Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka - fragment #1

W oddali cichł świst eksperymentalnego hybrydowego silnika Land Rovera. Felix, Net i Nika odprowadzili wzrokiem czarny kształt, aż zgubił się między innymi samochodami. Tata Felixa nie mógł dłużej czekać.
Net zatarł ręce. Z radości, nie zimna.
— Czujmy się spuszczeni ze smyczy — wyszczerzył się do przyjaciół. — A kaganiec oświaty sami zrzucimy.
Uśmiechnęli się w odpowiedzi. Cała trójka liczyła na spokojny odpoczynek na zimowisku w Sudetach. Nie, żeby miał być nudny, wystarczy, żeby był bezstresowy.
Na niedokładnie odśnieżonym parkingu przestępowało z nogi na nogę kilkadziesiąt osób: nastolatków i ich rodziców. Autokar, który tych pierwszych miał zawieźć do pensjonatu „Trzy kuzynki”, powinien tu być od dziesięciu minut. Grupka dorosłych kłębiła się wokół roztrzęsionej blondynki z clipboardem. Kobieta próbowała zgromadzić wszystkie numery kontaktowe i niezbędne podpisy.
— Na pewno zaraz przyjedzie — uspokajała wszystkich, choć wyglądała, jak by to ją trzeba było uspokajać.
Co chwilę kolejni rodzice żegnali się ze swoimi pociechami, przepraszali, że nie mogą dłużej czekać i odjeżdżali. Panował mały chaos, ale większość podopiecznych wyglądała na zadowolonych. Felix, Net i Nika rozglądali się, ciekawi z kim spędzą dwa tygodnie. Najbliżej nich stała z założonymi rękoma dziewczyna w nieco za dużych okularach w czarnych oprawkach. Brązowe włosy spięła w dwa kucyki. Obok chichotały pochylone do siebie blondynki, obie z długimi lokami wystającymi spod wełnianych czapek. Chyba nie zauważały świata dookoła siebie. Na torbie ustawionej w pryzmie śniegu siedział pulchny chłopak i grał na PSP. Dla niego też świat nie istniał. Nieco na uboczu trzymało się dwóch wyrostków ubranych w dresy i sportowe kurtki. Rzucali wokoło spojrzeniami spode łba.
— Może obejdzie się bez problemów — ocenił Felix. — Wygląda na standardowy przekrój społeczeństwa. A przynajmniej tej jego części, która jeździ na zimowiska.
— Z wyjątkiem tych dwóch olimpijczyków i jednego wampira. — Net wskazał głową dziewczynę z prostymi czarnymi włosami i w czarnym płaszczu. — Nie pomylcie się w szatni.
Nika zerknęła we wskazanym kierunku. Płaszcz Niki rzeczywiście był podobny, podobne były również buty. Dziewczyna w czerni wodziła wokół niechętnym wzrokiem i sprawiała wrażenie złej na cały świat.
— Wampiry są chudsze — odparła Nika, poprawiła stojący kołnierz i wypuściła rude loki na wierzch. Pogodne lutowe przedpołudnie było chłodne i wilgotne, w powietrzu czuło się nadchodzącą odwilż. Odbijające się od śniegu słońce zmuszało do mrużenia oczu. — Mogłaby być już wiosna.
— Tak to nie ma, pstryk i kwiatki — Net wypluł gumę wprost do kratki kanalizacyjnej. — Trzeba przejść przez etap błota.
— Jutro będzie już na plusie — powiedział Felix.
— Nie mów, że sprawdziłeś prognozę.
— Sprawdziłem. Dzięki temu wiem to, o czym niektórzy dowiedzą się dopiero jutro. — Felix wskazał kilka par nart i snowboardy oparte o ławkę.
— Będą szczęśliwi o dzień dłużej niż ty. Chociaż… — Net zerknął na długi płaszcz Niki - jej kurtka zimowa zniszczyła się kilka dni wcześniej podczas przedzierania się przez krzaki. — Trochę szkoda, że nie zobaczę tego płaszcza w akcji na stoku.
Opiekunka z rozwianym włosem i rozwianymi kartkami w clipboardzie po raz kolejny obchodziła wszystkich i sprawdzała, czy wypełniła wszystkie rubryki w drukach.
— Mam namiary do waszych rodziców? — zapytała przyjaciół.
— Tak — szybko zapewniła ją Nika.
— Pytała pani już dwa razy — dodał Net.
— Wybaczcie, to przez te nerwy. — Spojrzała na zegarek. — Dwanaście minut. A jak coś się stało?
— To chyba lepiej, jak się rozwalił, zanim do niego wsiedliśmy.
Opiekunka spojrzała na niego z przerażeniem. Zanim zdążyła coś odpowiedzieć, jej uwagę odwróciły okrzyki radości. Na parking wtaczał się nie najnowszy i koszmarnie brudny autokar. Kiedyś chyba był biały.
— Wyrabiasz sobie opinię od początku — szepnęła Nika.
— To dla ciebie, mała — uśmiechnął się Net. — Wolisz, żeby zaczęła analizować podpis twojej mamy?
Podpis za mamę Niki złożył właśnie Net, wykorzystując zamieszanie, jakie robiła wokół siebie opiekunka. Rodzice Niki nie mogli tu przyjechać i się podpisać z tej prostej przyczyny, że oboje nie żyli od wielu lat. Dziewczyna musiała przyznać Netowi rację. Odetchnęła z ulgą, gdy opiekunka zajęła się ustawianiem wszystkich w jednym miejscu, żeby nie zostali przejechani. To tylko zwiększyło zamieszane, okazało się bowiem, że autobus zamierzał zaparkować właśnie tam.
Za przednią szybą świeciła na biało setka diod, ułożonych w napis „Janusz”. Gdy autokar zatrzymał się z sykiem i jękiem, litera „J” przewróciła się, pozostawiając samo „anusz”.
— A nuż dojedziemy w jednym kawałku — mruknął Net.
Silnik zaklekotał, zakaszlał i zgasł. Drzwi otworzyły się, sycząc sprężonym powietrzem i piszcząc popychaczami. Kierowca, otyły mężczyzna z czupryną kręconych czarnych włosów i równie czarnymi wąsami, poprawił literę i zszedł na śnieg.
— Przepraszam za spóźnienie — oznajmił radośnie. — Hamulce strzeliły.
Zapadła cisza, w której pan Janusz, bo tak się zapewne nazywał kierowca, przeciągnął się i zrobił kilka przysiadów, napinając przy tym skórzaną kamizelkę do granic wytrzymałości. Zauważył wlepione w siebie kilkadziesiąt par wytrzeszczonych oczu.
— Nie, wszystko w porządku. — Machnął ręką. — Wszystko już działa. Samo się jakoś naprawiło.
Opiekunka wymieniła spojrzenia ze znudzonym czterdziestolatkiem, zapewne drugim opiekunem. Wzruszył ramionami. Kobieta zacisnęła zęby, wzięła go pod ramię i odciągnęła na bok, przypadkiem w stronę, gdzie stali Felix, Net i Nika. Przyjaciele słyszeli więc rozmowę.
— Nie powinniśmy się na to zgadzać — syknęła kobieta, jednocześnie posyłając uspokajający uśmiech w kierunku skupionej przy autokarze grupki rodziców. — To trup.
— Nie znajdziemy teraz innego autokaru. — Mężczyzna nie wyglądał na przejętego sytuacją. — Dziś całe województwo jedzie na ferie.
— Więc co? Coś musimy zrobić!
— Możemy wolno jechać. Albo… zadzwoń po policję, niech zrobią testy.
— Świetna myśl. — Wyszarpnęła z torebki telefon, wybrała numer i chwilę tłumaczyła komuś po drugiej stronie, o co chodzi. Przytaknęła i zasłoniła mikrofon dłonią. — Mówią, że chętnie pomogą — ucieszyła się. — Mówią, że od tego są. Tak, tak słucham… — Zatkała drugie ucho palcem i nachyliła się, jakby to mogło pomóc. — Tak, nadal tu jestem. — Spojrzała na kolegę i znów zasłoniła mikron. — Mówią, że zaraz zerkną w grafik i się umówią na… jedenastą trzydzieści… tak, świetnie! Jedenasta trzydzieści… — spoważniała, opuściła telefon, rozłączyła się i wolno dokończyła — dwudziestego trzeciego marca…
— Jest luty — zauważył mężczyzna. Na twarzy koleżanki zaczynała się pojawiać panika, więc szybko dokończył — sami go sprawdźmy. To przecież nie może być nic skomplikowanego. Przejdę się i obkopię opony.
— Sprężmy się — powiedział Felix, gdy tamci odeszli. — Zajmą nam miejsca.
— Fakt! — zreflektował się Net. Zarzucił plecak na ramię, w druga rękę wziął torbę od Niki. — My upychamy bagaże, ty leć zająć ostatni rząd. Mów „przepraszam, jestem kobietą”.
Nika pokręciła głową, ale poszła do przednich drzwi, gdzie już kłębił się spory tłumek. Głównie byli to rodzice oczekujący wyjaśnień w sprawie stanu technicznego pojazdu.
— Powiedziałem „hamulce”? — Kierowca uniósł brwi. — Chodziło mi o „światła hamulcowe”. Żaróweczka, trzy złote…


