Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn - fragment #3

Dyrektor siedział za biurkiem w swoim gabinecie i machinalnie bawił się klawiszem „caps lock”, na co komputer reagował dwoma podobnymi piśnięciami. Dyrektor miał poważny dylemat – nie lubił mówić niemiłych rzeczy, a to właśnie czekało go za kilka minut. Spojrzał na zegarek. Do dzwonka zostało dziewięćdziesiąt pięć sekund. Przestał się bawić przyciskiem i jeszcze raz przebiegł wzrokiem po ekranie, na którym wyświetlił się status szkolnego servera. Z podręczników, które przeczytał ostatnio, jasno wynikało, że żaden z systemów ochronnych nie jest poprawnie skonfigurowany. Właściwie wyglądało to tak, jakby ktoś zainstalował cały soft i po prostu puścił w ruch.

Dyrektor kliknął przycisk komunikatora, na ekranie którego miał tylko jednego adresata i wpisał wiadomość: „Kochanieńka, możesz pójść do sali informatycznej i poprosić Jurka, żeby do mnie wpadł?”.
Pisanie tego „kochanieńka” wydało mu się nagle dosyć głupie. Kiedy to mówił, wychodziło mu jakieś takie naturalne, ale czarno na białym… Wpatrywał się w migający kursor, ale odpowiedzi nie było. Pani Helenka. Sekretarka była bardzo odporna na komputeryzację. No banalnie prostą obsługę komunikatora przecież jej wytłumaczył: napisać, nacisnąć „enter”. Proste. Gdy do dzwonka zostało dwadzieścia sześć sekund, dyrektor zrezygnował z czekania i wcisnął przycisk interkomu.
– Kochanień… Heleno, jesteś tam?
– Jestem panie dyrektorze – padło w odpowiedzi z głośnika.
– Czy ściszyłaś dźwięk w komputerze?
– Ściszyłam, bo wydawał dziwnie dźwięki. Coś nie tak, panie dyrektorze?
Dyrektor dotknął dłonią czoła. Te dziwne dźwięki, to były potwierdzenia odebrania wiadomości, które wysyłał jej od rana.
– Nie, nic. Zupełnie nic. Możesz pójść do sali informatycznej i poprosić tu Jurka?
– Już idę.
Ciekawe, czy ta wiadomość w ogóle wyświetliła się na jej ekranie. Dyrektor, pchany ciekawością, odczekał piętnaście sekund, wstał i otworzył drzwi do sekretariatu. Spojrzał na biurko sekretarki i ze zdziwienia uniósł brwi. Jego wiadomość migała na środku ekranu i z pewnością nie sposób było jej przeoczyć. Migały tam również pozostałe wiadomości, które wysyłał pani Helence od rana. A skoro migały, były nieprzeczytane. A były nieprzeczytane, bo komputer stał odwrócony o sto osiemdziesiąt stopni, czyli ekranem do drzwi. Tak więc pani Helenka, siedząc przy swoim biurku widziała tył obudowy.
Dyrektor patrzył na to dłuższą chwilę i próbował odgadnąć, czemu jego sekretarka odwróciła komputer. Pokazywała coś komuś i zapomniała odwrócić ponownie? Niemożliwe. To się trochę rzuca w oczy, jak się ma przed nosem tył obudowy. Podszedł, przekręcił komputer do normalnej pozycji i wrócił do gabinetu. Takie drobiazgi nie powinny rozpraszać umysłu dyrektora całej szkoły. Czym prędzej usiadł za biurkiem, by wyglądać tak, jak powinien wyglądać dyrektor całej szkoły podczas poważnej rozmowy. Próbował sobie przypomnieć, co na taką okazję przewidywał Poradnik naturalnego przywódcy, ale nic z tego nie wychodziło. Musiał odłożyć książkę w połowie lektury, żeby zająć się podręcznikami dotyczącymi komputerów.
Ogarnął jeszcze wzrokiem biurko i przezornie wsunął pod kilka papierów tom Od zera do hackera. Więcej czasu na zastanowienie nie miał, do gabinetu wszedł bowiem Eftep. Wszedł bez pukania, ale należało mu wybaczyć – wiedział, że drzwi są obite od środka dermą i gąbką, więc i tak nie słychać pukania. Właściwie, jak się lepiej zastanowić, to może i pukał, lecz dyrektor tego nie usłyszał.
– Chciałeś się ze mną widzieć? – Jerzy Wierszewski, zwany potocznie Eftepem, w gimnazjum numer trzynaście uczył informatyki. Uczniowie, którzy mieli jakie takie pojęcie o tym przedmiocie, wiedzieli, że Eftep, delikatnie mówiąc, z tej informatyki jest kiepski. Na pierwszy rzut oka widać było również, że ma kiepski gust. Był wysoki i chudy, a zakładając czarne rurkowate jeansy i płaskie skórzane buty tylko to wrażenie pogłębiał. Braku klasy dopełniał czerwony polar.
– Taaak… – Dyrektor wahał się pomiędzy przyjęciem pozy profesjonalnego szefa a starego przyjaciela. Szef może mówić nieprzyjemne rzeczy i jest to w sumie naturalne, z kolei przyjaciel może być szczery, co też ułatwia takie rozmowy. Zdecydował się wreszcie na szefa i przyjaciela w jednym. Więc lewa ręka w kieszeni spodni, a prawą wypadałoby klepnąć informatyka w ramię. Nie, to jednak trochę głupie. Wystarczy ta ręka w kieszeni. Prawą… prawą można gestykulować.
– Zauważyłem – wstał i włożył lewą rękę do kieszeni – że kopia bezpieczeństwa danych ze szkolnego servera nie była wykonywana… nigdy.
– Kopia bezpieczeństwa… Mpfff… – Eftep spojrzał w okno. – Kopia bezpieczeństwa… Aha! Mówisz o kopii bezpieczeństwa! No właśnie, ta kopia mogłaby zostać wykradziona i dane by wypłynęły. Lepiej, jak jej nie ma. Tak jest bezpieczniej.
– Ale w ten sposób – dyrektor wyszedł zza biurka, by zademonstrować lewą rękę w kieszeni spodni – jeśli nastąpi awaria dysku, stracimy wszystkie dane.
– Kopia bezpieczeństwa jest… yyy… w dziennikach. Tak, no i w tych segregatorach, w sekretariacie. Czyli wszystko w porządku.
– Zauważyłem też, że mamy małe problemy z zabezpieczeniem dostępu do servera.
Eftep spojrzał na dyrektora z wyrazem twarzy, mówiącym „Skąd znasz takie słowa?”, a potem jego wzrok padł na biurko zawalone podręcznikami. Przełknął ślinę.
– O jakich problemach mówisz? – zapytał ostrożnie, a na końcu języka miał pytanie „Skąd ty to właściwie wiesz?”.
– Jeśli wejdziesz do panelu konfiguracyjnego naszego servera, zobaczysz je bez trudu. – Dyrektor stanął na tle okna, co według Poradnika naturalnego przywódcy miało mu dać kilka punktów przewagi. Nie było to teraz potrzebne, ale naturalny przywódca powinien wykorzystywać każdą okazję do podkreślenia swojej przywódczości. – To te pozycje podświetlone na czerwono.
Eftep nie mógł już uciec wzrokiem w okno, więc zaczął studiować swoją linię życia na wewnętrznej stronie dłoni, a w szczególności linię kariery, jeśli oczywiście coś takiego istnieje.
– A… ha. No tak, wszystko się zgadza. Są podświetlone na czerwono właśnie po to, żeby yyy… nie zapomnieć ich zmienić. Przecież ten czerwony się rzuca w oczy. Yyy… Mam to zaplanowane, eee… na jutrzejsze popołudnie. Tak, mam zaplanowane przekonfigurowanie wszystkiego. Dobrze, że mi, yyy… przypomniałeś, to przełożę to na dziś. – Informatyka zaczęły nagle swędzieć dłonie, a przynajmniej tak to wyglądało, nie przestawał ich bowiem intensywnie pocierać. – To oczywiście jest niezwykle istotne, żeby, yyy… skonfigurować tę konfigurację. To… eee… to w zasadzie, to całe to konfigurowanie jest elementarnie konieczne… A jak właściwie się zalogowałeś? Nie zakładałem ci konta.
Zasłuchany w rwany potok słów, wypływających z ust informatyka, dyrektor niechcący wyjął rękę z kieszeni. Szybko poprawił się, wepchnął ją z powrotem i wyjaśnił przywódczym tonem:
– Login „Administrator”, hasło „Administrator”.
– Czasem te najprostsze rozwiązania są, eee… najskuteczniejsze. – Informatyk rozłożył ręce. – Prawdziwy hacker nigdy by tego nie zrobił, bo to jest… eee… za proste dla zawodowca. Sprawdzałby wszystkie możliwe kombinacje, ale tę jedną na pewno by pominął. Dlatego właśnie ją wykorzystałem. Jeżeli uważasz, że należy to zmienić, to oczywiście, eee… zajmę się tym.
– Pomyślałem sobie, że nie będę cię dłużej obarczał tym ciężarem. – Dyrektor zebrał się w sobie, na ile potrafił, i oznajmił tonem nieumyślnie niemal przepraszającym – mamy nowego administratora sieci.


Udostepnij
Glodne Slonce

371 Responses to “Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn - fragment #3”

 1. amon Says:

  Widzę, że opłaca się rano sprawdzać czy nie ma nic nowego, bo ma Pan zwyczaj wrzucania nowych rzeczy w środku nocy ;] Fragment po prostu super, ciekawe, może Net będzie administratorem… I rozumiem, że nastąpiło ujawnienie tytułu. O, zapowiada się fajna fabuła.

 2. Mateusz Says:

  Nie mam czasu czytać, ale dziękuję za fragment i podoba mi się tytuł, taki…inny niż pozostałe ;p

 3. FNiN_addict Says:

  Jeeeeeest. :D Bardzo pouczający fragment, nigdy w życiu bym nie pomyślała, że pan Stokrotka odnajdzie się w skomputeryzowanym świecie. Tytuł, rzeczywiście brzmi inaczej. Ale jak sobie próbowałam wymyślić jakieś nazwy dla następnych tomów, to oczywiście pojawiło się tam coś w stylu “Bunt/Rebelia robotów”.
  Domyślałam się, że pan wstawi w nocy, ale mi Internet wyłączają o 23 i włączają o 6.
  Aha… i jeszcze takie drobny szczególik…
  STO LAT, STO LAT, NIECH ŻYJE, ŻYJE NAM.

