Ola Says:

  Mi się najbardziej końcówka podobała. ;P
  Jak prateściowa chciała zrobić sobie herbatkę.

 20. Justyna Says:

  A mi się podobała rozmowa Neta i Niki o lamerze z pietra niżej :)

 21. Iza Says:

  Mi obie te rzeczy się podobały+rozmowa przyjaciół z Konpopozem.

 22. mfa Says:

  Wedłg mnie ta książka jest świetna :*** .
  Można wiedzieć kiedy następna część ;)

 23. Iza Says:

  W listopadzie.

 24. Agata;Arya Says:

  Super! To już niedługo.
  Mam nadzieję, że 27 - mam wtedy urodziny ;)

 25. Iza Says:

  A ja mam nadzieję, że rodzice przesuną mi imieniny na listopad i dostanę wtedy 7 część (imieniny mam 3 września). Niestety to raczej niemożliwe, więc poproszę mamę, żeby mi kupiła przy powrocie z pracy, a jak nie to z bólem serca poczekam do mikołajek.

 26. Ponury Żniwiarz Says:

  Jeszcze tylko lipiec, sierpień, wrzesień, pazdziernik i… LISTOPAD… Kurczę, jak szybko ten czas leci… Dopiero co pamiętam jak w maju czytałem OS2, a już jest lipiec :P

 27. Magda Says:

  Ja je zaczelam czytac w 4 klasie.23lipca bede miala12 lat,ale czytalam juz ksiazki,ktorych niedala rady przeczytac moja ciocia-nauczycielka polskiego w klasach 12.

 28. Iza Says:

  Ja FNiN zaczęłam czytać stosunkowo niedawno, przynajmniej w porównaniu do was, bo w moje urodziny, rok temu. No, prawie rok, brakuje 13 dni.

 29. Magda Says:

  Do Agata;Arya:Też to czytałam,super.

  A do autora:Widzi Pan,mam takie konto na stronie chomikuj.pl,na tej stronie,każdy,kto ma konto może ,,zachomikować'’muzykę,obrazki,itp.Na i ja zachomikowałam masę plików z FNiN.Nawet 2 e-booki.No,i mam też taki obrazek z TMK.Jest na nimNika,taka sama jak na okładce,tylko że to jest jej portret,tak jakby zdjęcie.Dosłownie z góry do dołu w serduszkach,i z podpisem:Nika.Ale ja wątpię,że to ona sama tak siebie…To raczej sprawka Neta.Czy ja się tylko nie mylę?

 30. Przemek Says:

  Jak się będzie nazywać następna część?

 31. Iza Says:

  Też jestem tego ciekawa. Jak?

 32. Andrzej Says:

  Też to znalazłem…
  Ale Net nie jest romantykiem… może to Gerald? xDD

 33. Justyna Says:

  A możecie dać link do tego zdjęcia? Chętnie zobaczę :)

 34. Iza Says:

  Ja też:)

 35. Agata;Arya Says:

  Ja też ;)

 36. LIK Says:

  “Kiedy patrzę na nastolatków na ulicy, szukam wśród nich Felixa, Neta i Niki – bystrych, niezwykłych, zainteresowanych czymś więcej niż gry komputerowe i telewizja.”

  Napisze lekkie sprostowanie, ponieważ mnie to uraziło- to tylko dzieci z warszawy są takie nie potrafią samodzielnie myśleć i ciągle ich do komputera ciągnie. Ja nie mam komputera, a nawet tata się pyta czy mi nie kupić ja zawsze odpowiadam że to strata czasu. Teraz pisze z komputera ze szkoły bo kolonie mamy. W zasadzie to podczas wakacji to w domu tylko jestem na obiad i na noc, a z kolegami robimy robimy takie rzeczy, że niezłą książkę można by napisać. ;>

 37. hoparapek Says:

  gośc jest kiepski

 38. hoparapek Says:

  fajnie sie czyta ale filtr jest kiepski

 39. Karr Says:

  ,,napisze lekkie sprostowanie, tylko dzieci z warszawy są takie nie potrafią samodzielnie mysleci ciągle ich do komputera ciągnie'’
  o przepraszam. na jakiej postawie wnosisz, że dzieci z warszawy nie myślą ? sama jestem tym ,,warszawskim dzieckiem'’ i zapewniam cię, że myślę. nie ciągnie mnie do komputera i mam zupelnie inne zainteresowania niż wszyscy. otaczają mnie osoby, które podobnie jak ja myślą. Więc proszę cię, nie oceniaj pochopnie, jeśli sięo prostu na czymś nie znasz.

 40. Martyna Says:

  te ksiazki sa boskie!! mam wszystkie czesci i z utesknieniem czekam na bunt maszyn! zazdroczsze FNiN takich nauczycieli, kolegów i….zycia!!! niech pan wezmie w reke dlugopis i napisze jeszce z 5 tomow
  P.S wiecej mile widziane;))))

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).