Udostepnij
Glodne Slonce

224 Responses to “Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka - fragment #1”

 1. JedibarteX Says:

  Książka zapowiada się super :)
  Czekamy teraz na kolejne fragmenty, tytuł no i projekt okładki :D

 2. bells_13 Says:

  zapowiada się super! :)

 3. pani M Says:

  ‘przepraszam jestem kobietą’ Net jak zawsze taktowny ; D
  fragment niezły! I tak jak kolega powyżej czekam na resztę : )

 4. Justyna Says:

  Jestem w Niebie :D Cieszę się, że przychylił się pan do naszych próśb. Fragmencik fajny, nie mogę się doczekać książki :)

 5. Carrie_21 Says:

  fragmęt świetny, mam nadzieję, że będzie więcej :)

 6. Basia Says:

  Jak dla mnie ok. Bardzo ok.

 7. BERYL Says:

  Brrrr. Zimowe klimaty w środku upalnego lata, działają orzeźwiająco. Czyli z 4 miesiące będziemy mogli przeczytać resztę siódemki.

 8. FNiN_addict Says:

  Ah! Yessssss! Pierwszy fragment. uratował Pan mój dzień. Rozpływam się z zachwytu. Tekst Neta- bezcenny :D:D. Zaczyna się bardzo ciekawie.
  Czekam z niecierpliwością na projekt okładki i następny fragment!

 9. ala Says:

  Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper fragment! Panie rafale ma pan pomysły

 10. ala Says:

  Książka także zapowiada się super

 11. Istrandir Says:

  Już nie mogę się doczekać… Fragment świetny. Po tym tomie spodziewam się wiele dobrego, chyba się nie zawiodę :)

 12. pablo951 Says:

  Za uratowanie Warszawy ferie ze “statystycznym przekrojem społeczeństwa” XD Trzeba poczekać do listopada żeby dowiedzieć się czy autokar rozpadł się po drodze :)

 13. Klaudia xd. Says:

  low, wow, lol…. git jak w mordę strzelił :))))))))))))))))))))))))))))))))jak ja kocham FNiN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  sorry za te wykrzykniki, ale to taki alternatywny sposób na wyładowanie emocji , zamiast walić po klawiaturze wciskam jeden klawisz do zbielenia palca wskazującego
  Serio przepraszam, ale “jestem kobietą” :))))
  Ja nie mogę, trzymajcie mnie………..:)))))))))))))))))))))!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. HannaH Says:

  ‘’Przepraszam, jestem kobietą”
  Genialne, Panie Rafale! a kiedy premiera?
  Mam nadzieję, że jak najszybciej.
  Już się nie mogę doczekać ;)

 15. Ponury Żniwiarz Says:

  Co by tu napisac o fragmencie… Ekstra! :D
  Teraz czekamy na:
  - Drugi fragment
  - Trzeci fragment
  - Projekt okładki
  - Tytuł
  - Datę premiery
  - I może byc też liczba stron :D

 16. Justyna Says:

  A ja bym jeszcze dopisała, że to na co czekamy to na książkę w ręku i tylko otworzyć i czytać… :)

 17. PATIX Says:

  Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ciekawe jaki będzie tytuł…

 18. Tezeusz Says:

  Premiera na pewno będzie nie wcześniej niż pod koniec listopada(osobiście obstawiam 25)…

  Mnie osobiście najbardziej ciekawi okładka(na okładce jest tytół więc mam 2 w 1) ;)

 19. mariusz 14 Says:

  nie mogę się zgodzić z przypuszczalna datą premiery czyli 25 listopad gdyż jest to środa a inne części były wydawane w piątek (najlepszy dzień na wystawienie nowej książki) jeżeli już miałbym obstawiać datę to 20 albo 27 listopada. Co do fragmentu bardzo fajny ;D

 20. Ponury Żniwiarz Says:

  Nie jestem taki pewien co do tego 25 listopada, bo to jest środa, a premiery zazwyczaj były w piątki… Ja obstawiam 20 albo 27 listopada… Ale najbardziej ucieszyłbym się gdyby to był 6 listopada :D

 21. Rafal Kosik Says:

  Wyliczanie najlepszego dnia premiery to jaka wyliczanie terminu świąt wielkanocnych.