 4. Samantha Says:

  Wszystkiego najlepszego Panie Rafale!!! Dużo zdrowia, radości i uśmiechu! Oraz powodzenia w pracy! I żeby (wiem, że trochę samolubnie) nie skończył Pan Felixa za wcześnie xD

  I dziękujemy za fragment! Wiedziałam, że się opłaca wcześniej wstać :D
  Ciekawe kto będzie tym administratorem…

 5. FNiN8 Says:

  Bardzo dziękuję za ten fragment i tytuł, są super. Za to Net już nie będzie mogł logować się na serwerze, bo raczej nie zostanie administratorem. Jest za młody i musiał by to zrobić tajnie. Zmiana administratora możę być jak zmiana nauczyciela w-fu czy plastyki. ;-)

 6. FNiN8 Says:

  Właśnie STO LAT !!!!!! i podpisuję się pod tym co Samantha mówi o serii. :-)

 7. maku Says:

  Opłaca się subskrypcja rrs. Świetny fragment. Net może mieć teraz trochę problemów :D. Ale ja myślę że sobie poradzi. Czekam na premierę!

 8. janek99bb Says:

  Wszystkiego najlepszego! Jak najwiecej pomysłów i fantazji! STO LAT! Fragment jak zwykle świetny. Ciekawe czy premiera będzie 25 listopada? Jako pierwszy dodalem tytuł na wikipedię. CZEKAM!

 9. tesska Says:

  Všichni nejlepší k dnešním narozeninám! Přeji Ti moc lásky a peněz! :)

 10. Jakub Says:

  Dobra zaczne od życzeń wszystkiego najlepszego z okazji urodzin zdrowia szczęścia pomyślności niech pan żyje 100 lat i pisze tak dobre książki jak dotąd.
  A teraz fragment,super,odjazd nie znam określeń takich które by to określiły ale podziw wielki ;)

 11. Jakub Says:

  No i zapomniałem dodać o tytule naprawde fajny tytuł

 12. hohlik Says:

  ?AAAA!!!!! Już miałam się zbierać do szkoły, jeszcze tylko , tak dla zasady, bez nadziei zerknęłam na stronę… A tu co?! Cudownie!!! Teraz jestem naładowana, i mogę nawet napisać z przyjemnością tę dwugodzinną klasówkę z angielskiego. Fragment genialny, cudowny, idealny…. Nie mogę się doczekać premiery. O Boże…

 13. Adameq Says:

  STO LAT Panie Rafale! Wszystkiego Najlepszego w imieniu Pensjonatu Trzy Kuzynki (link)!

  Fragment bardzo ciekawy, Stokrotka zrobił duże postępy w dziedzinie informatyki… Biedny Eftep.

  Teraz czekamy na okładkę.

 14. Pani M Says:

  Również dołączam się do życzeń urodzinowych, wszystkiego najlepszego, zdrówka, szczęścia i pomyślności p.Kosiku!
  Fragment świetny!
  Najpierw Nika i malowanie się, teraz dyrektor Stokrotka i komputery : O
  interesujące…

 15. DeathDay98 Says:

  Gratulacje, świetny fragment! Czekam na okładkę ;]

  Życzę panu wszystkiego najlepszego i szczególnie zdrowia, bo jak zdrowie będzie, to wszystko już można zrobić! Do tego dodam, żeby pan sobie wymyślił jakieś życzenia, a ja się pod tym podpisuję!
  Tu proszę wpisać życzenia:
  |
  |
  |
  Podpis:
  DeathDay98 ;]

 16. Felix Says:

  Wreszcie się doczekaliśmy ;).

  P.S. Wszystkiego najlepszego!!! ;)

 17. Jakub Says:

  Ale żeby Stokrotka tak znał się na komputerach sie naprawde zdziwiłem

 18. Ebo Says:

  Uwielbiam opisy Jerzego.
  Urodzinowe uściski.

 19. Susan1224 Says:

  Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn - tytuł świetny!
  Fragment też świetny ;D Ale czegóż innego się po Panu spodziewać :) ?
  Wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń!

 20. Ala Says:

  Panie Rafale, bardzo fajny fragment. Z okazji pana urodzin życzę panu wszystkiego najlepszego oraz jak najwięcej pomysłów na FNiN

 21. Ja. Says:

  Super! Świetny początek weekendu!

 22. matek-1000 Says:

  O Eftep ma nowe imię i nazwisko :-P

  Wszystkiego najlepszego!
  Kiedy poznamy okładkę?

 23. Leal Says:

  O BOŻE!!!Wchodzę na stronkę,a tu taaaka niespodzianka,ale czad!Nareszcie upragniony trzeci fragment i okładka,zaraz rozpłynę się ze szczęścia :)
  A teraz…Wszystkiego najlepszego,1000 lat ;) Zdrowia,szczęścia,pomyślności…no i oczywiście weny,której panu nigdy nie brakuje :)

 24. Arvena Says:

  pan Bielecki na administratora!!

  szystkiego naj panie K., żeby pana fani nie zjedli xD

 25. Truskawkowa Says:

  Teraz czekamy na okładkę :D
  A i wszystkiego najlepszego Panie Rafale :)

 26. Gloria Knipszyc/Laura.Julka Says:

  OO OCH JAK JA KOCHAM FNiN!!! Pan jest eeexstra!!:* Bunt Robotów… cieekawe czy Morten znowu się pojawi :^^: I po.za.tym NAAAAAAAAAAAAAJLEPSZEGOOO wszystkiegoooo , ZDRÓOÓÓWKA SZCZ?ŚĆIaaa and POOOMYŚLNOŚĆIIII !!! Okropnie panu dziękuję za całą serię !! Bez FNiN życie sensu by nie miało!!! :*:*** Jeszcze raz sto1 latek życzę!… To Nika się dla robotów maluje hehe :]. A i myślę, że NEt da sobie radę. Za bardzo jest inteligeenty :) POZDRAWIAM i sorki za CAPS LOCKA ale z braku tajmu i nadmiaru słówek do wytoczenia nie mogłam inaczej !!! :) Tak strasznie się cieszę !!! Teraz czekam na okładkę !!!

 27. Ja. Says:

  Wszystkiego najlepszego!

 28. Kowalsky Says:

  Tradycyjne polskie NAWZAJEM, panie Rafale ;).

 29. Bartek Says:

  Najlepszego. Życzenia in blanco, ja się podpisuje.

 30. Gloria Knipszyc/Laura.Julka Says:

  Myślał pan O “RÓŻA?CU” ? Mam nadzieję, że wyjdzie za kiedyś :]

 31. Saw Says:

  Przede wszystkim życzę Panu wszystkiego najlepszego, spełnienia pierwszych 15 życzeń i może szesnastego.
  Miła niespodzianka. Oryginalny tytuł, zaskakujący(przynajmniej dla mnie) fragment. Po prostu super ;)

 32. EtC_PrincesSquA...! Says:

  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!
  Dzię?kuje z całego SERCA, fragment świetny, tytuł jeszcze lepszy ;)
  Wszystekiego najlepszego i życzę spełnienia marzeń. Pozdrowienia…!

 33. Ada Says:

  Życzę Panu przede wszystkim samych słonecznych dni, może niekoniecznie różowych, bo będzie zbyt ‘Klaudiowo’. A poza tym mnóstwo pomysłów odnośnie swoich książek, cztery razy tyle czytelników i… wszystkiego, czego tylko sobie Pan zapragnie:)
  A fragment świetny, tytuł intrygujący. Z niecierpliwością czekam na książkę!

 34. zdun Says:

  Ja się nie będę rozwodził nad życzeniami porostu wszystkiego najlepszego p.Rafale. A i fragment świetny

 35. bloody Says:

  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PANIE RAFALE ;].
  Fragment jest genialny, a ten tytuł też niezły- chociaż boję sie że książka bedzie bardzo hmm… “zmechanizowana”. Ale czekam z niecierpliwością na premierę xD

 36. Ponury Żniwiarz Says:

  To może byc fajne! Po fragmentach stwierdzam, że pojawi się dużo nowych, ciekawych i intrygujących wątków, a jeśli chodzi o tytuł, to moja wyobraznia normalnie już ześwirowała i właśnie w tym momencie już drugi raz okrąża Ziemię w próbie rozkminienia o co może byc kaman z tym Buntem Maszyn! Ajajaj! ;D

 37. CP Says:

  Wszystkiego najlepszego (brak oryginalnego pomysłu) - Dużo weny, dużo chęci do pisania, żeby nie było słomianego zapału…!

 38. Kasprian Says:

  Wszystkiego Najlepszego panie Rafale !! Życzę jak najwięcej pomysłów na książki i udanego filmu ! Fragment super ,w końcu Net będzie zadowolony ,że czegoś się nauczy i będzie miał utrudnienie we włamaniu się do serwera .

 39. Justyna Says:

  Imię i nazwisko Eftepa? Stokrotka mądrzejszy w informatyce od Eftepa? Nowy administrator sieci? Czyżby Net? ;)

  Widzę, że serwuje nam pan sporo zmian w tym tomie. Do premiery to mu tu poszalejemy ze zniecierpliwienia. Ale i tak serdecznie dziękujemy za trzeci fragment :D

  I oczywiście wszystkiego najlepszego Panu życzę :)

 40. Pozdrofix Says:

  wszystkiego najlepszego panie Rafale. Fragment jest świetny! :) Nawiasem mówiąc życzę panu dalszego sukcesu z FNiN. :)

 41. Justyna Says:

  Aha, i za odkrycie tytułu też dziękujemy. Coś czuję, ze Felix będzie miał lekkie załamanie nerwowe…

 42. Michał Says:

  Fragment jest super anie Rafale. Życzę panu wszystkiego najlepszego.

 43. Błażej Says:

  Fragment świetny, a tytuł jeszcze lepszy!

  A tak na marginesie to WSZYSTKIEGO NAJ

 44. auli Says:

  Ma pan super pomysły panie Rafale. Wszystkiego najlepszego.

 45. Carrie_21 Says:

  YESSSSSSSSSSS!!! Nowy fragment! Happy Birday to pan Rafał! Spełnienia pierwszych pięciu życzeń!!! I wszystkich innych też!!! Stoooo laaaat!!! :D

 46. Carrie_21 Says:

  Pan ma urodziny w tym samym dniu co miał John Lennon :D

 47. pablo951 Says:

  wszystkiego najlepszego panie Rafale :D fragment świetny

  ps. na pewno chodzi o caps lock? bo u mnie jakoś nie pika (za to pika przy shifcie ;))

 48. Kleopatra Says:

  Yes, yes, yes! Jakby rzekł pewien nasz polityk;) Nie dość, że piątek, to jeszcze fragment FNIN8!!!!!!!!!!!! Chciałam napisać, że jest pan niesamowity, panie Rafale, ale to chyba nie wystarczy;) Nie ma takich słów, którymi mogłabym wyrazić moją radość i uwielbienie dla Felixa, Neta i Niki.

  Czekam z wielką niecierpliwościa na premierę książki.

 49. Pur Says:

  Ciekawe, kto jest tym ekspertem. Raczej nie będzie nim ani tata Neta, ani Net, który teraz będzie miał problem.

