Etyka żarcia

Nowa Fantastyka 02/2014 - okładkaŻyjemy w czasach kultu wzrostu. W zasadzie cały nasz system gospodarczy opiera się na wzroście i nie może bez niego istnieć. Z roku na rok musimy produkować i konsumować więcej. Nie inaczej jest w przypadku branży spożywczej. A skoro przyrost naturalny w cywilizacji zachodniej zatrzymał się, to by utrzymać wzrost, trzeba w tę samą ilość żołądków wtłoczyć więcej jedzenia. Tak, w obecnym systemie gospodarczym prawdziwie obywatelską powinnością jest żreć więcej. (więcej w lutowym wydaniu Nowej Fantastyki…)


Udostepnij
Glodne Slonce

11 Responses to “Etyka żarcia”

 1. Nora Says:

  Za pięć lat osoby szczupłe będą traktowane jak margines społeczny i nie będzie dla nich ubrań w sklepie. Heh heh

 2. Martyna N. Says:

  Nora, świat się zmienia. Np. teraz się opalamy, dziewczyny tylko latają do solarium, a dawniej prawdziwa dama miała bielutką cerę =)
  Nie tak dawno temu, bo w czasach… jaskiniowców :-) gruba kobieta była najpiękniejsza, szczupła “do niczego”.

 3. Temerir Says:

  Jeśli pamięć mnie nie zawodzi to kobiety o “owalnych” kształtach były popularne jeszcze grubo po jaskiniowcach, moda zaczęła się chyba zmieniać coś po renesansie (?) Oczywiście mogę się mylić ;)

 4. Nora Says:

  Ale ja nie mówię o chudzielcach. Ani o rubensowskich pięknościach. Chodzi mi o to, że a pięć lat każdy będzie się bez umiaru napychał fastfoodami, ubrania będą w każdych sklepach w rozmiarze namiotu, a osoby o odpowiednim BMI będą sobie szyć ubrania sami.
  No właśnie o tym mówię, że się świat zmienia.

 5. Bratzacieszyciela Says:

  nie kazdy. Ja nie

 6. Martyna N. Says:

  @ Temerir
  Wiem, zapomniałam dopisać. Chodziło mi o to, że wtedy tylko taka kobieta miała szansę przetrwać i zapomniałam, że tak było także później, tylko na innych zasadach.

  @ Nora
  Nie mówię, że nie o to Ci chodziło. Tyko dodałam coś od siebie ;-) Chciałam dodać - masz rację, ale byłam wtedy rozkojarzona i wyleciało mi z głowy ;-P

 7. Pikolo01 Says:

  Tak już jest. znalezienie spodni na długich chudzielców jest niemożliwe, trzeba używać pasków do prawie każdych spodni.

 8. optymalizacja Says:

  Podziękowanie w ciągu przyciągający napis, na bodajże się przyczyni.
  Czekam na następujący
  Przyzwoicie się czyta, kontretny wpis! Wyczekuję na kolejny.

  Badawczy natomiast zbity paragraf, dopuszcza aż do
  sądzenia!

 9. Martyna N. Says:

  @ Pikolo01
  Mowa jest nie o chudzielcach, a o osobach z poprawną wagą.

 10. Tytla Says:

  Trochę, a nawet bardzo odbiegnę od tematu i jest ono skierowane raczej do Pana Kosika, który współpracuje z Nową Fantastyką (aczkolwiek odpowiedzi może udzielić rzecz jasna ktokolwiek). A mianowicie: w marcowym wydaniu NF na 80-tej stronie, w prawym dolnym rogu jest taki prawie niewidoczny gołym okiem tekścik o jednorożcach i smokach. Miałam już jakieś koncepcje, ale ciągle nie jestem pewna: jaki jest cel jego istnienia?

 11. JoanaMusze Says:

  A tak apropos żarcia. Polecam mego bloga. Tylko proszę nie brać go na poważnie.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).