 22. Mocarna Ochrona Says:

  Wow ! Naprawę fajne ;))

 23. fnin.fan Says:

  MATKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jak ja się cieszę!!!!!!!!!!!!!!
  Myślałam, że nie będzie następnej części a tu taka niespodzianka!!!!!!!!!!!!

  PS. Panie Kosiku, niech Pan zagląda na forum!!!!!!!!!
  PS2. Sorry za wykrzykniki :)

 24. Ponury Żniwiarz Says:

  Czepia się Pan :P Pomarzyc nikomu nie zaszkodzi… A ja właśnie o tym marzę, żeby to był 6 listopad :P Nie no świry :D Kiedy będzie, to będzie… Oby w tym roku :D

 25. Samantha Says:

  Ksiażka zapowiada się genialnie, zresztą jak wszystkie inne ;d pewnie z tą dziewczyną wampirzycą będzie jakaś mała historia ;p
  A bym się śmiała, gdyby podczas sprawdzania autokaru przez opiekunów, wyskoczyła z autokary jaszczurka xd

 26. Agnieszka_92 Says:

  Jesssssssst!!!!!!!!! właśnie wrócilam do domu wlaczylam kompa i pierwsze co zobaczylam to NOWY FRAGMENT FNIN!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hurrrraa!!!!!!
  Jak zwykle jest extra super hiper bajer bomba cool!!!!!!!!!!!!!!!
  czekam z niecierpliwością na kolejny fragment, projekt okładki, tytuł i przede wszystkim premiere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  PS. sorry za wykrzykniki :)

 27. Bloody Says:

  Świetny fragmencik.!.!.!
  Książka zapowiada się świetnie. ;]]
  Oczywiście jak reszta - czekam na resztę ;DD

 28. FaNiN Says:

  Superrr !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 29. mariusz 14 Says:

  genialnie jak zwykle ;D Bardzo ciekawy i oczywiście z humorem. Ten styl pisania wyzwala u czytającego uczucie niesamowitego dreszczu lecz nie emocji tylko samej satysfakcji z czytania tak wiele znaczącego dla życia fragmentu. ( dobra może lekko przesadziłem ale po prostu mam taki styl pisania ;D) Pozdrawiam i czekam na kolejny fragment.

 30. Tweener Says:

  Panie Rafale. OS2 podobało mi się średnio. OS tak samo. Za to to nie wiem czemu spodobało mi się jak niezapomniane części 1. Czekam z utęsknieniem.

 31. marta9708 Says:

  Przefajowski fragmencik! I oczywiscie zgadzam sie z poprzednikami że ten tekst Neta jest powalający (I w przenośni i dosłownie! Jak czytałam to prawie spadłam z krzesła xD) No i ogólnie fragmencik po prostu cool ;) tak jak reszta czekam z niecierpliwościa na nastepne fragmenty, projekt okładki no i oczywiscie tytuł a książka zapowiada sie baaardzo ekscytująco! :)

 32. Tweener Says:

  Panie Rafale, a jak tam film??? Są już wybrani aktorzy??

 33. Klaudia xd. Says:

  No właśnie, film. Pewnie już Pana męczymy tymi pytaniami, może Pan też za wiele nie wie, ale cosik na pewno
  Bardzo ładnie Pana ploossiiimmmmyyyyyy :(

 34. mikki Says:

  Już nie mogłem się doczekać…
  A aktorzy jeszcze nie wybrani, bo nikt do mnie nie dzwonił… xD

 35. Felix Says:

  Jak taka będzie cała książka, to ja jestem za, a nawet przed.

 36. qwerty Says:

  SUPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  uuu… już się wyładowałem:) myślę, że będą książki do końca IIIg FNIN, a na razie poszczególne części lecą po 2 mies.:)

 37. Maje3ka Says:

  Genialne!! :D
  Ja sie nie moge już doczekać :D
  i też czekam na date premiery bo uwielbiam odliczać dni xD

 38. mikki Says:

  Myślę, że jak się skończy wiek bohaterów (czyli skończą szkołę, może nawet liceum) będą “szczenięce lata” ;)

 39. Morten Says:

  Krycha, ale to bip piękne!

 40. Martyna Says:

  Spac nie moge włączam komputer, i pierwsze co robie wchodze na pańską stronkę.Jade w dół i… ???????????UUUUUUPPPPPP.Jak zobaczyłam, że jest fragmęt 7 FNIN to spadłam z krzesła.Ja nie żartuje tylko mówie serio.Fragmęt świetny i ja chce wiecej.Teksty Neta jak zwzkle świetne.I tak jak ci przedemną prosze o coś o filmie.Czekam na
  -nastepny fragmęt
  -okładke
  -date premiery
  -coś o filmie
  A pszede wszystkim durzo weny

 41. Dasia Says:

  No całkiem niezły kawałek… tylko zeby cos sie zaczelo dziac pozniej jakas fajna akcja… ;P

 42. TakiJa4Ever Says:

  Powiem krótko - texty Neta jak zwykle cool, fragment cool, autor cool, innymi słowy BIP !! xD

 43. Paulina Says:

  Już się nie mogę doczekać książki! Świetny fragment.

 44. Azblewski Says:

  :) nawet nawet :) czekamy z zniecierpliwieniem

 45. Agata;Arya Says:

  Świetny fragment!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  “Anusz” suuper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Mam nadzieję, że premiera będzie 27!!! Książka idealnie na urodziny!!!!!!!!!!!
  Też czekam na jakieś wiadomości o filmie, ale pewnie książek (super książek) nie przebije. ;)

 46. Morten Says:

  Na pewno nie przebije - rzadko zdarza się, żeby film był lepszy od książki.

 47. Iza Says:

  Fragment jest… super!!! Tylko późno…

 48. Iza Says:

  A teraz poprosimy:
  - Drugi fragment
  - Trzeci fragment
  - Czwarty fragment
  - Szkic okładki
  - Tytuł
  - Okładkę
  - Liczbę stron
  - Datę premiery
  - Książkę w ręku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  PS: Sorry, za wykrzykniki, to z emocji!!!
  Film o FNiN muszę obejrzeć (jak się pojawi, oczywiście), bo inaczej będą mi się śnić koszmary po nocach!!!

 49. Iza Says:

  Panie Rafale, w imieniu całego blogu Manfreda chcę zadać Panu małe pytanie. Od kiedy Net i Nika ze sobą chodzą? W OS pisze Pan, że mają rocznicę, że chodzą ze sobą od roku. No, mniej więcej, bo dokładnie nie pamiętają. Więc wychodzi, że są ze sobą od połowy GNL. Niektórzy się jednak upierają, że nie od połowy GNL, a od połowy PS. Zdania są więc podzielone. Dlatego zwracam się z tą prośbą, żeby Pan odpowiedział na to pytanie, i ostatecznie skończył wojnę domową, jaka się tam rozpętała.

