FNiN KDM wyklejka

FNiN KDM wyklejka Oto wyklejka do książki Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów. Nie mam siły nic więcej na ten temat napisać, bo dłubię to od południa.


Udostepnij
Glodne Slonce

12 Responses to “FNiN KDM wyklejka”

 1. bpawel10 Says:

  Moim zdaniem kiepska. Nie dlatego, że brzydka, bo jest naprawdę ładna, tylko że niezbyt spełnia swoją rolę. Wyklejka ma przecież umożliwić czytelnikowi zobaczenie przeróżnych wynalazków i innych niezwykłych i zwykłych rzeczy występujących w książce. Niestety, każda wyklejka zawiera też ozdobniki, które nie są według mnie potrzebne, ale pewnie Panu Rafałowi szkoda czasu na rysowanie tylu przedmiotów, żeby zapełnić całą przestrzeń, dlatego je daje. Zawsze było ok, bo proporcja była około 1:1. Ale tutaj, według mnie, jest o wiele za dużo ozdobników (typu: Big Ben, logo metra, krzyż grobowca, książka, flagi brytyjskie, beczka, fajka, budka telefoniczna i inne). No cóż, wydaje mi się, że Pan Rafał trochę poszedł tutaj na łatwiznę. Może miał mało czasu, nie wiem, no ale jednak chętnie zobaczyłbym na tej wyklejce więcej rzeczy z książki (czyli głównie takich z opisem, chociaż są też takie, które nie mają opisu, a w książce występują). Co do tła, to wydaje się ono trochę dziwne, ale to chyba dlatego, że przyzwyczaiłem się do różnych zębatek i innych mechanizmów w tle. Natomiast bardzo pasuje do tej książki, dlatego uważam, że to dobry pomysł.

 2. jakieś imię Says:

  Wow, taka inna. Bardzo ładna, chociaż mogłoby być więcej gadżetów. Strasznie się ciesze że jest już wklejka :-D

 3. Felixiara Says:

  bpawel10 Says:”Co do tła, to wydaje się ono trochę dziwne, ale to chyba dlatego, że przyzwyczaiłem się do różnych zębatek i innych mechanizmów w tle. Natomiast bardzo pasuje do tej książki, dlatego uważam, że to dobry pomysł.” Tu się zgadzam.
  A co do ilości flag - czyżby miały być motywem przewodnim niczym szachownice w “Księdze strachów” Nienackiego? Hmm? Panie Rafale?
  Reszta jak najbardziej w porządku. :D
  Nie mogę się doczekać - w napięciu oczekiwania tak się wczuwam w klimat nowego Felixa, że nie potrafię już czytać westernów tylko kryminały - i co ja zrobię jak mam jeszcze 5 tomów Maya do przeczytania? Na szczęście chody w bibliotece się przydają ;)

 4. Alka Says:

  Omg ! Nareszcie londyn ! Kocham to miasto ! Jest takie inspirujące dla pisarzy ( dla mnie ) ! Myśle po tej wklejkę ze książka będzie cudowna !

 5. WJG Says:

  Brakuje głównego obrazka, który pojawiaj się we wklejkach w poprzednich powieściach (np plan gimnazjum, bulbot, konpopoz) oraz jest zbyt mało elementów.

 6. Konpopoz Says:

  Ładna, jest naprawdę w porządku (alfabetycznym…), chociaż trochę mało elementów. Czegoś jej brakuje, ale podoba mi się:)

 7. Rafal Kosik Says:

  Tym razem postawiłem na przekazanie klimatu historii.

 8. Alka Says:

  I bardzo dobrze !
  Moim skromnym zdaniem motyw główny tej wklejki to flaga Anglii. Jest to jasne i przejrzyste, jeżeli ktoś tego nie widzi no to sorry.
  Kiedy planuje pan premierę ?

 9. Rafal Kosik Says:

  19 listopada.

 10. Alka Says:

  Dziekuje ;) i cieszę sie ze tak mało zostało ;)

 11. Skiwalko Says:

  Cóż. Zapowiada się obiecująco, chociaż zgadzam się ze swoimi poprzednikami. Jako zagorzały fan FNIN twierdzę, że nie powinno się oceniać książki ani po okładce (PN, OS2, BM, ŚZ, ŚZ2, NH, SCH), ani po wyklejkach (OS, OS2, BM, ŚZ, ŚZ2, SCH) (1)

  Wyklejka sama w sobie całkiem, całkiem. Po niemiłym mieszanouczuciowo zaskoczeniu (okładka) wychodzę na prostą. Wielka Brytania - good, oby akcja również była zachęcająca. Ozdobniki - niech będzie good. Elementy (najchętniej z opisami) - not good. Treść - choć nadal nie wiadoma trzymam kciuki, by pan Rafał stworzył naprawdę ciekawą książkę.

  Co do pakietu (wyklejka + okładka) - widać, że była robiona w pośpiechu. Pan Rafał nie miał za dużo czasu (Amelie i Kuby, Kuby i Amelie, Koszmarne Podróże). 1. (okładka) Rysunki całkiem całkiem, jednak kolorystyka mi się nie podoba. Jest tyle kolorów pasujących do tej serii, a pan wybiera identyczne jak w BM. Londyn OK. No i ten Felix - taki dziwny. 2. (wyklejka) Całkiem całkiemszej. ZA DUŻO ZDJĘĆ. A co do rysunków - ZA MAŁO OPISÓW. Ot co.

 12. Fan anonim Says:

  O, już 19 :)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).