Fantasy & Science Fiction po polsku

Fantasy & Science Fiction Dobra nowina na nowy rok. Powergraph będzie wydawcą polskiej edycji Fantasy & Science Fiction. Magazyn będzie kwartalnikiem, o objętości ok. 180 stron. Redaktorem naczelnym jest Paweł Matuszek, sekretarzem redakcji Michał Cetnarowski, a inicjatorem sprowadzenia pisma do Polski – Konrad Walewski. Pierwszy numer ukaże się najprawdopodobniej w lutym, a w nim m.in. Orson Scott Card, Jeffrey Ford, Ursula K. Le Guin, China Mieville i wywiad z Nealem Stephensonem. Więcej na oficjalnej stronie magazynu.


Udostepnij
Glodne Slonce

32 Responses to “Fantasy & Science Fiction po polsku”

 1. Ponury Żniwiarz Says:

  Wiadomo już jaka będzie cena tego magazynu?

 2. Anonymous Says:

  64 złotych i 97 groszy, ale będą dodatki

 3. Rafal Kosik Says:

  Jeszcze nie ustaliliśmy ceny.

 4. tesska Says:

  Świetnie, że będzie nowe pismo o fantastyce! :)

 5. kam193 Says:

  Świetnie! Mam nadzieję, że pismo będzie ciekawe. I, ze będzie zawierało sporo recenzji książek. Jak na razie nie bardzo wiem co będę czytał do przyszłej jesieni…

 6. net Says:

  Super.Wreszczie jakiś mangazyn wydany przez powergraph tylko szkoda ,że to kwartalnik a nie miesięcznik.

 7. kam193 Says:

  To zależy. Jeśli to będzie naprawdę dobry kwartalnik, to starczy na kwartał, moze nawet dłużej. A jeśli nie… to wtedy będzie trzeba częściej zaglądać na stronę magazynu ;)

 8. Donald Says:

  Super! Ostatnio jakoś mi się skończyły książki, a ,,Fantastyka” i ,,Science Ficton” jakoś mnie nie wciągają. Może nareszcie będzie świetny magazyn.

 9. Mateusz Says:

  Szukałem ostatnio takiego pisma o fantastyce,niestety nie znalazłem żadnego,które by mnie interesowało.Czekam na 1numer.

 10. Mateusz Says:

  Aha co do ceny,macie na stronie w zakładce “prenumerata”.

 11. tesska Says:

  “(…) Są to jednak dane szacunkowe. Gdy tylko zapadną ostateczne decyzje i ustalenia, poinformujemy Was szczegółowo o warunkach prenumeraty.” - doprawdy?

 12. Jestem Hardkorem Says:

  Fajnie,może będę kupował sobie ten magazyn…

 13. BlackButtefly Says:

  Tylko jaka w tym piśmie będzie fantastyka. Dla nas, czy dla starszych.

 14. Klaudia xd. Says:

  Popatrz na okładkę. :)
  Ja znam tylko Ursulę K. Le Guin. ‘Ziemiomorze’ można czytać w każdym wieku, więc raczej i młodsi czytelnicy znajdą tam coś dla siebie. Reszta nazwisk to głównie zdobywcy nagrody Hugo, czyli musieli napisać fajne książki. :) Dobrze będzie. Muszę sobie kupić pierwszy numer.

 15. KE Says:

  Super! Ale do lutego cały miesiąc…

 16. jacol Says:

  Super że będzie polska edycja tego znakomitego magazynu, kwestia żeby tylko cena nie odstraszała. Dawniej dobra była stara “Fantastyka” i “Fenix”, teraz na dobrą sprawę nie ma dobrego polskiego magazynu SF. Czekam z niecierpliwością na pierwszy numer..

 17. Kelle Says:

  Jak będzie wiadomo jaka cena, to da nam Pan znać?

 18. BERYL Says:

  Gratulacje. Widzę że pańskie małe wydawnictwo które do tej pory wydało kilkanaście książek, w tym większość pana autorstwa, wreszcie szykuje w tym roku poważną ofensywę. Mam nadzieje że coraz więcej młodych ludzi zacznie w ogóle coś czytać. Np. w chwili kiedy piszę te słowa kilku moich młodych sąsiadów z klatki siedzi se na schodach popijając piwo. Je nie preferuje takiego sposobu spędzania wolnego czasu.

 19. BlackButterfly Says:

  Może dlatego, że przy czytaniu książki trzeba się wysilić, a przy piciu piwa jedyny wysiłek, to przyłożyć butelkę z piwem do ust i napić się.

 20. Asru Says:

  A może dlatego że jest smaczne?

  Też piję piwko, odrazu żulem jestem? I bezmózgiem?

 21. Ponury Żniwiarz Says:

  O, przepraszam… Ja piwa piję często… Nie tylko piwa… Książki kocham… Nie mógłbym życ bez czytania… Ale lubię wypic alkohol ze znajomymi… Nie każdy kto pije alkohol w jakiejkolwiek postaci musi byc nikim, albo żulem… Owszem, są tacy, ale proszę mi tu normalnych ludzi lubiących od czasu do czasu wypic, nie porównywac z kim kto pic musi, bo tak mu sie podoba…

 22. Rafal Kosik Says:

  Jest bardzo duża różnica różnica między smakoszem piwa a osiedlowym chlorem.

 23. Justyna Says:

  Teraz to może mało popularne wśród nastolatków (mam 16 lat), ale ja tam jestem abstynentką. Nie wiem czemu wam zeszło na temat alkoholu bo nie chce mi się komentarzy czytać. Co do tego magazynu, może najpierw spróbuję się zorientować na necie o czym to, bo po świętach nigdy kasy nie mam :D

 24. Justyna Says:

  Ooo choć w zasadzie do lutego chyba się kasy dorobię :)

 25. BERYL Says:

  Nie wiedziałem że mój komentarz wzbudzi zainteresowanie. Moi koledzy to oczywiście nie żadne żule, menele czy chlory tylko normalni ludzie, większość z nich pracuje. Mnie po prostu irytowało że zebrali się akurat pod moim drzwiami jakby nie potrafili sobie zorganizować jakiegoś lepszego miejsca.

 26. KE Says:

  Ja nie pochwalam picia, ale i nie krytykuje. Jak ktos pije dla smaku, to ok. Jak nałóg, to źle.

 27. Jestem Hardkorem Says:

  Mam nadzieję,że warto będzie wydać kaskę na ten magazyn
  PS.Głupi Anty-spam!!!

 28. Felix Says:

  Mam nadzieje, ze bedzie chociaz 1 wywiad z panem Kosikiem. ;)

 29. BlackButterfly Says:

  Co do wcześniejszych rozważań na temat alkoholu, to mi na razie alkoholizm nie grozi, bo na razie dopiero kończę podstawówkę.

 30. katakumby Says:

  http://fnin.phorum.pl/ wbijajcie i bierzcie udział w konkursie!!! zapraszam

 31. Marian Says:

  Jakieś wieści na temat pierwszego numeru? Miał wyjść na przełomie stycznia i lutego, a tu mamy prawie połowę lutego i brak nawet przybliżonej daty publikacji… :(

 32. Mateusz Says:

  Dołączam się do pytania.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).