 50. Mihcio Says:

  ssuuppeerr fragment

 51. Aga_* Says:

  Dzień dobry
  uwielbiam Pana serię. FNiN są fantastyczni. czekam z utęsknienim na 7 część. ten fragment jest po prostu wspaniały !!! teksty Neta oczywiście nie do pobicia. teraz mam nadzieję, że premiera będzie najszybciej jak tylko można. towarzystwo już zapowiada się ciekawe … no, ale o tym dowiemy się z dalszej części lub kolejnego fragmentu. czekam też na projekt okładki
  jeszcze raz - fragment super !!!

 52. Morten Says:

  Ja też czekam na tę książkę, ale nie jestem w gorącej wodzie kompany - wolę, żeby książka wyszła później, ale za to była badziej dopracowana.

 53. Kasia Says:

  Książka zapowiada się rewelacyjnie :D Uwielbiam tę książki, więc z niecierpliwością oczekuję nastęgo fragmentu i oczywiście premiery =) A jeżeli chodzi o film to obsada już wybrana, bd jeszcze jakiś casting?

 54. Alicja Says:

  jeśli cała książka będzie taka to po prostu super. bardzo Panu dziękuję, za poprzednie książki, które urozmaiciły dni i rozbawiły, a teksty Neta są najlepsze. mnie i moje rodzeństwo nie raz rozśmieszyły do łez. przypuszczam i mam nadzieję, że i w tej książce będzie dużo zabawnych momentów. no i tak jak wszyscy czekam na więcej.

 55. pati Says:

  Fragment po prostu nie mam słów mam nadzieję,że cala książka będzie taka.
  po prostu super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

 56. fnin fan Says:

  Ja bym chciał premiere 5 września akurat w moje urodziny ///

 57. Greendayowiec Says:

  Jeśli cała książka będzie taka, jak ten fragment bedzie to najlepsza książka z serii :D

 58. poluś Says:

  Fragment rewelacja teraz tylko czekać na książkę.

 59. Iza Says:

  Ponawiam prośbę o odpowiedż na pytanie. Od kiedy Net i Nika chodzą ze sobą? Od połowy PS czy od połowy GNL?

 60. BlackButterfly Says:

  Taaa…. ciekawe.

 61. Andrzej Says:

  Fajny fragmencik.. już się doczekać nie mogę.
  A kto wie, może oni znajdą coś wojennego na swoich feriach? Może coś z Werwolfem… ?

 62. Anrya Says:

  Książka zapowiada się równie dobrze, co poprzednieXD
  W odpowiedzi na pytanie Izy; od połowy GNL skoro w OS mieli rocznicę;) Przynajmniej tak mi się zdaje, bo w książce nie jest to jasno powiedziane.

 63. Ponury Żniwiarz Says:

  Jak dla mnie to w GNL nie ma o tym zupełnie nic powiedziane… Póki Pan Kosik sam dokładnie nie powie od kiedy ze sobą chodzą to ja się trzymam tego, że oni ze sobą są od PS…

 64. Dasia Says:

  teorytycznie sa od pałacu snow a zaczeli krecic ta fest w TMK… ;P

 65. Anonymous Says:

  Anrya Says:

  August 15th, 2009 at 13:33
  Książka zapowiada się równie dobrze, co poprzednieXD
  W odpowiedzi na pytanie Izy; od połowy GNL skoro w OS mieli rocznicę;) Przynajmniej tak mi się zdaje, bo w książce nie jest to jasno powiedziane.

  Ja też to wywnioskowałam, ale kiedy napisałam na błogu Manfreda to tylko Ponuty Żniwiarz się ze mną zgodził, więc pytam autora książek, który powinien wiedziec(c z kreską nie działa, coś wyskakuje za każdym razem, kiedy próbóję ją napisac) najlepiej.

 66. adameq1 Says:

  ,,nie najnowszy'’ pisze się razem.

 67. Andrea Says:

  Nie mogę się doczekać!!! Super! Będzie film?

 68. adam Says:

  film bedzie to przeboj kocham książki i bohaterów!!

 69. Misia Says:

  Jak by to powiedzieć? Super-ekstra-cool-awsome i co wam jeszcze przyjdzie do głowy to nie są słowa które mogą opisać tą serie książek. Jedyne co mi przychodzi do głowy to bip, bip i bip.

 70. Mari240 Says:

  Książka zapowiada się świetnie!
  Nie potrafię doczekać sie premiery ;)

 71. Mari240 Says:

  Fragment świetny, komentarze Neta, jak zwykle nie do przebicia… Słowem “Super”, jak zwykle nie potrafię się doczekać premiery książki(po ostatnią jechałem parę dni po premierze i godzinę biegałem po sklepie i szukałem xD)

 72. P13rr0 / MizuSan Says:

  Będzie zajefajna jak każda z serii :)

 73. Fannn Zuk Says:

  Fragment swietny. Wlasnie skonczylem czytac Orbitalny Spisek 2 i ksiazka ma klimat porywajacy. Jeszcze wroce do slow Mortena. Ksiazka na pewno bedzie dopracowana poniewaz Pan Rafal nie wyda ksiazki lipnej gdyz to nie jest Jego styl. Pozdrowienia

 74. Morten Says:

  A czy ja chociaż przez moment twierdziłem, że Pan Rafał wydaje niedopracowane książki? :)

 75. Fannn Zuk Says:

  Nie lecz stwierdziles ze wolisz poczekac dluzej i dostac w swoje rece ksiazke dopracowana, ale mysle ze Pan Rafal i tak wyda ksiazke w swoim czasie wlasnie po to by byla ona dopracowana.

 76. Fannn Zuk Says:

  A i jeszcze jedno pozdrawiam swoja rowiesniczke Agnieszke 92

 77. Ponury Żniwiarz Says:

  No i dlatego ja myślę, że w tym roku kolejnej części FNiN nie przeczytamy…

 78. Ziomalka Says:

  Net i Nika nie moga ze soba chodzic od GNL, bo w TMK było duzo scen tego typu, gdzie np. Nika pocalowala Neta w policzek, a potem oboje byli zawstydzeni. Para by sie tak nie zachowywala. Wiec chyba chodza od PS. Ale nie wiem, od ktorego momentu, bo jeszcze przed ta “bitwa” z Geraldem byli chyba para..
  A fragment swietny! I tez wole poczekac na dopracowana ksiazke, ale chce ja miec jak najszybciej! :)

 79. E-manfred Says:

  ja nie mogę z J.K.Rowling!!! ona na początku postanowiła że będzie siedem częsci bo wymięka!!! w siedmiu księgach opisała siedem lat a pan Kosik w sześciu 17 miesięcy!!! hardkor…

 80. majo Says:

  Ciekawe cz w końcu net będzie miał urodziny bo nika miała w tmk a Felixw Pałacu Snów a Net niemiaał w rzadnym tomie urodzin

