Dzieci lubią mielonkę

Felix Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa (film)Film adresowany do gimnazjalistów ma się podobać gimnazjalistom. Ale nie byłoby źle, gdyby z przyjemnością oglądaliby go także ich rodzice - po prostu z przyjemnością, ponieważ „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” to produkcja rozrywkowa, mająca inteligentnie bawić. To również kino familijne, dlatego zrealizowanie adaptacji bestsellera z serii Rafała Kosika o przygodach bystrych nastolatków w taki sposób, by była atrakcyjna i dla dorosłych, rozumiało się samo przez się. (więcej na portalfilmowy.pl…)


Udostepnij
Glodne Slonce

38 Responses to “Dzieci lubią mielonkę”

 1. Ponury Żniwiarz Says:

  Filmu wciąż nie widziałem, ale jeśli chodzi o recenzję, to na pewno nie zgodzę się ze zdaniem: ,,Zdaje mi się, że młodzi ludzie w wieku Feliksa, Neta i Niki, są dziś dużo dojrzalsi.'’ Chociaż nie, zgodzę się. Pani recenzentce rzeczywiście się WYDAJE. Stanowczo dawno w gimnazjum nie była.

 2. Olla Says:

  Zawsze się można do czegoś przyczepić… Niech ludzie zaczną czytać książki, to się na pewno nie zawiodą. Według mnie FNiN jest międzypokoleniowy, a granice wiekowe ciągle się rozszerzają: ci, którzy zaczynając czytać serię mieli 11 lat, teraz mają trochę więcej i zapewne będą czytać dalej, nawet jeżeli przegonili bohaterów. Oddanie tego fenomenu w filmie graniczyłoby z cudem
  PS: Wszystkiego najlepszego Panie Rafale:D Spełnienia marzeń i utrzymania kopalni pomysłów!

 3. OldShaterhan Says:

  Wszystkiego najlepszego Panie Rafale!
  Wielu pomysłów na kolejne książki, pociechy z syna, długiego życia!

  A co do recenzji:
  1/ “Felix”
  2/ Czy to, że zdarzają się osoby inteligentne, które potrafią sobie radzić bez wulgarnych przekleństw jest jakąś chorobą czy co?
  3/ Kamil i Maciek nie są debiutantami…

 4. wisznu Says:

  tu tez jest recenzja, gdzie tez sie nie zachwycaja filmem:

  http://film.org.pl/r/recenzje/felix-net-i-nika-oraz-teoretycznie-mozliwa-katastrofa-14888/

  moze to po prostu jest film dla fanow FNIN, ktorzy znajac ksiazki wiedza to czego w filmie brakuje?

 5. Fidel Says:

  Recenzja (ta z portalfilmowy.pl, nie z film.org.pl) bardzo zgodna z moimi odczuciami. Film, jak dla mnie, bardzo sprawny realizacyjnie (zwłaszcza, jeśli porównać z innymi polskimi filmami SF :) ), grafika komputerowa bardzo sprawnie spleciona z kadrami filmowymi. Raziła jedynie scena wpadania bomby do Tamizy - baaardzo sztuczna.
  Gra aktorska dzieciaków faktycznie nie oszołamiała, ale nie raziła też jakoś mocno.
  Prawdziwym problemem tego filmu jest scenariusz - nieumiejętnie skrócony z książki tak, że bez znajomości oryginału widz wyjdzie z kina z mętlikiem w głowie :(

 6. Adggamma Says:

  Wszystkiego najlepszego!

 7. blona Says:

  Jeśli gdzieś pisało to przepraszam za spam ale jeśli nie to chciałbym powiedzieć że premiera świata zero2 odbędzie się 07.11.2012

 8. blona Says:

  A notes w twardej okładce tego samego dnia,

 9. Karo Says:

  Wszystkiego Najlepszego Panie Rafale, pociechy z syna, spełnienia marzeń, wiele pomysłów na książki i wielu lat życia :)

  Ta recenzja w ogóle nie trzyma się kupy

 10. Gosia21 Says:

  Dołączam się do życzeń
  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

 11. Nowaaa Says:

  Panie Rafale, życzę Panu wszystiego najlepszego! Weny,wiele lat życia,szczęścia,zdrowia etc, etc :) (sorry za kiepckie trochę życzenia, jestem kiepcka w wymyślaniu życzeń)

 12. Ashita Says:

  Panie Rafale, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! Ale, że nie jestem dobra w wymyślaniu życzeń, to ściągnę z Pana. Niech Pan pomyśli, czego Pan sobie życzy, a ja się pod tym podpisuje ;-) (FNiN rządzi!) Ale dodam też od siebie, by miał Pan dużo weny (choć nie wiem czy to bardziej dla Pana, czy czytelników, ale…) STO LAT!!!