 50. Karrolina Says:

  Wszystkiego najlepszego, mnóstwa fantazji i nowych pomysłów na książki. I niech Pan pamięta, ze jest Pan świetny. ;D Fragment cudowny, chociaż trochę smutno, że nie ma nic o naszej Super Paczce.

 51. dominika Says:

  uno wszystkiego najlepszego, uśmiechu na każdy dzień.
  dos wow, jestem bardzo zaskoczona. zmiany - pierwsza klasa

 52. Martyna Says:

  Tak, tak fragment świetny a my życzymy Panu jak najwięcej takich pomysłów.WSZYSTKIEGO NAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJLEPSZEGO.

 53. cascadebadge Says:

  Miłego Kosikowania*! Wszystkiego najlepszego. Dziękuję za fragment, wierzyć mi się nie chce że to stokrotka. Może wynajął specjalistę od image’u i on mu powiedział że komputery są cool.

  *Kosikowanie- Bycie genialnym pisarzem, pisanie nowych książek i ?mienie? na imię Rafał Kosik.

 54. Goldob Says:

  Zajefajny fragment!!! Nareszcie ktoś zauważył “kompetencje” Eftepa :D. Net będzie miał sporo roboty ze złamaniem nowych zabezpieczeń ;) A dyrektor jaki fachowiec się zrobił :D
  Naprawdę fajny fragment… i fajny tytuł

 55. Adggamma Says:

  Sto lat Panie Rafale! I dziękuje za fragment…! To kiedy okładka? ^^

 56. Anonymous Says:

  100 lat panie Rafale i żeby Pan nie kończył FNiN.

 57. FaNiN Says:

  Wszystkiegooo najlepszegooo panie Rafale! 100 lat pisania i 200 lat życia!

 58. Mateusz Says:

  Nie będę pisał “STO LAT”, bo to napisali to wszyscy, więc życzę Panu nieskończonej weny i szczęścia ;]

  Jerzy Wierszewski? Jak dla mnie trochę śmiesznie, wolałbym, żeby do końca został “Eftepem”

 59. ann0 Says:

  HAPPY BIRTHDAY!!!

  A fragment fajny ;)

 60. Klaudia Says:

  Najlepszego panie Rafale!!!
  a Fragmenty są super! troche nazwa inna. niewiem taka… zwyczjna???
  mam nadzieje że administratorem zostanie Net ;p

 61. ?ukasz Says:

  Fajny fragment. Podobało mi się to, że dyrektor Stokrotka nauczył się używać komputera.
  Wszystkiego najlepszego. Dużo zdrowia, szczęścia i weny twórczej przy dalszym pisaniu książek.

 62. KE Says:

  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PANIE RAFALE!!!:):):) Zdrowia, szcześcia, pomyślności, weny i wszystkiego naj naj!:) Fragmencik suuuuper! Ja chcę już listopad!!!

 63. ann0 Says:

  Żeby tylko administratorem nie został Net! Nudno by było, jakby nie musiał się już włamywać na szkolny server ;)

 64. mielecka. Says:

  wszystkiego najlepszego ;) Plurimos Annos ;). a fragnencik bardzo ciekawy, nie moge sie doczekac calosci ;)

 65. Aguti Says:

  Panie Rafale, wszystkiego najnajlepszego z okazji urodzin! Dużo zdrowia, pomyślności, szczęścia, kasy i żeby miał Pan zawsze duużo ciekawych pomysłów na książki oraz żeby spełniły się wszystkie Pańskie marzenia :)
  PS. Wielkie dzięki za fragment. Jest cudny jak wszystkie z resztą… :D Jest Pan wielki po prostu!

 66. Mateusz Says:

  @ann0

  Co to za włamywanie, skoro on nie musiał praktycznie nic robić, bo hasło i login znał? Teraz może się pomęczy :D

 67. marta9708 Says:

  Po pierwsze: Wszystkiego naj naj najlepszego! Zdrowia szczęścią, pomyślności i dużo fajnych pomysłów.
  Po drugie: DZI?KUJ? !!! Nowy fragment świetny! Bardzo się zdziwiłam bo przemowy Stokrotki były bardzo mało.. stokrotkowe :D Jestem bardzo ciekawa kto będzie tym administratorem i czemu taki tytuł :) Z niecierpliwością czekam na premierę.
  Pozdrawiam

 68. Gloria Knipszyc/Laura Says:

  Jest ! Pojechałam dziś mamą do Galerii Białej w B-stoku iiii …. kupiłam sobie martensy :). Trochę muszę się nachodzić żeby je rozchodzić (ale ja tu rymuję).
  Może ktoś ma też martensy ? Jak tak to piszcie na mua nr. gg : 10914003 :]. Chętnie rady przyjmę w sprawię tych ArcyTheBestowychButów :*:*. Pozdrawiam najlepszego pana Rafała i wszystkich, którzy ulukochalubwielbiają CA?Ą serię FNiN :***

 69. CP Says:

  A może to tata Neta będzie tym nowym?

 70. Wika Says:

  STO LAT! Książka na pewno będzie równie świetna, jak pozostałe.

  Zastanawiam się, czy pamięta Pan rozmowę w windzie instytutu. FNiN oraz PN, strony 330-331. Net ma powiedzieć coś Nice za rok. No więc ja się zastanawiam, kiedy będzie za rok i czy to w ogóle będzie w książce.

 71. Tekla Says:

  Taak! Wreszcie jest tytuł!! Bunt maszyn… nie no jaki tytuł świetny …a fragment jeszcze lepszy..Biedny Eftep ciekawe skąd Stokrotka ma te podręczniki i kto jest nowym administratorem ;]

 72. jolka88 Says:

  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! sto lat i dłuuugiej weny! kocham Pana twórczość!
  @Gloria: ja też mam martensy (dr martens);D nie wiem, może jestem dziwna ale nie musiałam ich rozchadzać
  PS. Net mówił w OS, że po zmienieniu hasła dostepu automatycznie dostanie e-mail z nowym ;) więc nie ma problemu :)

 73. Kitka Says:

  Dziękuje! Dziękuje! Dziękuje! Przeczytałam trzy razy i nadal nie mogę się nacieszyć. Piękne! Cudowne! Boskie! No i teraz pół nocy będę się zastanawiać go jest nowym administratorem =)

 74. The Beauty Says:

  Nie, nie chcę nic mówić ale tytuł, bardzo przepraszam za wyrażenie jest zaje.bisty!! Mega po prostu :D

 75. Podróżnik Says:

  Fragment świetny. Nieźle się zapowiada. I najlepszego!

 76. Caro Says:

  Dziękuję, w imieniu chyba wszystkich, za ten fragment. Jest cudowny. Mamy się nad czym zastanawiać. I dziękuję za tytuł. Jeszcze większa zagadka;] Fragmenty są z nim niezbyt powiązane. Przynajmniej tak mi się wydaje. Chciałam Panu życzyć wszystkiego najlepszego, nie potrafię wymyślić nic więcej, nie w takiej euforii.

 77. Lisek Says:

  Ode mnie też najlepsze życzenia, panie Rafale. Duzo zdrowia szczescia i czego jeszcze tam sie zyczy…

  A co do fragmentu to bardzo ciekawy - było na co czekać (i oczywiście nadal jest na co - NA PREMIERE:D)

 78. Szlachetna Says:

  STO LAT!!!!!

  TAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak!!!! Nowy fragment!!! Dziękujemy!

  “to całe to konfigurowanie jest elementarnie konieczne…”
  to zdanie mnie rozwala! xDD

 79. ola Says:

  Mnie fragment nie satysfakcjonuje

 80. Justine. Says:

  Wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń!!!
  Fragment super. Nie mogę się doczekać premiery!!! :)

 81. Justyna Says:

  Ola, to chyba jesteś jedyna na kilkadziesiąt osób ;)

 82. Dori66 Says:

  Fragment cudny! ^^
  A tytuł- interesujący!
  I STO LAT! DALSZEJ KARIERY ORAZ TAK WSPANIA?YCH POMYS?ÓW!!! ^^

 83. Truskawkowa Says:

  Tak jak już ktoś napisał, mam nadzieje że nie będzie w kółko się przewijał temat techniki itp ;]

 84. Truskawkowa Says:

  W sensie, chodzi mi o tytuł

 85. Rafal Kosik Says:

  Tematy techniczne będą, ale nie więcej niż w OS i OS2.

  Dzięki za życzenia.

 86. DeathDay98 Says:

  Więcej wątków miłosnych proszę ;] Mam nadzieję, że przyjęcie urodzinowe było udane i bliscy pamiętali?

 87. Karola Says:

  ???????????????aaaaaaaaaaaaaaaaaa????????????????!! Wiem trochę mam spóźniony zapłon i nadmiar zajęć . Panie Kosik , Wszystkiego NAJLEPSZEGO I gigantycznej weny bo nie wiem co bym zrobiła bez serii “Felixów..” .Tytuł świetny , fragment świetny . Jestem tak ciekawa , że zaraz( w końcu) wyskoczę z łóżka , i przebiegnę się kilka razy dookoła domu , bo mnie nosi z nadmiaru ciekawości !!…

 88. Gloria Knipszyc/Laura Says:

  Hehe :D . Dobre Karola.. ! ;] jolka88 - wiesz, mi też jakoś nic w nich na razie nie przeszkadza, ale zobaczy się później .:)

 89. Samantha Says:

  Ten tytuł taki maszynowy, to specjalnie jest.! Żeby wszyscy myśleli, że zwykły. Ale Pan Kosik nie pisze zwykłych rzeczy, o nie :p

 90. Maciejas Says:

  Teraz prosimy panie Rafale o zdjęcie okładki.

 91. Jakub Says:

  Nie no nie pprzesadzajmy od razu po fragmencie okładka dajcie panu Kosikowi odpocząć :)

 92. Zosia Says:

  Dzisiaj mam urodziny i ten fragment to bardzo miły prezent.

 93. Jakub Says:

  To wszytkiego najlepszego Zosia

 94. Ala Says:

  Sto lat Zosia

 95. Juliusz Bulwa Says:

  lol xD a to ci dopiero. wchodze w poszukiwaniu nowego trailera “Opowiesci z Narnii” i tak przypadkeim odkrywam nowy fragment FNiN ^^ fajnie. dwie nowosci w jednym dniu. o.o. a teraz biologia wzywa.
  PS
  Przy okazji: ¡Feliz cumpleaños! -wszystkim, ktorzy obchodza urodziny ;) no.

 96. NSD Says:

  Juhu!!! Eftep wylany!