 81. Ponury Żniwiarz Says:

  E-manfred: Ale zwróc uwagę, że J. K. Rowling napisała z lekka o wiele dłoższe książki niż Pan Kosik (nie licząc pierwszej i drugiej części) Reszta przebija długością wszystkie części FNiN…

 82. Ponury Żniwiarz Says:

  Dłuższe*…

 83. Ziomalka Says:

  Ej no wlasnie, kiedy Net ma urodziny? I jak ma na imie? O nim to kurde nic nie wiadomo ;PP

 84. krytyk Says:

  net to zdrobnienie od internet

 85. Biadronka Says:

  Super się zapowiada.
  Właśnie, mogłoby się w końcu wyjaśnić coś z Netem. On jest taką śmieszną zagadką. Niech będzie więcej o nim. Prosimyyy :D

 86. Iza Says:

  Przynajmniej o rodzinie Neta wiemy więcej niż o rodzinie Niki. Bo o rodzinie Niki wiemy bardzo malutko. Moze jeszcze o tym w książce?

 87. Fannn Zuk Says:

  Jestem po Orbitalnym Spiusku 2 i wzialem sie za Gang Niewidzialnych ludzi i znalazlem pewna rozbierznosc. Na poczatku 1 bylo napisane ze Net mieszka na 25 pietrze apartamentowca ale juz w 6 jest napisane ze mieszka 5 pieter wyzej na 30. Ale to tylko szczegol, ksiazka i tak wymiata. Mozna wiedziec wiecej na temat Neta jednak Nika tez moze byc ciekawa postacia(i jest)

 88. szymon Says:

  czekam na
  2 fragment
  3 fragment
  imię neta które miało być już w OS2 MA
  okładkę
  a z ta”wampirzyca na 99% będzie miała coś wspólnego z mortenem

 89. Fannn Zuk Says:

  Mialem watpliwosci czy czytac OB2 poniewaz seria to hit dzieciecy, ale pokusa byla silniejsza i szybko pobieglem do Empiku zakupic czesc tej wyjatkowej serii i ponownie zostalem wciagniety w ten klimat co nie pozwolil mi usnac dopoki nie przeczytalem do konca a poniej pozostal zal ze tak szybko zostala skonczona. Ziomalka zrozum ze Pan Rafal specialnie nie daje takich romantycznych scen miedzy Netem i Nika.

 90. Ziomalka Says:

  Jakich romantycznych scen? Czy ja napisalam, ze pan Kosik czegos nie napisal? Tylko daje do zrozumienia, ze oni ze soba chodza od PS.

 91. Fannn Zuk Says:

  Ale przeciez oni sie na poczatku jedynki sobie przedstawiali wiec raczej nie ukrywali ze sie znaja. A

 92. Fannn Zuk Says:

  skrot szkoly podstawowej to SP.

 93. Ziomalka Says:

  Fannn Zuk, przepraszam, ale nie rozumiem o co ci chodzi. Odpowiadasz troche nie na temat. Ja sie zastanawiam, od kiedy oni ze soba CHODZĄ, a nie od kiedy się znają.
  I nie pomyliłam sie przy skrócie, ponieważ, “wielki fanie”, PS oznacza Pałac Snów ^^

 94. Fannn Zuk Says:

  Nieporozumienie w takim ukladzie sie z toba zgadzam

 95. Ziomalka Says:

  Ok :) A w kwestii tej rocznicy Neta i Niki to uważam, ze to błąd pana Kosika. Ale skoro sam mówił, ze nie ma głowy do pisania romansów, to mozna wybaczyc ;)

 96. Felix Says:

  Super fragmencik!!!!!!!

 97. Felix Says:

  A co z filmem???????

 98. Morten Says:

  Ale spam…

 99. Ponury Żniwiarz Says:

  Jak się czyta ten fragment drugi raz to jest jeszcze lepszy^^
  “Żaróweczka, trzy złote…”

 100. Andrzej Says:

  O Bożżż!
  Jak czytam, to zaczyna mi się kręcić w głowie: ludzie! Co z tego, że chodzą ze sobą od PS? To chyba fakt tak znany jak to, że Pałac Kultury jest w Warszawie.
  Po drugie: akurat o rodzicach Neta to logiczne, że więcej wiemy, bo występują w pięciu częściach na sześć[w GNL jakoś mało ich było], a rodzice Niki tak jakby nie żyją od dłuższego czasu. I i tak dość dużo o nich wiemy. Co można więcej się dowiedzieć?
  A ja czekam na pojawienie się z powrotem Schultza z oddziałem esesmanów ;DD

 101. Ziomalka Says:

  Mozna się np dowiedziec, na co dokladnie umarł tata Niki i w ogole troche o ich zyciu, kiedy jeszcze byli z Nika. A to ze Neti Nika chodza ze soba od PS chyba nie jest takie oczywiste, skoro duzo jest dyskusji na ten temat.
  Schultz moze chyba wrocic tylko pod postacia ducha xD

 102. CTRL85 Says:

  SUPER EXTRA WYPAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 103. Iza Says:

  Jak mogą chodzic ze sobą od PS, skoro w OS mieli rocznicę CHODZENIA? Wyraźnie jest tak napisane.
  I co z tego, że rodzina Niki nie żyje? Moglibyśmy jednak coś o niej wiedziec. Nawet nie znamy imienia mamy Niki.

 104. Ponury Żniwiarz Says:

  Ale jak mogliby chodzic ze sobą od GNL skoro ani w GNL, ani w TMK nic o tym nie ma?! Myślę, że trudno by było Panu Kosikowi zapomniec napisac o tym, bo jednak jest to istotne… Ja już nie wiem…

 105. Ziomalka Says:

  Moim zdaniem Pan Kosik sam nie pamietal, od kiedy oni chodza (bo jednak nie to jest w ksiazce najwazniejsze) i strzelil sobie tak na slepo “rocznice”. A teraz na wszystich forach fanow FNiN ludzie maja z tym problem xD ja zdecydowanie uwazam, ze sa para od PS, Mogli sie w sobie podkochiwac (i tak zapewne bylo) od GNL, ale nie byli razem.

 106. Ponury Żniwiarz Says:

  Czyli uważasz tak samo jak ja…

 107. Morten Says:

  Skoro obchodzą rocznicę, to oznacza, że zaczęłi ze sobą chodzić rok wcześniej…

 108. Ziomalka Says:

  Ale jesli by zaczeli ze soba chodzic, to by musialo byc wspomniane. Cos czuje, ze pan Kosik bedzie musial to jakos nam wyjasnic xD

 109. Iza Says:

  No właśnie dlatego się do niego zwróciłam, żeby pomógł.