 13. Gaba Says:

  Ja tez dołączam się do życzeń. Wszystkiego najlepszego! Długiego życia, spełnienia marzeń, weny, pociechy z syna itd. itp.

 14. asia Says:

  Nauczycielka próbuje coś powiedzieć.Pewien chłopak udaje krzaka.Inny jeżdzi po podłodze na plecaku.Reszta chłopaków bawi się małymi samochodzikami.Kilka dziewczyn kłóci się z nauczycielką.
  Tak wygląda lekcja religi w 6 klasie.
  Taak.Dzieci w wieku Felixa Neta i Niki są BARDZO dojrzali.

 15. fanNeta Says:

  O, też z szóstej klasy??
  Myślałem, że jestem najmłodszy.
  ( Jestem oryginalny:-) )
  A w mojej szkole rzucają gumkami, wyjmują gumy i to jest takie obrzydliwe………….. Jednym słowem 6b :-)

 16. Parys Says:

  Ja jestem w 3 klasie gim i też nie wygląda to naljepiej (rzucanie krzesłami jest tu najmniej dziwaczne). Cóż, jak kto widzi dzisiejszą młodzież.
  W ogóle życzę Wszystkiego Najlepszego, Panie Rafale. Weny, spełnienia marzeń (byle nie za szybko ;))itd.

 17. Pozdrofix Says:

  Ja akurat z recenzją muszę się zgodzić, bo mam podobne odczucia jak recenzentka, lecz jak było mówione uczniowie 2 klasy gimnazjum często nie są bardzo dojrzali i odwala im (wystarczy, że ja sobie przypomnę tamte czasy), lecz nie zmienia to faktu, że recenzja jest godna uwagi, a na sam film nie można patrzeć w samych superlatywach, bo nie o to też chodzi aby pisać tylko ze jest bezbłędny i idealny.
  PS Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin p. Rafale!

 18. fanNeta Says:

  PS: Wszystkiego najlepszego:-)
  PPS: w polskich filmach to znajdą nieścisłości, a w amerykańskich filmach, gdzie np.: wszyscy do niego strzelają a on wychodzi bez szwanku i jak dojdzie do końca to wszystkich już niema nie widzą.
  Polacy…..

 19. Pozdrofix Says:

  FanNeta@ Jasne, ale musisz też spojrzeć na film krytycznie, nie oceniając go w samych pozytywach, bo to nie ma sensu. ;)

 20. Fanka Says:

  Miałam okazję obejrzeć ten film w poniedziałek na wycieczce szkolnej, ale upośledzeni ludzie z mojej klasy z ilorazem inteligencji między 60 a 70 postanowili iść na kręgle. Nie powiem, że było źle, ale porównajcie godzinę gry w kręgle z dwudziestoma osobami na trzech torach a obejrzeniem “Felixa Neta i Niki oraz Teoretycznie Możliwej Katastrofy”.

  Pozdrawiam tych, którzy obejrzeli film i mam nadzieję, że ukaże się on rownież w internecie (niekoniecznie piracki lub na YouTube).

  Co do recenzji… Nie tylko ja byłam zawiedziona, ale i opiekunki wycieczki - nauczycielki j.polskiego i j.angielskiego.

  A kiedy dokładniej miał pan urodziny, panie Rafale?

 21. fanNeta Says:

  @Pozdrofix
  Nie mówię, że film jest doskonały.
  Otóż, gra aktorów na samym początku była fatalna a do połowy sztuczna, a i było wiele nieścisłości z tym, skąd wiedzą, gdzie jest Net, bo najpierw się zastanawiają, a później pytając już wiedzą dokładnie gdzie, ale film ma też i dobre strony i trzeba to uszanować.(Kropka:-) )

 22. Susan1224 Says:

  Wszystkiego najlepszego, panie Rafale!
  Cóż, czego można życzyć autorowi… Wielu pomysłów na pewno i zdecydowanie zadowolenia z własnych książek i czerpania przyjemności z ich pisania :).

 23. fan anonim Says:

  Panie Rafale wszystkiego najlepszego długiego, szczęśliwego życia oraz natchnienia do pisania jak najlepszych książek.