 97. Martyna Says:

  Gloria Knipszyc/Laura też chciałam Martensy ale tak pokręciłam z ulicą, że pojechałam z rodzicami do galeri i kupiłam glany HD, o dziwo nie obcierają, wydajemi sie że duzej różnicy co do czyszczenia to nie ma.Niemoge sie doczekać kiedy zobaczymy okładke ;]

 98. ann0 Says:

  @Mateusz: Właśnie to miałam na myśli. Będzie ciekawiej ;)

 99. Mateusz Says:

  Może to będzie ojciec Neta? Najgorsze co mogłoby go(Neta) spotkać ;] Chociaż zostają jeszcze “Kopie bezpieczeństwa czyli yyyy… dzienniki, no i te segregatory w sekretariacie” :D

 100. Basia Says:

  Dawno mnie nie było… Wchodzę dzisiaj i tu taka niespodzianka! To miłe:)

 101. Czwartek Says:

  Bomba!! Nareszcie.

 102. Tekla Says:

  Heh mam nadzieje że to nie bedzie ojciec Neta ani nikt kto sie zna na komputerach ;] ;] Panie Rafale prosze powiedzieć..Czy będzie coś z Laura?? Albo z Glorią? Czy Laura będzie z Felixem?? Mam nadzieje że tak ;]

 103. Leal Says:

  oooo…popieram przedmówczynię…też chcę wiedzieć czy będzie coś o Laurze,prosimy o odpowiedź ;)

 104. Adameq Says:

  Ciekawiej by było, gdyby na miejsce Eftepa wskoczył jakiś maxymalny fachowiec - taki Cybork informatyczny.

 105. ola Says:

  Ja chcę żeby ta nowa postać, która się pojawi była z Niką lub z Felixem/Netem.

 106. y Says:

  Tak… żeby net miał z kim konkurować ;P Bunt maszyn - walka Neta z genialnym informatykiem.

 107. ola Says:

  Najlepiej żeby ktoś był z Netem. :D Albo z Felixem

 108. jolka88 Says:

  @ola: ale o co Ci chodzi? bo nie rozumiem ;/

 109. Aleksandra Says:

  HAPPY BIRTHDAY TO YOU!Wszystkiego najlepszego panie Rafale!Fragment jak zwykle super!(P.S.nie chcę pana poganiać ale ja już z nerwów nie mogę na miejscu usiedzieć)….chyba zarezerwuję sobie miejsce przy księgarni i będe tam koczować aż do premiery:>

 110. Kristof Says:

  Spóźnione życzenia wszystkiego najlepszego panie Rafale :) Fragment pobudza ciekawość

 111. Tom Says:

  STO LAT PANIE RAFALE I NIESKO?CZONEJ WENY

 112. Agness Says:

  ?łłłłłłiiiiiiiiiii Nowy fragment!!! Jak zwykle genialnie!!!
  Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić Stokrotkę znającego się na komputerach, ale pracuję nad tym xD
  tytuł świetny - niby zdradza treść książki ale i tak nic nie wiadomo :)
  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!

 113. nlt Says:

  Od “servera” trochę zęby bolą, co jest nie tak ze słowem “serwer”? ;)

 114. Tekla Says:

  Aaaa ..Właśnie! Spóźnione życzenia panie Rafale! Zdrowia, szczęścia, kolejnych częście FNIN…chociaż to bardziej życzenia do takich zapalonych fanów jak ja ;]

 115. EverGreen Says:

  Panie Rafale, fragment doskonały! Już nie mogę się doczekać książki… Może bedzie możliwość zakupienia jej na gildia.pl z autografem?
  Tak sobie czytałam komentarze… To i ja się wypowiem.
  1) Szczerze wątpię, żeby to Net został nowym administratorem szkolnego serwera. Przeciez nie jest jeszcze pełnoletni. Stawiałabym raczej na: ojca Neta (w końcu juz raz prowadził pogadankę w szkole), samego Stokrotkę, skoro tak się dokształcił, lub kogoś zupełnie nowego, z kim Net będzie miał spory prpoblem, to by urozmaiciło akcję;)
  2) Pojawiły się też prośby, by a) Ktoś był z Netem, Feliksem lub Niką. OLA! Przecież Net i Nika są razem! I proszę, niech już tak zostanie. Co do Feliksa - Laura była bardzo ciekawym obiektem, miło byłoby spotkać ją znowu.
  Od siebie dodam, że mam nadzieję, iż w książce będzie dużo Gilberta i jego szurniętej rodzinki xD

  Ps. Jeżeli 4 + 6 nie równa się 10, to ja chyba muszę zaczać brać jakieś leki.

 116. Arvena Says:

  EGreen@ nie wiesz, że 4+6= tysiąc pięćset sto dziewięćset? ech, czego w tych szkołach uczą…

  A Laura była cool. przy buncie maszyn przydałoby się jej poczucie humoru i nieograniczona wyobraźnia, trochę by osłodziła techniczny smaczek xD

 117. myśliciel Says:

  gdy dodam bunt maszyn i nowy lepszy, administrator sieci w szkole to wychodzi zbuntowany program ai zajmujący się siecią szkoną…
  być może powiązany z mortenem…
  ale na 90% ide złym tropem, ale mam nadziej, że niedługo trafie na dobry…
  ale do tego potrzeba więcej danych…
  a taka hipoteza też może być

 118. Felix Says:

  Fajna hipoteza…

 119. Julia/Nika Says:

  Świetny fragment. Tym administratorem będzie pewnie Net.

 120. Tekla Says:

  Net raczej nie będzie administratorem jak zauwazył EverGreen@ ale ojciec neta też nie bo on ma fajną pracę a poza tym to mu sie nie opłaca ;]Mam tylko nadzieje że on będzie taki ciemny jak Eftep

 121. Czwartek Says:

  Ja też… Zresztą, najważniejsze, żeby były z nim jaja. To wtedy będzie super.

 122. FNiN Says:

  NIe moge się doczekac!!! Zapowiada sie super! ;)

 123. Kasia97 Says:

  TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 124. nikka Says:

  powiem krótko: zapowiada się świetnie, ale ja czekam na książkę, nie na fragmenty! ;D
  nie mogę się już doczekać :)

 125. Felix Says:

  Jak każdy ;)

 126. C. Says:

  Uuu, zpowiada się genialnie :D
  Ah ta pani Helenka ;D

 127. Gloria Knipszyc/Laura.Julka Says:

  A bo p. Helenka suszy paznokcie korzystając z kompjutera :D

 128. FNINRULEEEEZZZZ Says:

  RZADZI. JAK WSZYSTKIE KSIAZKI RAFALA KOSIKA.

 129. Werikoland Says:

  Uuua. Nowy fragment! Nareszcie! Wydaje mi się, że ta książka będzie taka inna od tych wszystkich pozostałych. Tytuł taki… Wyjątkowy. No i wreszcie Stokrotka nauczył się obsługiwać kompem. Wydaje mi się, że ten tom pisany jest jakimś innym językiem niż wszystkie pozostałe, ale może mi się tylko wydawać. Czytam FNiN od czerwca (kiedy dostałam książkę na urodziny) i do tej pory przeczytałam wszystkie tomy i tak mi się podobają, że na ten to będę czekać jak na coś wspaniałego.

  I wszystkiego najlepszego! I nagłego napływu weny, żeby pan nam pisał i pisał o przygodach Felixa, Neta i Niki.

 130. Cinek Says:

  Wreszcie wiemy, jak naprawdę się nazywa Eftep ^^ Fragment fajny, tytuł fajny… pozostaje czekać na fajną książkę xD

 131. Tekla Says:

  Taa imienia i nazwiska to ja Eftepowi nie zazdroszcze;] A pani Helenka w końcu znalazła sposób na suszenie paznokci xDD Heh każda rzecz ma różne zastosowanie..

 132. Tekla Says:

  Taa imienia i nazwiska to ja Eftepowi nie zazdroszcze;] A pani Helenka w końcu znalazła sposób na suszenie paznokci xDD Heh każda rzecz ma różne zastosowanie..Taa imienia i nazwiska to ja Eftepowi nie zazdroszcze;] A pani Helenka w końcu znalazła sposób na suszenie paznokci xDD Heh każda rzecz ma różne zastosowanie..

 133. RAFał Says:

  Bardzo Fajny Fragment nie mogę się doczekać następnej książki. Czytam te książki od grugnia i każda część przeczytałem min. 2 razy.

 134. Velossie Says:

  O? Czyżby to był Net? Już widzę w głowie minię Eftepa, kiedy dowiaduje się, że
  Net został administratorem . Haha:

 135. Juliusz Bulwa Says:

  Werikoland- tez mam takie wrazenie. tzn. ze jakby innym stylem bylo to pisane. w porownaniu z wczesniejszymi czesciami juz sam fragment tej wyglada na inny ‘jezyk’ niz dotychczas. ale i tak ksiazka zapowiada sie ciekawie :)

 136. FNiN8 Says:

  Tak Net za samo wejście do klasy został by wywalony z klasy przez Eftepa. Fajnie że nasza ,,Ameba'’ nie została zwolniona.

 137. FNiN8 Says:

  OCZYWIŚCIE Z POSADY NAUCZYCIELA.

 138. Tom Says:

  Panie Rafale kiedy okładka?

 139. ziomal398 Says:

  WItam. Pewnie odpowiedz na to pytanie padla tutaj milion razy ale nie mam czasu sie przez to wszystko przedzierac. Jakby byl ktos tak mily i powiedzial mi kiedy jest premiera ksiazki. Na pewno na przelomie listopada i grudnia ale dokladniej ktorego?? Z gory dziekuje za odpowiedz.

  Pozdrawiam

 140. Ponury Żniwiarz Says:

  Premiera ma byc na początku listopada, ale dokładna data nie jest jeszcze znana ;)

 141. Olaa^^ Says:

  Och! Już się nie mogę doczekać tego litopada…
  jedyna pociecha z tego że jutro jest wolne…;)

 142. Olaa^^ Says:

  Net raczej nie zostanie adm. bo przecież jest uczniem w tej szkole;)
  ja tam bym chciala żeby było więcej science fiction(chociaż i tak jest duuużo)
  i więcej bardzo komicznych fragmentów przy których można umrzeć ze śmiechu;)hehe

 143. FNiN8 Says:

  Olaa nie dla wszystkich (ale ja mam tego farta).

 144. FNiN8 Says:

  A tak w ogóle to proooooooooooszę o okładkę.

 145. Nika ;) Says:

  Super fragment :D Czekam na okładkę. Nie mogę się doczekać wydania książki. Musze upić ją od razu :). Pozdrawiam Pana i wszystkich fanów FNIN :)

 146. Nika ^^ Says:

  Jej, świetne fragmenty ;)
  już nie mogę się doczekać premiery książki, kiedy tak właściwie to nastąpi?

 147. Felix Says:

  Pewnie tak jak zawsze, pod koniec listopada…

 148. Gloria Knipszyc/Laura.Julka Says:

  Nika ;) - Coś ty? Chcesz ją “upić” ???

 149. Truskawkowa Says:

  Hm.. na początku listopada to pewnie w granicach 1 - 15 czyli jeszcze sobie troche poczekamy.