 110. Andrzej Says:

  A jakim cudem Schultz ma wrócić pod postacią ducha, skoro przeżył i zabrali go agent Mamrot i jego towarzysze?
  A na co mógł umrzeć alkoholik[podejrzewam, że Paweł Mickiewicz taki był]? Ale po co to?
  A dywagacje, czy chodzą czy nie chodzą? Kto teraz zrozumie 13-latków? Widać chodzą od GNL, myślę, że od tego wyjazdu na narty.
  Lepiej się skoncentrować…

 111. qwerty Says:

  a mnie ciekawi:
  1. - imię neta
  2. - co to są fluskaki (przewertowałem wszystkie książki, najbardziej mnie ciekawi ten profesor domagała, ten od obrazoplui, i to będzie coś najprawdopodobniej normalnego dla ludzi przyszłości, coś co można dopasować do potrzeb ludzi i “zapingować”)
  3. - co ma na legitymacji mamrot
  4. - wogóle coś na temat mamrota:)
  5. - ile bedzie części

 112. Ziomalka Says:

  Na czym chcesz sie tak skoncentrowac, Andrzeju? xD
  Mi sie wydaje, ze Nika tylko wymyslila tego alkoholika. Jej ojciec raczej mial raka albo cos takiego.
  Rownie dobrze my mozemy zapytac, po co sie zajmowac tym, czy ten wredny Schultz wroci czy nie wroci? Lepiej, zeby go nie bylo.

 113. Cinosław Says:

  Mam nadzieję, że to będzie dłuższy tom :D Dotychczasowe sześc przeczytałem w jeden/dwa dni ;x A zapowiedź ciekawa.

 114. Justyna Says:

  O nie błagam, Paweł Mickiewicz nie pił! To tylko ściema Niki była, aby usprawiedliwić nieobecność taty.

 115. Ponury Żniwiarz Says:

  Ja też liczę, że to będzoe grubsza książka… Tak z minimum 500 stron… Ale to chyba nie możliwe, bo trochę mało czasu…

 116. Sauron Says:

  Znudził mi sie mój nick nazywam sie teraz Kartograf Heroes3

 117. Kartograf Heroes3 Says:

  Teksty są niezle(jak to NET,szkoda gadac).

  PS.Chodza od połowy PA?ACU SNÓW!

 118. Iza Says:

  Nieprawda, bo od połowy GNL! Rafał Kosik sam potwierdził, że styczeń to umowna data…

 119. Cinosław Says:

  Ahh, jeszcze jedno, a raczej dwa xD Czy Morten powróci ? :d I co oznacza logo z trzema trybami ?

 120. Jam??? Says:

  A ja czekam na prawdziwe imię Neta;D Oczekiwałem że pojawi się w 2 części orbitalnego spisku ale niestety… a książka zapowiada się na prawdę super zresztą jak wszystkie inne;D

 121. Jam??? Says:

  A i w 1 części manfred dostaje na gwiazdkę ‘ciało’ a w następnych częściach już o tym autor nie wspomina…

 122. moon_girl Says:

  Jam, jeszcze w pierwszej części wspomina. Potem na początku drugiej też.
  Yes, yes, yes, nowy fragment! Cóż za miła niespodzianka, wraca człowiek do domu, włącza kompa i pierwsze co widzi, to nowy fragment FNiN. No, nareszcie nowa porcja tradycyjnego humoru pana Kosika, tego mi brakowało :) “Żaróweczka, trzy złote…”
  Aha, i tu - “Nika zerknęła we wskazanym kierunku. Płaszcz Niki” - nie to żebym się wymądrzała, ale powtórzenie jest. Wiem, że się szczegółów czepiam xD
  Oczekujmy więcej… ;P

 123. julcyson;d Says:

  ekstra!! nie mogę się doczekać całości ^^
  “przepraszam jestem kobietą” - to wygrało ;D;D
  FNiN górą!!!! ;p

 124. Iza Says:

  No, wiadomo przecież, że Net i jego humor nas nie zawiodą.
  Chyba muszę przewietrzyć mózg, bo już kojarzy co bedzie w książce, i to co skojarzył jest takie durne, że się płakać chce.

 125. Fannn Zuk Says:

  Hi jestem nowy i nie wiem czy juz taki nick sie pojawil ale jest calkiem fajny. Swietny fragment. Czekam niecierpliwie na gotowa ksiazke.

 126. Dasia Says:

  taaa moze byc fajnie tylko oczywiscie znow konkrety sie pojawia…

 127. M Says:

  Yeeees xD Już myślałam że siódmej części nie będzie, a tu prosze xD Ale się cieszę. :D

 128. Sauron Says:

  Miała być .

 129. Sauron Says:

  Hej,ktoś mi chciał nick ukraść!!!

 130. fan fnin Says:

  No,dobrze przyznaje się…

 131. Sauron Says:

  Ty jeden…Nie jestem zadowolony

 132. Dasia Says:

  ha ha widze ze juz nicki kradniecie? tak jaaaasne… ;P

 133. Dasia Says:

  ciekawe co w te ferie wywala znowu? jak nie niby UFO to… nie wiem może Lem coś podpowie… ;/ ;PP

 134. Angel Says:

  no, nareszcie się wpisałam :)

  Iza Says:
  August 21st, 2009 at 17:57

  Jak mogą chodzic ze sobą od PS, skoro w OS mieli rocznicę CHODZENIA? Wyraźnie jest tak napisane.

  tak, ale jak to na blogu Manfreda ktoś przytoczył fragment, z czego dowiedzieliśmy się, że Felixowi powiedzieli, że mają rocznicę CHODZENIA,
  a Aurelii powiedzieli, że mają rocznicę POZNANIA. więc ciężko ustalić.

  fragmencik supcio, nie mogę się doczekać następnych.

  Andrzej Says:
  August 22nd, 2009 at 19:20
  A dywagacje, czy chodzą czy nie chodzą? Kto teraz zrozumie 13-latków? Widać chodzą od GNL, myślę, że od tego wyjazdu na narty.

  po pierwsze, wychodzi, że oni mają po 15 (lub 14) lat
  po drugie, to czy chodzą, czy nie, to sprawa dość istotna,
  po trzecie, jeżeli chodzą od wyjazdu na narty, to dlaczego w całej TMK, nie ma o tym ani słóweczka???

  ale myślę jednak, że od początku PS.

  a na prawdziwe imię Neta, to chyba każdy fan FNiN czeka :D
  ja czekam jeszcze na pełne imę Niki

 135. Angel Says:

  OMG, sporo :)

 136. Maximilo Says:

  Super!!!! Oby tak dalej…. Czekamy na projekt okładki i tytuł!

 137. Zdzisław Lem Says:

  Może tym razem wywalą w powietrze… Hmm….. Wahadłowiec z uzbrojoną bombą atomową???

