Fantasta.pl o Verticalu

Vertical - okładkaTym, co najbardziej przemawia podczas lektury Verticala, nie jest wbrew pozorom wizja świata i liczne, obecne zwłaszcza pod koniec książki, zapętlenia czasu i przestrzeni. Rafał Kosik mistrzowsko pokazuje, jak łatwo jest manipulować informacją, a przez tę manipulację sprawować władzę nad przyzwyczajonymi do prowadzenia za rękę ludźmi. (więcej na fantasta.pl…)


Udostepnij
Glodne Slonce

4 Responses to “Fantasta.pl o Verticalu”

 1. Manfred Says:

  Rok temu z okazji Dnia Kobiet był 1 fragment Świata Zero cz.2, ciekawe czy w tym roku również zostanie opublikowany fragment 11 części :)

 2. Fan anonim Says:

  Było by fajnie.

 3. Net Says:

  Zgadyam sie z Manfredem. To by bylo super. Co do vertikal to mnie sie nieybzt podobala. Koszmaruw moryna dostac od tego nieba od gury do dolu i nie wiadomo co z tym swiatem sie stalo rze jest taki dziwny. Pomzsl ciekay ale moje Niki i Felixa leprze. =)

 4. Richard Says:

  Panie Rafale!

  Pana książka była świetna! Po jej przeczytaniu uświadomiłem sobie, jak wiele mi brakuje, jak wielu pytań sobie nie zadaję.

  Wiem, że nie wykształcę w sobie już takiego podejścia do świata jak to, które miał główny bohater - do tego trzeba o wiele bystrzejszego umysłu niż mój (teraz dopiero uświadamiam sobie, że całe poprzednie wakacje pracowałem w fabryce nawet minuty nie poświęcając zastanowieniu nad zasadą działania maszyn czy możliwościami udoskonaleń).

  Ale pomyślałem, że jeden Vertical pomógł mi spojrzeć trochę szerzej. Więc może, gdybym wciągnął się w taką literaturę w ogóle byłoby lepiej? Nie zostanę Feynmanem, ale cóż…

  Stąd pytanie, pewnie niestosowne, bo słyszy je Pan co chwila, ale… czy mógłby Pan polecić jakieś pozycje napisane w podobnym duchu? Pewnie będzie to klasyka SF, ale z tej znam tylko niektóre dzieła Lema.

  Z góry dzięki za odpowiedź,
  Pzdr.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).