Fenomen Kosika

Felix Net i Nika Rafał Kosik jest autorem science-fiction dla dorosłych, to jego specjalność. Wiele razy podkreślał w rozmowach, że zaczynając pracę nad książką dla młodzieży z góry zakładał, że musiały znaleźć się w niej wątki science-fiction. Umiejętnie wprowadza je do historii, co sprawia, że seria jest atrakcyjna dla młodych ludzi. Stąd wątek sztucznej inteligencji, robotów i paranormalnych właściwości, które posiada Nika. (więcej na ryms.pl…)


Udostepnij
Glodne Slonce

4 Responses to “Fenomen Kosika”

 1. Gosia Says:

  To fascynujące, jak kreuje pan swoje postaci. Geniusze ratujący świat, ale nie umieją sprawdzić ceny mięsa na półce w sklepie. Hacker, który umie się włamać wszedzie, ale nie umie wpisać w google “jakie mięsa na grilla”. Bardzo lubię te książki, ale z biegiem czasu zauważam coraz więcej drobiazgów, które nie stykają.

 2. Moonlight Says:

  Nic w tym dziwnego. Geniusze tacy jak np. Einstein, Oppenheimer i wielu innych mieli trudności z wykonywaniem codziennych czynności. Myślami byli gdzie indziej. Einstein z roztargnienia często zakładał dwie różne skarpetki. W końcu przestał nosić skarpetki w ogóle, żeby nie musieć o nich myśleć.

 3. GEO/wierny fan Says:

  Po prostu tak jest. Pan Rafał trafił w 6, jeśli chodzi o potrzebe tego rodzaju literatury wśród nastolatków. Każdą książkę czyta się z takimi emocjami niczym mecze piłkarskie. Fenomen, nie fenomen po prostu brakowało takiej książki, gdzie tak wielu mogło utożsamiać się z bohaterami.
  Ps. Pierwszą część przeczytałem w 2 kl. podstawówki, teraz już studiuję na 2 roku,a wszystkie tomy przeczytałem w przód, tył,na wskroś, bokiem tak, że wyglądają jak po apokalipsie, ale każda też ma swoje manitu, były czytane w wielu miejscach w kraju i za granicą. I tak samo jak 13-14 lat temu nie mogłem doczekać się kolejnej części, tak już z niecierpliwością czekam na następną, bo jak to mogłoby by się stać, że nie można zrobić sobie prezentu 6 grudnia (najczęściej) w postaci takiej ksiaźki. Pozdrawiam

 4. GEO/wierny fan Says:

  *…niczym ogląda się mecze piłkarskie…

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).