 150. Truskawkowa Says:

  To nie wszystkie szkoły mają dziś wolne ? ( sory że pisze pod sobą xd )

 151. Justyna Says:

  Ja mam wolne i dziś i jutro, bo odrobiliśmy piątek w ostatnią sobotę xD

 152. dealer Says:

  super że w listopadzie

 153. Karmelek Says:

  To jest super, a tytuł - cud, miód, malina! A ja nie sądze żeby net był nowym administratorem. Czekam z niecierpliwością na premierę
  PS: Spóżnione życzenia urodzinowe, przepraszm, ale byłam odcięta od świata przez długi czas.

 154. fninbigfan Says:

  panie Rafale bardzo prosimy o okładkę lub chociaż o termin jej opublikowania .

 155. fninbigfan Says:

  aha i wszystkiego naj naj

 156. Kasia Says:

  Kiedy Pan planuje premiere? W listopadzie? Fragment wpanialy. Ale nie moge sie doczekac okladki.

 157. Olaa^^ Says:

  Kiedy będzie okładka? i tak wogóle kedy będzie premiera?Niech Pan coś wreszcie odpowie;) Please!;)

 158. Olaa^^ Says:

  ja też mam martensy 14 (a raczej glany). Są extra i wcale nie musiałam ich rozchadzać, a razem ważą ok.2 kg. ! ;))))

 159. konpopoz Says:

  glany… hmmmm też mam XD a czy ważą 2 KG to ja nie wiem

  ale one są JEDWABISTE XD XD XD XD

 160. FNiN8 Says:

  Ja również proszę o okładkę i datę premiery bo już jaja znoszę z niepewności.

 161. Yaris Says:

  Okładeczke można prosić? ;D I date premiery do tego, bo juz bym chciala zacząć odliczać :)

 162. Ponury Żniwiarz Says:

  Data premiery się chwieje. Zaglądajcie do wszystkich notek,a będziecie więcej wiedziec.

 163. Cherry Says:

  Fragment super, nigdy bym nie przypuszczała, że Stokrotka będzie znał się na komputerach. ;P Już nie mogę się doczekać premiery! ;D

 164. Miki Says:

  nareszcie! Eftep wylany! Ciekawe czy teraz Net będzie umiał się dostac do szkolnego serva itd. Umieram z ciekawości. A tak wogle to wszystkiego najlepszego mstr Rafał :)

 165. Vea Says:

  No, nieee… czy tylko mi będzie brakować Eftepa xD ? Mówcie co chcecie, ale ja go uwielbiałam. W każdym razie jego lekcje ;p Przypominał mi strasznie mojego gościa od informatyki, który nawet nie umie internetu podłączyć [ w sensie trzeba było kabelek włożyć do gniazdka. Do serwisu gościu dzwonił o.o]
  I podpisuję się jak zwykle spóźniona pod życzeniami. I dziękuję za fragment

 166. Vea Says:

  *mnie, a nie mi… Tak to jest jak się nie śpi pół nocy

 167. fenoily Says:

  coraz bardziej zachęcają wszystkie trzy fragmenty.
  Niesamowicie wciągające!

 168. Olaa^^ Says:

  konpopoz- moje ważą 2kg bo osobiście je ważyłam;)
  zależy jakie masz - metalowy czubek, wkręty, ilość dziurek itd.;)

 169. Felix i Nika=Iga i Ala Says:

  Te książki są super, super, super, najlepsze na świecie!

 170. Olaa^^ Says:

  zgadzam się;)

 171. Vea Says:

  Idę zważyć swoje glany ;p
  2 minuty później
  1,4 kg. Myślałam szczerze mówiąc, że więcej. Dziesiątki mam

 172. CTRL85 Says:

  Może mianował tym administratorem siebie xD

  Albo panią Helenkę xD

 173. Morteisen Says:

  Tak, wiem, że trochę późno, ale dopiero dzisiaj wszedłem na tą stronkę, z ciekawości. W każdym razie niezły fragment, Eftep trochę zaskoczony ;D W każdym razie czekam na premierę.

 174. Tekla Says:

  Vea- Mi też będzie brakować Eftepa a szczególnie jego lekcji na których takie jaja leciały xDD

 175. FNiN8 Says:

  No fakt. A Najlepsza lekcja Eftepa to… Szantaż Neta oceną na sprawdzianie.
  Super było jak Lambert wykorzystał tą metodę na Czwartku… No ale nie będę się rozpisywać bo zaraz zpiszę tutaj streszczenie itd, itp.

 176. Olaa^^ Says:

  Vea - ja mam 14-stki ,ale jak przedchwilą je zważyłam okazało się, że ważą 1,8 kg ;)
  ale to też nieźle;)

  PS. a masz blachę w czubku i na pięcie?

 177. nika2000000000 Says:

  kocham FNiN jest pan genialny. Uzależniłam się. W mojej bibliotece najpierw było tylko 2 lub 3 części , ale w końcu udało się namówić bibliotekarki na następne. Fragment wspaniały . Niezłe, że Stokrotka sie do komputerów przekonał. Ciekawe kto będzie adminem . Oby to był Net . On się zna najlepiej na kompacz. A może sam dyr? Panie rafale. Błagam, żeby pan przyjechał do Grajewa na spotkanie autorskie. Bibliotekarka z mojej szkoły mówi, że to dobry pomysł. To byłoby cudowne.

 178. Olaa^^ Says:

  Najfajniej by było gdyby przyjechał Pan do Wrocławia:) Extra by było;)

  ale wiadomo że wszędzie nie można być:(

 179. Olaa^^ Says:

  Błagam niech Pan coś napisze jakiś komn.w sensie.please!bo ja niedługo chyba zwariuję;?

 180. Truskawkowa Says:

  Właśnie ! Może poda nam pan chociaż datę kiedy wstawi okładkę ? :>

 181. FNiN8 Says:

  Olaa ty też z Wrocławia?
  A tak w ogóle to fakt super by było gdyby pan był we Wrocławiu albo w okolicach. I błaaaaaaaaaaaaaagam o okładkę. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)(No i o datę premiery oczywiście).

 182. Olaa^^ Says:

  Przyłą/czam się do poprzedniego koma;)

 183. Vea Says:

  Tak, Olaa. Na czubku i na pięcie. Kocham te buty ;D Chciałam na początku martensy, ale że miałam okazję odkupić glany za 50 zł praktycznie nieużywane, kupiłam glany. Chociaż tak czy siak Dr. Martens to tylko firma.

 184. Tekla Says:

  Na spotkanie z autorskie to ja bym nawet do tego Wrocławia pojechała…Chociaż z Przemyśla to troche daleko ;]

 185. ann0 Says:

  Ja mam martensy 10-tki i są super :)

 186. FNiN8 Says:

  Proszę niech pan w końcu coś napisze.

 187. Olaa^^ Says:

  Please niech Pan wreszcie coś napisze!
  wchodzę tu każdego dnia z nadzieją, że zobaczę artykuł na stronie głównej pt. ,,Znamy już okładkę 8 części FNIN” i każdego dnia doznaję zawodu;(

 188. Olaa^^ Says:

  Vea- ja też swoje kocham sa poprostu zarrąbiste;)

  PS.Gdzie ty kupiłaś glany za 5 dych !????J tteż Tak CHCE!;)
  chce teraz sobie kupić jeszcze jakieś kolorowe 10- tki ale nie chce znowu wydać na nie 3 stów (a na zwykły sklep z glanami to i tak tanio, widziałam za 5 stów, ale poszukałam trochę i znalazłam tańsze;)

 189. FNiN8 Says:

  Błaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NIECH PAN WYSTAWI OK?ADK? (PLEASE. PLEASE. PLEASE. PLEASE. PLEASE. PLEASE.PLEASE.PLEASE.PLEASE.PLEASE)…………

 190. Tekla Says:

  Po raz 100000 dołączam się do prośby

 191. Kasia97 Says:

  a propos martensów- nie mam, wiem tylko jak wyglądają. ale w poniedziałek jade na wycieczke i niedawno kupiłam trekingi( te górskie) i mam problem. chciałam je rozchodzić i byłam w nich kilka razy, ale w miejscu, gdzie “zwęża” sie łydka strasznie obtarły… no i co robić?? plaster na wycieczke? CHCEMY OK?ADK?!!!

 192. Olaa^^ Says:

  Kasia97 - (ostatnie zdanie) tzw. nagła zmiana tematu;)
  a propos trekingów niewiem co robić, najlepiej poradź sie rodziców;Dhehe

 193. Olaa^^ Says:

  โป?ด??้ง?ห้คุณเขี?นบางสิ?งบางอ??าง?นที?สุด!

 194. Olaa^^ Says:

  może po tajsku zadziała?;)hehe

 195. Olaa^^ Says:

  Da te scribam aliquid extremum?

 196. Olaa^^ Says:

  a może po łacinie?;)hehe

 197. Olaa^^ Says:

  Xin vui lòng cho bạn cuối cùng viết một cái gì đó!

 198. Olaa^^ Says:

  wietnamski?;)

 199. Olaa^^ Says:

  ل??? ?م? ?? نه?ی? چی?ی ?ن?ی?م!

 200. Olaa^^ Says:

  perski?;)

 201. Olaa^^ Says:

  kto wie?;)

 202. Vea Says:

  Olaa ma się te znajomości ^.^
  A tak na serio to odkupiłam od mojej kumpeli, która nie zdążyła w nich długo pochodzić. Wyrosła w dwa miesiące, nawet nie zdążyła ich porozdzierać trochę na czubku jak to się dzieje po długim noszeniu. No, niestety mi już się trochę zaczyna. Ale chodzę już w nich 1.5 roku ;D Zarówno latem jak i zimą

 203. FNiN Says:

  Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo proszę o okładkę.

 204. FNiN8 Says:

  Podpisuję się pod poprzednim postem 9999999999 razy. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) : ) :) :) : ) :) : )

 205. Tekla Says:

  I ja też..

 206. Anonymous Says:

  I ja.

 207. Juliusz Bulwa Says:

  oj tam zaraz bedzie listopad i sie dowiecie xP tydzien tylko zostal! ^^ i wreszcie skonczy sie pazdziernik

 208. Olaa^^ Says:

  tydzień…aż!;)

 209. Olaa^^ Says:

  już chcę listopad…

 210. Olaa^^ Says:

  no, glany są właściwie na każdą porę roku:)o ile najwyzej chyba 10 dziurkowe:)
  ja też chcę taką kumpele od której odkupie glany za 5 dych!;))

 211. Anonymous Says:

  jeszcze pewnie ze trzy tygodnie ;(

 212. Olaa^^ Says:

  no;(

 213. Vena Says:

  Damy rade!

 214. Tekla Says:

  Jasne ale to czekanie nie do wytrzymania ;]

 215. Ponury Żniwiarz Says:

  A mi się śniło dzisiaj po południu, że wszedłem na ten blog i była podana data premiery. Był to 3 grudnia.