 138. Ponury Żniwiarz Says:

  Ludzie! A kto powiedział, że NIKA to nie jest jej całe imię?! No wkurzac mnie to już zaczyna jak wszyscy ciągle o tym piszą ;/

 139. Ziomal398 Says:

  Bylem na targach w wawie i mam Twój podpis panie Kosik:) Super że pana zobaczyłem na żywo:) Czy premiera 7 części również będzie na targach w wawie jak jak to było w maju?? Jak tak to z pewnością przyjadę do Pałacu Kultury:)

 140. Ziomal398 Says:

  :) na serio nie wiecie od kiedy net chodzi z nika??:)

 141. Ziomal398 Says:

  podali byście link do blogu manfreda??:)

  z gorki dzieki:)

 142. aga Says:

  no ja osobiście prpponuje zeby kśązka wyszła jak naj wcześniej

 143. daxter124 Says:

  wow ciąg komentarzy wienkszy niżsam fragment szykuje sie dobra książka

 144. Iza Says:

  Ziomal398 Says:

  August 28th, 2009 at 18:24
  :) na serio nie wiecie od kiedy net chodzi z nika??:)

  Już wiemy.

 145. Fannn Zuk Says:

  Hej ogarnij sie nowy. Wez nie sciemniaj ze akurat masz ksywe Zuk i jestes fanem. Nie kradnij mi kurde mojego nicka.

 146. Nika Says:

  Super fragment.Nie mogę się doczekać kiedy Pan poda prawdziwe imię Neta.

 147. Czaronic Says:

  Nie mogę się doczekać. Pisze Pan panie Rafale fantastycznie. Od książek nie da się oderwać. Uwielbiam pana książki. Czekam na koleje. :)
  POzdrawam

 148. Barbarka7410 Says:

  Fantastyczny fragment :)
  Znając talent do przygód FNiN nie zapowiada się tak sielankowo.
  Nie mogę się już doczekać siódemki!

  Pozdrawiam,
  Brka7 ;]

 149. dawid Says:

  Nie moge doczekać się okładki, tytułu i całej ksążki.

  jak się cieszę że na felix,net i nika oraz orbitalny spisek mam podpis pana rafała.

 150. dawid Says:

  a wiecie może co z castingami,
  były już czy jeszcze będą??

 151. KOCHAM_FNiN Says:

  nie mogę się doczekać :)
  każdą książkę Kosika dosłownie CZCZ?!!!

 152. Kwachu Says:

  Fragment naprawdę fajny. Ogólnie twórczość pana Kosika można by trochę porównać do Rowling, gdyby nie fakt, że ona (jak na razie) ma tylko swojego Harrego Pottera, a Pan ma też kilka innych ciekawych(w mojej opinii) książek np.:”Kameleon”. Jednak pańska twórczość jakoś bardziej wciągnęła mnie od Harrego…

 153. DeathDay97=8 Says:

  Chciałbym powiedzieć że fragment jest super i czekamy na:
  1.więcej fragmetów
  2.okładkę
  3.tytuł
  Mam nadzieję że szanowny pan Kosik napisze co się stało z Ronaldem Szusem i panią Sandrą Lipą (”Inspektor i inspektorzyca”) po tym jak Stokrotka ich zamknął w magazynie xD… Podpieram pana Kosika na duchu żeby nie zaprzestawał na 7 części…

 154. Felix Says:

  Ja też mam nadzieję, ale p. Kosik raczej napisze.

  P.S. przynajmniej inspektorzy się wykąpią się w “BASENIE”

 155. zo$k Says:

  ja też już się po prostu nie mogę doczekać 7 części… zwariować można z tym @.@
  a fragment, suuupciooo
  zresztą, każdy fragment każdego tomu taki jest
  na 100% wiadomo, że premiera książki będzie pod koniec listopada.?

 156. krycha Says:

  doskonały kawałek :D FT

 157. mackos Says:

  niech pan oczywiscie poda date wydania

 158. Felix Says:

  Kiedy bedzie kolejny fragment? Pod koniec wrzesnia????????????
  Niech pan napisze gdzie bedzie premiera 7- mej czesci? Moze w Lodzi?????????

 159. Felix Says:

  widzieliscie, ze p. Rafal ma konto na nk?

 160. Asia :) Says:

  Cóż, powiem szczerze, że wyczekuję siódmej części z niecierpliwością, a ten fragment tylko podsycił mój apetyt. :)

 161. lol Says:

  bardzo fajny

 162. lol Says:

  a ja na film nie mam ochoty

 163. lol Says:

  JA WSZYSTKIE CZ?SCI KUPI? TYLKO NIECH PAN JE WYDA!

  MÓJ KOLEGA TAKZE KUPI!!!

 164. jas343 Says:

  FNIN rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Kiedy wyjdzie 7 część????

 165. Nika M. (Iza) Says:

  Jezu, ludzie, ile komentarzy… Panie Rafale, gratuluję fragmentu, jest super i czekam na więcej :) Net i Nika chodzą od połowy GNL. Jak będzie coś wiadomo jeszcze o castingach do filmu to niech Pan napisze :)

 166. holly Says:

  bosko!!!!!!!!!!!!!!!! już nie mogę się doczekać książki! FNiN are the best!!!!

 167. Pepcio Says:

  Supcio! Już nie mogę doczakać się książki! Teraz muszę czytać “Ten obcy”, a to jest potwoooooorne! Fajnie by było gdyby dawali nam na lektury takie książki jak “FNiN”, albo “Złodziej Pioruna”…

 168. michał Says:

  super fragment czakam na tytuł projekt okładki i date premiery

 169. morten Says:

  już nie moge sie doczekać premiery wie może ktoś kiedy ona będzie??

 170. michał Says:

  przeczytałem wszystkie części fnin.teraz czekam na 7#

 171. Adela Says:

  Wow!
  Świetny fragment, nie mogę się doczekac czegoś więcej.
  Kiedy będziemy mogli zobaczyc np. okładkę płyty i kiedy mniej więcej jest data premiery?

 172. maciek Says:

  extra

 173. Irethi Says:

  Fajnie się zapowiada :). Czekam z utęsknieniem na książkę :)

 174. y 98b Says:

  wow

 175. henioslawa Says:

  Jejciu nie mogę się doczekać. Feli, Net i Nika (wszystkie części) to najepsza ksiazka jaką czytałam.
  Kiedy będzie premiera. Mogą być bardziej powierzchowne dane.

 176. henioslawa Says:

  “kiedy bedzie premiera” mialo byc w formie pytania

 177. krzysiek Says:

  premiera w połowie listopada

 178. Klajka Says:

  Założę się, że gdzieś się tym autokarem wyrżną… Nie dojadą wogóle albo zgubią się w lesie, czy cos takiego :) Ogólnie fragment super. :)

 179. Klajka Says:

  O, i kiedy premiera ? Najlepiej to tak pod koniecx grudnia jeszcze przed bożym narodzeniem, bo do 22 listopada raczej pan nie zdąży co ? (mam wtedy urodzinki :))

 180. Lukasz Says:

  Fajny fragment, czekam na książkę.