 24. Justyna Says:

  Najlepszego panie Rafale, a konkrety Pan sobie dopisze ;)

  Recenzja, cóż… W paru miejscach muszę się zgodzić, w paru nie. Faktem jest, że szału w filmie nie ma.

 25. Ada Says:

  Panie Rafale!Wszystkiego najlepszego!Nie będe tutaj wypisywać wszystkich rzeczy, których chciałabym Panu życzyć :) dlatego WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I STU LAT SZCZ?ŚCIA!!!:)

 26. Trzeci Says:

  Przede wszystkim weny/spokoju*, a poza tym tradycyjnego najlepszego.

  * niepotrzebne skreślić

 27. OldShaterhan Says:

  Ja jeszcze tylko od siebie dodam, że ten dzień jest dla mnie szczególnie ważny - moja mama też ma dziś urodziny ;)

 28. julka Says:

  Dołączam się do życzeń!! Wszystkiego najlepszego Panie Rafale!
  Żeby się panu pomysły na FNiN nigdy nie skończyły!! żebyśmy je mogli czytać i czytać i żeby pan nowe wydawał bo na pewno się nam to nie znudzi ;) Jeszcze pociechy z syna i oczywiście zdrowia bo to najważniejsze!
  A co do recenzji… to debiutujący aktorzy! wszystko przed nimi jeszcze, fakt że początek grali sztywno, niektóre sceny były bez emocji np. jak rozbrajali bombę ale jak na pierwszy film było naprawdę dobrze! Było wiele fajnych scen, np. ta w latarni o pozytywach nikt nic nie mówi, tylko krytykują…

 29. julka Says:

  ale najbardziej w filmie podobał mi się Net, te jego teksty

 30. Trzeci Says:

  BTW - ma Pan urodziny tego samego dnia, co Frank Herbert :D To nie może być przypadek…

 31. Samantha Says:

  Wszystkiego najlepszego! :)
  Poza tym gratuluję prezentu od Fanclubu :) (To jest gratuluję Panu i Fanclubowi xd)

 32. Zuzia Says:

  Wiem, trochę późno, ale wszystkiego najlepszego, Panie Rafale !! ;)

 33. asia Says:

  O, to wczoraj Pan Rafał miał urodziny? Spużnione o jeden dzień, ale wszystkiego najlepszego!

  Rzeczywiście, na samym początku aktorzy grali trochę drętwo.
  Aha, i to do ,,Fana Neta”: Ja jestem w 6a :)

 34. asia Says:

  P.S. U mnie w klasie też rzucają gumkami. I nie tylko…
  Ostatnio jeden bez mózg coś złamał takiej jednej dziewczynie z mojej klasy. (Też niezbyt rozgarniętej :\ ) Ale nie wiem co,bo jestem chora i siedzę w domu.:\ Koleżanka poinformowała mnie prze telefon o tym wypadku.

 35. Fanka Says:

  U mnie na lekcji kusze z kredek robią i strzelają patyczkami od szaszłyków. Jednemu to się wbiło (TYLKO KO?CÓWKA!) i musiał wyjąć. A te jego mordercze spojrzenie… XD

  Jeszcze lepiej: na fizyce przez połowę lekcji robiliśmy i jedliśmy watę cukrową.

  O gumkach nie wspomnę, bo na każdej lekcji strzelają, każdy nauczyciel skonfiskował już chyba ze trzysta, a chłopaki nadal mają ich więcej i więcej, i jeszcze sobie nawzajem rozdają!

 36. Stukostrach Says:

  JEJ , UOU, STU LAT, prze pana!
  Wszystkiego już panu życzyli więc co ja mam powiedzieć…
  in blanco! Pan sobie wymyśli ja się podpiszę, ( to genialne ). A i przepraszam, że takie spóźniooone …. Tak wyszło. Internetu nie miałam przez miesiąc cały.

 37. Carrie_21 Says:

  Zdeka spóźnione: Sto lat! :)

 38. Kasia97 Says:

  hmmm…. o gimnazjalistach dla gimnazjalistów, powiadacie? ja jednak mam nadzieję, iż liceum także się wlicza. książki są mega ;) na film się wkrótce wybiorę. Panie Rafale, jakim szczęściem jest Pan dla młodzieżowej literatury. teraz trudno znaleźć coś dobrego, wciągającego… wszystko na jedno kopyto. na dodatek nie polskie. a przecież polskie rzeczy dobre są ;D

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).