 216. FNiN8 Says:

  Po pierwsze: 8 dni, pod drugie: 192 godz po trzecie: 11520 sek.
  Ja już wytrzymać nie mogę.

 217. FNiN8 Says:

  A mi się cztery dni temu śniło że właśnie czekam pod księgarnią na 13 część (mam nadzieję).

 218. Olaa^^ Says:

  3 grudnia…to by było straszne;P

 219. Olaa^^ Says:

  no, mam nadzieje że doczekamy sie kiedys tej 15 czesci…;)

 220. katarynka Says:

  nie znoszę takiego czekania!!! ja tu juz normalnie usycham!!! a ten fragment jeszcze bardziej mnie zaciekawił i zaraz zwarjuję z moimi domysłami, o tym, kto jest nowm administratorem…

 221. Says Says Says:

  może Net jest tym nowym adminem??? a właściwie to kiedy dokładnie jest premiera??

 222. Aliszja Says:

  Ciekawy fragment, czekam z niecierpliwością na nowy tom :D
  A tytuł mnie bardzo zaskoczył i skojarzył mi się… z moją książką o Związku Radzieckim (bo tytuł jednej z jej części to właśnie Bunt Maszyn). No i był taki Terminator :)
  Mam dwie teorie co do tytułu - albo Stokrotka zacznie świrować (bardziej niż zwykle), a ten ‘bunt maszyn’ to nawiązanie do tego, że uczniom i nauczycielom nie będzie się to podobać, albo sprawa zostanie rozwiązana dosłownie - tostery odmówią posłuszeństwa itd… Z resztą liczę na Pana inwencję :)

 223. Arvena Says:

  czy tytuł jest aluzją do terminatora: bunt maszyn ?

 224. Juliusz Bulwa Says:

  bunt maszyn , phy , zaraz to mi mozg zrobi bunt szarych komorek chyba. :O 6 sprawdzianow w jednym tygodniu: biologia-matma-niemiecki-chemia-polski-biologia. bleeee…. ale moze przynajmniej szybciej te ostatnie dni mina… dzis dla odprezenia zaserwuje sobie indiane jonesa… ;p yhm a tak przy okazji, to czy mnie sie juz glowa przegrzala? bo 9+1 to chyba 10. jesli nie, to, przepraszam za nietaktowne pytanie, ale ILE? -.-

 225. Tekla Says:

  Mi sie po tym indianie jons mózg przegrzał bo chyba 9 i 2 to 11? No ale cóż. Net raczej nie zostanie administratorem bo jest uczniem tej szkoły jak juz pisałam…

 226. Olaa^^ Says:

  ,,W związku z tym wydawnictwo Powergraph, jak i wiele innych wydawnictw, zdecydowało się przełożyć wszystkie premiery książkowe na pierwszy kwartał roku 2011. ”
  (artykuł ,,Vat na książki”)

  czyli że premiera FNIN8 będzie najwcześniej w styczniu 2011!!!!!!!!!!!!!!!!:(
  jak i nie w marcu…

 227. Olaa^^ Says:

  Ponury Żniwiarz Says:

  October 22nd, 2010 at 21:26
  A mi się śniło dzisiaj po południu, że wszedłem na ten blog i była podana data premiery. Był to 3 grudnia.

  Niestety Będzie to wicej casu niż do 3 grudnia… ;((((((

 228. Juliusz Bulwa Says:

  yy? no to ciekawa niespodzianka… nie no. jakze to tak?! czas skorzystac z żal.pl i sie wyzalic chyba…! o, a przy okazji co do tematu ksiazek… moze ktos widzial taka ksiazke po polsku: ‘Finnegans Wake’ Jamesa Joyce’a- podobno zwana jest ksiazka nie do przeczytania. i to mnie w niej zafascynowalo. musze przeczytac xD ale nie ma jej chyba w ogole w Polsce, tak mi sie wydaje…

 229. Juliusz Stokrotka Says:

  Witam Kosika

  Ta Helena mnie wkurzyła, ale cóż.. było minęło. Tylko skąd pan o mnie WIE? I o Eftepie? Musimy to wyjaśnić!!!

  dyr. mgr.inż. Juliusz Stokrotka

 230. Tosiek Says:

  Taki sam tytuł jak trzecia częśc Terminatora - bunt maszyn

 231. Ann Says:

  Bardzo dziękujemy za fragmencik :) Ha! Dobrze tak Eftepowi! Ciekawe kto będzie nowym administratorem… Sądzę że ktoś całkiem nowy.

  PS Dowiemy się co to są te fluskaki?!

 232. Galis Says:

  W?AŚNIE CO TO SĄ TE FLUSKAKI??? :):)

  PS: kiedy premiera? wiem ze w listopadzie ale dokładniej? :)

 233. Olaa^^ Says:

  Galis : premiera będzie przecież w 2011 roku

 234. Polaaaaaaaaaa Says:

  Przeczytałam kilka fragmentów i jest SUPER!A Eftep jak Eftep.

 235. Debby Says:

  Kurde… Niby fajnie, że prawdopodobnie Eftep się zresetuje czy… włoży do kosza, ale jaki nauczyciel będzie mnie teraz wkurzać? Ekierka nie daje rady, nawet dyrek jest w normie. Może nowy będzie gorszy… Ufam panu inwencji…
  Bunt Maszyn…

 236. Galis Says:

  Premiera książki jest w 2011 roku?

 237. Tekla Says:

  Serio? Myślałam że w listopadzie… To jak w końcu z tą premierą?

 238. mionka94 Says:

  Cudnie :D Ale chyba Net nie będzie tym administratorem. Ja bym obstawiała jego tatę :D
  Nie mogę się doczekać premiery książki :)
  Pozdrawiam!
  PS. Co to są te fluskaki? Drażni mnie to od TMK…

 239. mionka94 Says:

  Premiera książki jest w pierwszym kwartale 2011 roku. Przełożono ją z listopada br. w związku z podatkiem VAT nałożonym na książki :/

 240. Galis Says:

  Panie Rafale śliczny wygląd bloga! ;)

  CO do fragmentu to tym administratorem może być równie dobrze Stokrotka :D

  A propo’s fluskaków to nie tylko od TMK! jeszcze pamiętam że w następnej jakiejś części ( chyba PS ) pojawiają się fluskaki bo pracuje nad nimi ten ktoś (nie pamiętam nazwiska) z instytutu co mieszka bardzo daleko pod ziemią i wymyśla rzeczy które już zostały wymyślone :D I ponawiam pytanie: CO TO SĄ TE FLUSKAKI?? :]

 241. GOLEM Says:

  tak właściwie to fluskaki pojawiły się nie w PS a w PN ma je stworzyć profesor Domagała ten od obrazossaka (kamery) obrazopluja (telewizora) i aparatu bez kliszy :)

 242. Tekla Says:

  Właśnie co to te fluscośtam??

 243. Nika Says:

  No no, fajny fragmencik :)) czekam na książkę z niecierpliwością i mam wielką nadzieję na więcej miłości między bohaterami :D pozdrawiam

 244. FNiN fan Says:

  Jest taki film Terminator 3: Bunt Maszyn. Ciekawe czy ma coś wspólnego z 8 częścią FNiN? ;)

 245. Galis Says:

  Okładkaa!!! Czekamyy!!! Prosimyy!!! BARDZO!!! :) :) :) :) :)

 246. nika2000000000 Says:

  Błagam niech pan powie czy jest szansa, żeby pan przyjechał do łomży albo do grajewa. Błagam kocham FNiN.KOCHAM. JEST SZANSA ŻEBY PAN PRZYJECHA?????????

 247. nika2000000000 Says:

  A ILE może kosztować ta książka?? Będzie w zwykłych księgarniach czy trylko w empiku?` w takich słabych może nie być chyba?

 248. nika2000000000 Says:

  I CO Z OK?ADKĄ?????

 249. Tekla Says:

  Właśnie? moje pytanie o okładke nr 1000000…

 250. Anonymous Says:

  A będzie 9 część ?

 251. Marti Says:

  A będzie 9 czeęśc ?

 252. mich445 Says:

  Panie Rafale którego Listopada wyjdzie 8 część Felix Net i Nika.

 253. FNiN8 Says:

  Ech. Mi się nie wydaje żeby książka w ogóle wyszła w 2010.

 254. Olaa^^ Says:

  no jasne rze nie wyjdzie w 2010, pżecierz ma wyjćś w 2011 to jurz zapewne nie ma szans żeby wyrzła w 2010

 255. Olaa^^ Says:

  p.Kosik a co z tym serialem na podstawie FNIN oraz GNL? bo czytałam że miał być na podstawie tego serial. Niech Pan odpowie proszę

 256. Marti Says:

  Jaki serial ?

 257. Tekla Says:

  Własnie? Serial? Wiem o filmie tylko..

 258. Clara Says:

  Po pierwsze, fragment zajedwabisty, jak i cały FNiN

 259. Galis Says:

  Właśnie!! jaki serial?!?! czemu ja zawsze musze jako ostatnia….

 260. Klajka Says:

  Serial mial być, ale animowany.
  Coś tam mi się kiedyś obiło o monitor na blogu manfreda. Swoją drogą, to COŚ (manfred by się wsciekł, jakby to zobaczył, ale nie wiem jak to-to nazwać. Przepraszam maniek!) piszę rzadko, ale jak już coś napisze, to jest co komentowac ;)
  Już sobie wyobrażam mine eftpa gdy dobie się, że to net został nowym adminem ;) Bo przypuszczam ,że to wlasnie net nim zostanie. chociaż znając pana Rafała, to napewno nas czymś zaskoczy i Stokrotka wyskoczy z tekstem ,ze nowym administratorem zostala “Kochanieńka”.
  Tytuł znamy, znamy trzy fragmenty, to teraz brakuuje okładki i dokładnej daaty premiery. o ile pamietam to okładka do TMK byla podana znacznie wczesniej. a tu, prosze- listopad już jest, a my dalej nie znamy okładki. Ani daty premiery!
  I wiem ,wiem, bedzie dziewiąta częśc, a tak ogolnie to jak długo panie Rafale, zamierza pan ciągnąc przygody FNiN ? (nie mam nic przeciwko, dla mnie moglyby się nigdy nie skonczyć). a pytam z ciekawości. do końca gimnazjum? ile jeszcze tomów bedzie? Tak plus/minus ?
  Pozdrawiam
  Klajka

 261. asia Says:

  Świetny fragment!! Czy i kiedy ukaże się kolejny fragment?? Pozdrawiam :)

 262. Niki Says:

  Kiedy ta premiera? Nie chce mi pan zrobić prezentu na urodziny? Stęsknilam się już za tą trójką i nie mam co czytać = (

 263. nika2000000000 Says:

  niech pan napisze czy bedzie pan kiedyś w okolicach grajewa lub łomży błagam! I znów pytam o OK?ADK? !!!!!!!!!