 181. Złotowłosa Says:

  świetny fragment ! nie moge sie doczekac następnych !!!

  I mam nadzieje że szybko wyjdzie książka ! :)

  Pozdrawiam wszystkich fanów !!!!!

 182. mania Says:

  ach jak ja lubię FNiN! czytam je milej niż jakiekolwiek lektury!!! Tak się cieszę, że będzie nowa część! :D

 183. Anka Says:

  uwielbiam fnin!
  premiera jest 25.11.09

 184. niewazne Says:

  Super :DDD
  To prawda że ma p0wstać ekranizacja?

 185. Bella Says:

  fragment super ;)
  książka się nieźle zapowiada
  mam pytanie
  czy to prawda, że ma powstać ekranizacja? jak tak to której części?

 186. niewazne Says:

  Hmmmm bede stzrelal
  pierwszej???

 187. niewazne Says:

  Nie-e
  drugiej :P - Teoretycznie Możliwa Kayastrofa :DD

 188. zielu Says:

  fragment jest super!!!!!ale jaki ma tytuł?

 189. zielu Says:

  yohu!!!znam tytuł projekt okładki i cene

 190. zielu Says:

  http://www.powergraph.pl/felix-net-i-nika-oraz-trzecia-kuzynka-zapowiedz

 191. dzaguŚ Says:

  Już nie mogę się docekać książki, chociaż… widziałam na sronie empiku że już wyszła i można zamówić. To prawda? :D

 192. zielu Says:

  dzaguś nie wyszła bo premiera jest dopiero 25 listopada

 193. zielu Says:

  no a jednak wyszło

 194. niewazne Says:

  HUUURAAAAA!!!!!
  Ale super się zapowiada :DDD

 195. zielu Says:

  w niedziele w milionerach było pytanie'’jak nazywa się nika z książki dla młodzieży felix net i nika

 196. niewazne Says:

  hahaha rilri :D??(realy)

 197. KolO PaweQ ;) Says:

  lol
  tak w ogóle to po co ludzi w szkołach zanudzać “chłopami”, “quo vadis”, czy “krzyżakami” jak moża dać FNiN, Harry’ego, czy coś tam jeszcze. Może jak się zmieni rząd… xD nie no żart oczywiście ludzie tego nie zrobią…

 198. Kaku Says:

  Świetnie się zapowiada , mam nadzieję , że się pospiesza a wydawaniem książki

 199. alek Says:

  Jedwabiście długo na to czekalem

 200. kl;audu$ 13l Says:

  suppppper!Kocham te książki i zaczynam pisać własną jestem zainpirowana tą serią książek!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 201. zielu Says:

  kl;audu$ 13l to jak napiszesz to chętnie przeczytam ;)

 202. grey lady Says:

  fragment całkiem, całkiem;P

 203. Crock Says:

  Konkurs!
  Kto pierwszy kupi i przeczyta książkę :D

  (nie oczekujcie nagród :P)

 204. zielu Says:

  nagrodom jest pzreczytanie tej książki

 205. zielu Says:

  sorry nagrodą

 206. zielu Says:

  jeszcze tylko 3 dni

 207. zielu Says:

  to już dzisiaj yaho co z tego że dzisiaj miałem szczepienie dla FNiN taki ból da sie wytrzymać

 208. truskk. Says:

  przyszla premiera i sie wszyscy do czytania rzucili. ^^
  i nikt juz nie piszee. :(

 209. Felix Says:

  Nie no fragmenik super, czytam go już dziesiąty, albo 20 raz! Chyba kupię sobie jakąś lampkę do kibelka żeby lepiej czytać. A wy macie fragment z autografem????

 210. Net511_Szczecin Says:

  Ha! Nie trzeba sie wysilać na ten fragmęt xD toż to samo życie i polskie piękne realia xD

 211. zacząłem od 5 cz. Says:

  skończyłem na 4tomie i mam nadzieję, że Golem-golem będzie częściej uczestniczył w akcji i myślałem by felix kupił sobie laptopa i tam skopiował Golema-golema. to by było git! zastanawia mnie jeden faktile pan rafał siedział by wyszukać te wszystkie skomplikowane nazwy. Po prostu hardcor!:) czekam na kolejną część!

 212. Ola z ?odzi Says:

  Panie Rafale - kocham pana książki! :)
  Mam nadzieję, że wyjdzie jeszcze dużo kolejnych części, bo nie zniosłabym myśli, że już żadna nowa nie wyjdzie. Osobiście najbardziej lubię Bultlera i Eftepa. Od paru lat już płaczę ze śmiechu czytając o np. krzewie parówkowym czy zbłąkanych pikselach.
  To jak pan pisze, jest naprawdę niesamowite! Najlepsza ana książka to wg. mnie ,,Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa. Nie mogę się doczekać kolejnej pana książki.
  Pozdrawiam, Ola z ?odzi

 213. Kara Says:

  Kocham te książki;p Są genialne i nie mogę się doczekac następnych części! Ale skąd Pan bierze te wszystkie pokręcone nazwy?:)

 214. Dasia Says:

  mam takie pytanie… skoro na końcu 7 części Przygód Felixa Neta i Niki jest napisane “Do zobaczenia w następnej części” to czemu nie ma jeszcze następnego fragmentu zwiastującego następny tom?

 215. Asia x) Says:

  O właśnie (komentarz Dasi). Nie moge sie doczekać nastepnej części!! Jak Pan ma jakieś elementy, kawałki następnej częsci FNiN , to niech Pan je opublikuje bo tu wszyscy czekają xD Pzdr.

 216. Dasia Says:

  no właśnie JA czekam… xD chyba dotrzyma pan obietnicy?

 217. Kosa Says:

  siema wszystkim fanom felixa xD

 218. Giu Says:

  Ja tam jeszcz lubie Nikę!XD

 219. Rafal Kosik Says:

  Wrzucę poprawiony, zredagowany ładny kawałek. Za niedługo ;)

 220. Hania Says:

  Kocham FNiN, mam pytanie kiedy wyjdzie kolejna-8 część? ;D

 221. Dasia Says:

  prędze nam setka stuknie zanim wyjdzie 8 część… xD

 222. Anonymous Says:

  Głupi Vat. Pewnie już bym kończył czytać 8 część i zaczął czekać na 9.

 223. Fanka FNiN Says:

  Net i Nika nie mogą chodzić od GNL moim zdaniem chodzą od początku PS bo mama gilberta powiedziała, że to urocze że Net bił sie oswoją dziewczyne, a na samym końcu Net powiedział”Mam przyjaciela, DZIEWCZYNE”…

 224. Nora Says:

  Kocham tą książkę

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).