Felix, Net, Nika i Rafał Kosik

Sukces - luty 2013Gdyby Rafał Kosik, jak J.K. Rowling, urodził się w Wielkiej Brytanii, byłby dziś bardzo bogatym człowiekiem. Sprawca jednego z największych w Polsce komercyjnych sukcesów wydawniczych ostatnich lat jeździ jednak 12-letnim samochodem. Bo taki ma styl.

(więcej na sukcesmagazyn.pl lub w papierowym wydaniu magazynu Sukces).


Udostepnij
Glodne Slonce

15 Responses to “Felix, Net, Nika i Rafał Kosik”

 1. Says Says Says:

  Czy masz jakąś manię wyszukiwania informacji o sobie i twoich książkach, czy cie po prostu informują o artykułach na temat twoich książek i Ciebie samego?

 2. Rafal Kosik Says:

  Nie googlam sam siebie, jeśli o to pytasz. Zwykle ktoś mi donosi, często sama redakcja lub autor. Zapewne więc większość materiałów przemyka niezauważona przeze mnie.

 3. Al Says:

  Te 12 lat to średnia z Jeepa i Mesia?

 4. Rafal Kosik Says:

  Chyba tak ;) O tym samym sobie pomyślałem. Chociaż, dla ścisłości, średnia byłaby 17 (bo 23 i 11).

 5. FNiN_addict Says:

  Zawsze myślałam dokładnie tak samo! Niech pan da przetłumaczyć Felixa na język angielski! (Jak się pan zdecyduje, to proszę o znak, studiuję filologię angielską, do czasu aż się pan zdecyduje zdążę się dyplomować).

 6. bookworm Says:

  Myślę, że w przekładzie angielskim dotarłaby do większej liczby odbiorców. Ale z drugiej strony ciekawe jak przełożą wszystkie neologizmy i gry słowne… :)

 7. Rafal Kosik Says:

  Spokojnie. Pracujemy nad tym :)

 8. Fan anonim Says:

  Przetłumaczenie ksiązki na angielski to naprawdę dobry pomysł. I również jestem ciekaw jak przełożyli by neologizmy i gry słowne. Już sobie wyobrażam, jak ktoś nad tym siedzi i próbuje to zrobić.

 9. CezarIXen Says:

  Mnie ciekawi czego dotyczy te wyrażenie ,,pracujemy nad tym”, ja osobiście waham się między takimi interpretacjami: tłumaczeniem oraz szukaniem angielskiego wydawcy. :) Z kontekstu trudno to wyłapać.

 10. Elizabettth Says:

  Raaany, zawsze o tym marzyłam :) W sensie o Felixie w wersji angielskiej. Żeby się podzielić tym co nas cieszy z całym światem, niech cieszą się wszyscy ;)

 11. Rafal Kosik Says:

  Wyrażenie „pracujemy nad tym” znaczy mniej więcej tyle, co „pracujemy nad tym” i zawiera w sobie tłumaczenie i szukanie wydawcy ;) Nie są to łatwe sprawy, bo w końcu mówimy o największym rynku świata.

 12. fan anonim Says:

  Przepraszam jeżeli ktoś już o tym mówił, ale chciałem się spytać. Czy film na podstawie drugiej części FNiN będzie na dvd, a jeżeli tak to w jakim terminie?

 13. bookworm Says:

  Heh, już widzę przekład Świata Zero - JumpGate czyli…. JumpGate

 14. bookworm Says:

  W sensie że Skoczywrota :)

 15. Rafal Kosik Says:

  Nie wiem, kiedy będzie DVD. http://felixnetinika.pl/blog/film-tmk-dla-tych-co-przegapili

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).