 264. kaśka Says:

  świetne ! premiera bedzie na początku 2011 roku troche musimy poczekać ;) na stronie FNiN przeczytalam. nie moge sie doczekać !!!
  Premiera filmu podobno jesienią 2011r

 265. Iza Says:

  kiedy będzie premiera ,,Felix,Net i Nika oraz bunt maszyn'’??
  w skrócie fnin8
  :D
  plissss powiedzcie uwielbiam fnin i bardzo chce sobie kupić tą część

 266. Niki Says:

  Eh, z taką niecierpliwością czekałam na ten listopad i jak się w końcu doczekałam to się okazuje, że jeszcze trzeba czekać : D Co za ironia losu.

 267. Tekla Says:

  Właśnie Niki…mógłby pan nam chociaż ujawnić okładkę na osłodzenie tego czekania? Prosimyy

 268. Pola Star Says:

  podobno autor będzie trzymał czyutelnika w napięciu aż do samego końca. ani okładki, ani fabuły. nic. za to z zamkniętego na trzy spusty źródła, wiem, że na 70% będzie coś o Laurze. Tytuł trochę zaskakujący, aleznajomyz filmu terminator. I Eftep (z podobmego żródła) na 60% nie będzie wylany, ale przyjdzienowy administrator. Jezeli mgę ufać temu źródłu.
  Dopiero na 2011! Nie!I ja to tak spokojnie przeżywam?! No cóż….Harry’ego Potter’a wydawano dłużej…Albo tłumaczono? Nie ważne… Musęsię wziąć do kupy zebrać i jakoś tak wytrzymać w tej kupie do 2011…

 269. Olaa^^ Says:

  co to za źródło????błagam powiedz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 270. Tekla Says:

  Będzie coś o Laurze? Wspaniale…chociaż tyle dobrego…jak ja wytrzymam rok czasu?

 271. Marti Says:

  Co ja mam niby czytać do 2011 roku ?????!!!!

 272. Anonymous Says:

  Widzieliście co powypisała ta meliona pod 2 fragmentem 7 części ?

 273. Anonymous Says:

  Na samym końcu

 274. Tekla Says:

  Taa nawet cos pod tym napisałam mam nadzieje że przeczyta ;]

 275. Marti Says:

  oby, też czytałam

 276. Tekla Says:

  No bo co w końcu. Po pierwsze trzeba być nieźle porąbanym żeby nie lubić FNiN a po drugie trzeba być jeszcze bardziej porąbanym żeby o tym napisać! Ja kocham FNiN tak bardzo jak HP a myślałam że to niemożliwe żeby polskie książki były ciekawe ;]

 277. cyber12 Says:

  Ech no moze Manfred bedzie nowym administratorem chociaz to byla by troche przesada :D

 278. jestemnieletnimlamerem Says:

  Zamiast użalać się nad sobą moglibyście sami wymyślić jakąś historię! Na przykład na forum onetu “FNiN oraz tajemnica Pajęcznika” autorstwa Kage-Samy, lub “opowiadanie wersja specjalna”, jej współautorstwa, to jedne z najlepszych historii jakie czytałem (pomijając pana Kosika)! Jak ktoś chciałby przeczytać, to oto link:
  http://forum.onet.pl/1,0,1,0,16767,0,0,uforum.html?z=0&ufSort=

 279. Kage-Sama Says:

  ?ał! Nie sądziłam, że ktoś to w ogóle czyta! A tym bardziej, że czyta i się z tego nie brechta! Niezłą reklamę mi zrobiłeś, jestemnieletnimlamerem!

 280. jurek.10 Says:

  Poprzednie 7 części było nieziemskich :)))))))) no i wszystkiego najlepszego troche spóżnione ale :((( nie miałem czasu wchodzić na internet ciągle nauka itp. ale mniejsza czytałem fragment i jest super tytuł też extra a i jeszcze pytanie czy w tej częsći dowiemy się czegoś o Mortenie? od kie dy przeczytałem Felixa Neta i Nike oraz Teorytycznie możliwą Katastrofe ciągle się nad tym głowie:)

  P.S niech pan tak szybko nie kończy powiesci bo nie będe miał co czytać:)

 281. kAcPeR Says:

  No faktycznie, sprawa Mortena nie jest rozwiązana, że tak powiem co jakiś czas sie przeplata przez serie, ale wciąż egzystuje, i wcionż zagraża Felixowi Netowi i Nice.. Fragment świetny, mam nadzieje że Eftep wyleci, i wreszcie Net będzie mógł byc sobą na informatyce.. Pozdrawiam :))

 282. Pola Star Says:

  Na osłodę czekania … zobaczcie na stronkę….:)

 283. Pola Star Says:

  relacji z filmu.

 284. Anonymous Says:

  relacji z filmu????
  jak na to wejść?

 285. Tekla Says:

  Własnie?

 286. Anonymous Says:

  @Pola Star
  skąd ty to wszystko wiesz? Laura, Etfep, fabuła, jakieś źródło…no i strona relacji z filmu?

 287. Golem - Golem Says:

  Premiera dopiero w 2011 roku!!!!!!!!!!!???????????
  NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 288. Golem - Golem Says:

  DLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO???????????????????????????????????????????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 289. Paweł Says:

  Witam
  fragment jest fajny ale kiedy dokładnie (data) będzie fragment 4 ??

 290. jurek.10 Says:

  Ej gdzie znależć pozostałe fragmenty?

 291. jurek.10 Says:

  Mi się wydaje że Stokrotka nie pozwoli Netowi piastować tego stanowiska :(
  pani Helenka też odpada ze znanych powodów:(
  inni nauczyciele?
  od razu wykluczmy:
  Butlera, Konstantynopolskom(jak jakiś błąd to sorki),panią Jole,Brudnice,Sylwestra,Borkowskiego,Cedynie i malarkę. Możliwe że Czwartek ale wątpie. A teraz zaskok moim zdaniem stokrotka sam się mia nował :)))(ale wątpie)

  pzdr.
  Jurek

 292. cyber12 Says:

  Tutaj je masz :D http://rafalkosik.com/powiesci/felix-net-i-nika/ trzeba sie najpierw popatrzec :D

 293. jurek.10 Says:

  zaczałem czytać komentarze i wpadłem na pomysł kto będzie adminem:)
  możliwe że to będzie program AI np.manfred albo Amais ta Amais był by dobry ale by się nudził chociaż net miałby co do roboty:)))
  Ale mój pomysł na 99,999999999999999999999% zły ale jestem optymistą i tylko 99,99999999999999999999% specjalnie zrbiłem tyle spacji żeby porównać a co do pomysły Laury to niezły muszę przyznać :))

 294. jurek.10 Says:

  thanks thanks i jesze raz thanks

 295. jurek.10 Says:

  albo lepiej dankeszine

 296. jurek.10 Says:

  ευχα?ι?τίες

 297. jurek.10 Says:

  tak

 298. jurek.10 Says:

  धन्यवाद ale już starczy obcych sory bo to w sumie lekki spam :(((( a tak to po duński dziękuje żeby nie było

 299. jurek.10 Says:

  Kage-Sama niezłe muszę przyznać :) a napisałem Ci komentarzyk ale tu też napisze dziwi mnie to że kuzynki były na odludziu a nagle w Warszawie a i drugie możesz piaćwięcej jak tak patrze to to może być dobre :) a co do pomysły jestemnieletnilamerem żeby napisać własną część to świetny pomysł :)))

 300. wikunia Says:

  Nieźle napisane. Szkoda, że premiera dopiero w styczniu………..

 301. jurek.10 Says:

  no szkoda:(( ale w sumie bede miał dłużej co czytać:))

 302. cyber12 Says:

  jurek.10: Tez mysle ze nim bedzie ktorys z programow AI. Amais chyba nie no bo przeciez Manfred mowil ze raczej nie zostaje na serwerze przez dluzszy czas. Stawiam na Manfreda. Ale moglby to byc rowniez Morten i ztad nazwa ksiazki- Bunt Maszyn

 303. jurek.10 Says:

  tak mamy podobny tok muślenia:) ale to by się zgadzało :) Czy rozgryźliśmy pana panie Rafale?

 304. FNiN8 Says:

  Jeżeli rozgryźliśmy to niech pan napisze.

 305. D Says:

  Fragment super!
  Mam do was pytanie: chciałbym przeczytać jakiś horror S.Kinga. Co mi doradzicie na początek?

 306. jurek.10 Says:

  Ja z S.Kinga czytałem MIASTECZKO SALEM Świetne polecam

 307. D Says:

  a co myślicie o “Lśnieniu”?

 308. Name Says:

  Kto będzie adminem sieci?
  Tata Neta?

 309. Tekla Says:

  Chyba nie.. Ostatnio na tej stronie doszliśmy do wniosku że to może być AI

 310. Marti Says:

  Może lepiej poczekać na książke żeby to taka niespodzianka była ,a przy okazji to ta premiera będzie w styczniu 2011 ?

 311. Kage-Sama Says:

  Adminem sieci może być ta osoba o którą można było się licytować na Allegro, nie?

 312. maryś Says:

  świetny fragment! zapowiada się fantastycznie :)

 313. nika2000000000 Says:

  może jak będziemy pisać tylko ” Co z okładką???” to pan Rafał w końcu da tą okładkę ???

 314. jurek.10 Says:

  ale to będzie spam

 315. Tekla Says:

  Właśnie :/ trzeba wymyslic cos lepszego ;]

 316. Anonymous Says:

  p. Kosik napisal że okładka nie jest jeszcze gotowa, wejdźcie se na fnin.eu

 317. Aga Says:

  Świetny fragment!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Kiedy następny?????????????????

 318. kaśka Says:

  chyba znalazłam okładkę do kasiązki na tej stronie
  http://issuu.com/literadar/docs/literadar-nr1?mode=embed&layout=http://www.biblionetka.pl/literadar/layout1.xml
  z boku jednej strony jest pare okładek i jedną okladkę fnin widze po raz pierwszy…

 319. SMiki55 Says:

  A może Stokrotka będzie adminem? Albo… tata Neta.

 320. adam Says:

  MOŻLIWE
  kiedy następny fragment ?????????????????????????????????????????????????????

 321. jurek.10 Says:

  Nie męczcie pana Rafała gdybym ja bym na jego miejscu i co trzeci komentarz był by kiedy fragment? kiedy okładka to bym się wkurzył i nie wstawił nic. Jeżeli pan Kosik ma to napisane lub narysowane to pewnie by to wstawił.NIE?

 322. olona12 Says:

  SUPER! Ciekawe skąd Stokrotka tak nagle zna się na komputerach i kto będzie administratorem? Może to robot przebrany za Stokrotkę i administrator też będzie zmechanizowany? I mam dwa pytanka
  1.Kiedy kolejny fragment?
  2.Kiedy premiera 8 części?

 323. nika2000000000 Says:

  z tym ciągłym pytaniem to żart… a poza to ciągłe sprawdzanie i szukanie tylko będzie nas bardziej wnerwiało. Lepiej zajrzeć raz na tydz. a nie codziennie.

 324. Net 123456789 Says:

  Ale extra juz nie moge sie doczekac 8 czesci feluxa neta i niki. wiem ze bedzie ona dopieo na poczotku roku 2011 ale juz sie nie moge doczekac.Bardzo fajny fragment.Ciekawi mnie bardzo kto bedzie nowym administratorem szkolnego serwera? moze to bedzie net? albo stokrotka a moze to ktos zupelnie inny i nowy. cos czuje ze ten ktos bedzie sie bardzo znal na komputerach i nie bedzie taka ameba informatyczna jak ten eftep

  Pozdrawiam panie Rafale naprawde bardzo fajny frgment XD

 325. Net 123456789 Says:

  My website www.fninfun.hpu.pl al things related to the Felix Net i Nika

 326. Net 123456789 Says:

  Page served in a comment above is in the making

 327. Net 123456789 Says:

  I really like this piece. contained herein is the Director has a very large knowledge about Computers.But who will school administrator? Net maybe?

 328. Net 123456789 Says:

  Yeah! well so ago Eftep. Finally, it means non-advanced knowledge of Information comes to light before director.Net is like probably everyone feels better informed about science than eftep

 329. Mia Says:

  Yey, nie mogę się doczekać te książki są tak ciekawe, że mogłabym je czytać bez końca! Szkoda, że premiera przesunięta, ale na pewno warto trochę poczekać :)

 330. TCB Says:

  Majstersztyk. Cuuudo. Kiedy Premiera Buntu Maszyn?

 331. Nika Says:

  Panie Kosiku ma pan w planach określoną ilość tomów “Felixa, Neta i Niki” ? :) A fragment naprawdę świetny!

 332. fnin fan Says:

  super fragment. już nie moge sie doczekać książki. STO LAT

 333. Net_97 Says:

  Fragment extra, mam nadzieję, że administratorem będzie Net, a jak nie to i tak obejdzie zabezpieczenia :)

  No, już niedługo kolejna część, doczekać się nie mogę, czytam siódmy raz całą serię :D

 334. me Says:

  Super. Będzie 4 fragment?

 335. paula Says:

  Mam prośbę. Czy mógł by pan zdradzić czy w 8 części pojawi się Laura z 7 ? Bo Felix jej dał numer…

 336. Paul Says:

  Sto lat Sto lat!!!!!! Trochę spóźnione ale trudno.
  Natomiast fragment super nie mogę się doczekać książki!!!

 337. domi@8 Says:

  to są super książki. tylko niech Pan nie kończy F , N I N. jest w nich miłość,przyjaźń,fantazja itd. pewnie już tu nie zajrzę. :(

 338. kaśka Says:

  kiedy wyjdzie 8 czesc ???

 339. wira Says:

  Spoko fragment!!! Nie mogę się doczekać filmu i ósmej części książki. A wy???

 340. felix net i nika fan Says:

  Panie Rafale uwelbiam te serię zastanawiam się dlaczego mielibyśmy darować sobie ekranizacje 1-ej części FNiN jest tak samo dobra jak 2-a i czekam na ósmą część

 341. felix net i nika fan Says:

  A , i jeszcze zastanawiam się czy jeżeli niektórzy piszący tu mówią o tym że w 8-ej częśći będzie coś o Laurze, to wspaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaniale a,już jako partnerka Felixa będzie przeze mnie bardo mile widziana ,jest fajna i wreszcie Felix nie będzie juz samotny uczuciowo ma szansę przeboleć resztki bólu po babci Lusi (szkoda mi też jej brakuje była taka pełna ciepła)no i pozna smak miłości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 342. Felix,Net i Nika Says:

  Naprawdę ciesze się że wychodzi nowa seria przygód felixa neta i niki
  Po przeczytaniu tego fragmentu…. Widać że następna część bedzie tak samo fajna jak i pozostałe. (SUPER)

 343. Pisarz Says:

  Fragment nawet, nawet. Powiedzcie mi czy ktoś z was pisze książki lub opowiadania i ile ma lat.

 344. Kaaasia Says:

  super! kiedy wychodzi książka? mam nadzieję, że niebawem. (:

 345. COCO JUMBO Says:

  Jestem fanem fnin juz nie moge sie doczekac 8 CZESCI
  dlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllaczego tak pozno?

 346. Majas Says:

  Mam pytanie nie związane z fragmentem. Nie czytałam 3 części. Ale inne tak. Może w niej jest napisane jak ma naprawde na imie Net??

 347. Druga Nika Says:

  Panie Rafale! Może mnie Pan odnajdzie w tym morzu komentarzy! Nie wiem gdzie gdzie mogłabym zadać do pytanie: Czy pańskie książki będą opisywały życie Felixa, Neta i Niki aż do ich pełnoletniości? Wtedy Nika mogłaby zamieszkać z Netem… nie musiałaby już ukrywać, że nie ma ojca…. ale to ja tak tylko pytam:)

 348. Anonymous Says:

  ” Druga Nika ” bardzo ciekawe pytanie :)

 349. jas343 Says:

  Super kawałek ;)!!!
  Mam nadzieję że historia Felixa Neta i Niki nie skończy sie na 3 klasie gimnazjum

  Ps. Szczęsliwego Nowego roku!

 350. nika Says:

  to samo pytanie co druga nika. premiera jesienią nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 351. Lexi Says:

  Czy już może ktoś się orientuje kiedy wyjdzie 8 część FNiN? Może jakiś bliższy termin ktoś poda? A może pan, Panie Rafale zdradzi nam tę tajemnicę? Z okazji moich dzisiejszych urodzin? ;) Pozdrawiam!

 352. ALEKSANDRA Says:

  kurde, naprawdę szkoda że p.Kosik nie wchodzi na bloga.
  wy szczerze mówicie że jesienią?
  uwielbiam związek neta i niki mam nadzieję że będzie o nich sporo, no ale też bez przesady. te książki są bardzo fajne. mógłby pan dać chociaż jeszcze jeden fragment… :(

 353. tomek Says:

  lubię komentarz powyżej. ♥

 354. LezeNaLezaku Says:

  Kurde zarypisty fragment ciekawe kiedy będzie cała kasiążka?mam już całą półkę zastawioną wszystkimi tomami i jużrobie miejsce na następną.Ej a gdzie można kupić zeszyty FNiN?wie ktos?

 355. nika2000000000 Says:

  I jak okładeczki nie ma? prosze pana niech pan wpadnie do łomży.

 356. Net7 Says:

  Super fragment i tytuł panie Rafale!

  Kiedy będzi skończona i kiedy wyjdzie film?

 357. Hackerwstyluneta Says:

  Super!mam nadzieję że wreszcie eftep sie wyloguje z gimnazjum.:D
  net da sobie radę z zabezpieczeniami,tylko niepokoi mnie zachowanie niki…(w innym fragmencie)

  Kiedy wreszcie wyjdzie nowy tom?czytam już 5 raz po kolei całą serie!

 358. Gall Anonim Says:

  Pamiętam że zawsze się śmiałam z tego że dyrektor gada z sekretarką przez interkom kiedy ona siedzi przecież w pomieszczeniu obok ;p
  Zapowiada się ciekawie.

 359. Ktoś_Oczekujący_FNiN8 Says:

  Cyryl Borkowski na administratora! Użytkownik: CyBork Hasło: Dyrektor_Julek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 360. Says Says:

  O nie!!! Eftep nie będzie już uczyl super paczki informatyki?!

 361. Felix_97 Says:

  Kiedy książka będzie do kupienia ? :D
  Bo się doczekać nie mogę :D

 362. Skrzyp Says:

  Ajajaj… Zupełnie zakłamany obraz ‘administracji’? Kto stawia X’y na serwerze?! Takie mniemanie o ‘hackingu’ mają tylko uczniowie podstawówki i gimnazjum, którzy myślą, że coś umieją.

  skrzyp@sosna:~% sudo su
  sosna# echo ‘Użytkownicy systemów GNU/Linux też pana czytają i życzą powodzenia w pisaniu! Niech pan postara się nie propagować produktów ze stajni M$hit.’ > @rafalkosik.com/home/rafal/README

 363. Rafal Kosik Says:

  Oj tam, oj tam. To naprawdę jest mocne uproszczenie, bo to nie podręcznik. A MS nie promuję. Ja go używam z musu, z bólem i z poczuciem braku alternatywy.

 364. Majka Says:

  jak Pan przestanie pisać książki Felix, Net i Nika to się chyba załamię! kocham Pana literaturę.. i wyobraźnię :)

 365. Majka Says:

  ps. Kiedy film? i książka?

 366. mól książkowy Says:

  oho..! Widzę, że szykuje się naprawdę niezła historia, a ja szykuję portfel aby co prędzej kupić tę część :) Oczywiście jest to najlepsza seria jaką czytałam - czasem się zastanawiam skąd Pan czerpie te pomysły i humor… A co do fragmentu to jasne, że Net sobie poradzi, a Eftep wreszcie dostał za swoje!
  No i oczywiście mam pewne podejrzenia kto jest nowym informatykiem…

 367. Ktosiek Says:

  Nie mam wątpliwości do tej części będzie świetna!! Tylko szkoda że na okładce Felix nie wygląda tak, jak na niepoprawionej okładce z FNiN oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Od 5 części serii wygląda nieco dziwnie.

 368. me Says:

  Ha ha ha!!!(szatański śmiech(: )
  Już w piątek jadę kupić FNiN do EMPIKU!!!Nie mogę się doczekać!!!:)

 369. PRZEDSTAWICIEL FANÓW Says:

  Z ankiety wynika że fani fnin lubią jak Felix Net i Nika: śą w różnych miejscach jest naraz dużo akcji Felix Net i Nika odrazu na początku mają dużo przygód i rozbijają sie po świecie czyli tak jak w Felix Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa i fani proszą żeby Felix Net i Nika dociągneli przynajmniej do studjów(oczywiscie nie wjednej części). Więc jak by mógł pan spełnić te prośby w 9 lub 10 częsci. 6783 ankietowanych było by bardzo zadowolonych. Podkreśle jeszcze że zrobiliśmy tą ankiete dla pana.Bardzo panu dziękujemy za dotychczasowe części FNiN. Emeil pomysłodawcy ||| michael12c@onet.pl |||

  bez przecinków bo FNiN jest takie fajne że przecinki przeszkadzaja

 370. Fan FNiN Says:

  Uwielbiam te książki. Pan Rafał to geniusz. Mam nadzieje że będzie więcej części. Pozdro

 371. Anonymous Says:

  OJ BĘDZIE WIĘCEJ OJ BĘDZIE…ECH…

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).