Drugi numer Fantasy & Science Fiction

Drugi numer Fantasy & Science Fiction W zamieszaniu związanym z filmem zapomniałem napisać, że już ukazał się drugi numer kwartalnika „Fantasy & Science Fiction”. Poniżej text w sumie reklamowy.

Fantasy & Science Fiction to jedno z najstarszych i najbardziej utytułowanych amerykańskich czasopism literackich poświęconych fantastyce. W USA istnieje nieprzerwanie od 1949 roku i słynie z wysokiego poziomu literackiego i publicystycznego. To na łamach F&SF pojawiły się utwory, które z czasem stały się klasykami gatunku, jak choćby Kantyk dla Leibowitza Waltera M. Millera Jr., czy Mroczna Wieża Stephena Kinga.

Polska edycja pisma ? podobnie jak „Newsweek” czy „Playboy” ? to projekt licencyjny oparty zarówno na materiale z wydań amerykańskich, jak i tekstach znanych polskich pisarzy i publicystów, jak choćby Anna Brzezińska, Rafał Kosik, ?ukasz Orbitowski. Każdy numer kwartalnika to około 200 stron przede wszystkim świetnej prozy a także obszerne recenzje książek, wywiady ze znanymi pisarzami i felietony, które piszą dla nas znani twórcy zarówno polscy, jak i zagraniczni.

Misja pisma to promowanie najciekawszej literatury fantastycznej zarówno z zagranicy, jak i z Polski. Wspieranie rozwoju czytelnictwa, współtworzenie i animowanie społeczności czytelników fantastyki. Pod patronatem pisma będą odbywają się comiesięczne spotkania literackie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski pod wspólnym tytułem „Transgresje Fantastyki: nowe mapy wyobraźni”, w których brać będą udział zarówno członkowie redakcji, jak i zaproszeni goście ? pisarze polscy i zagraniczni, znani krytycy i teoretycy gatunku.


Udostepnij
Glodne Slonce

8 Responses to “Drugi numer Fantasy & Science Fiction”

 1. gothic114 Says:

  Zobacze czy gdzieś można kupić .

 2. DeathDay98 Says:

  A jeśli, tak to gdzie można kupić?
  15zl na 3 miesiące? Mało, jestem gotów kupić. Proszę powiedzcie gdzie się da?

 3. ann0 Says:

  Widziałam w Empiku.

 4. Pozdrofix Says:

  czy w tym numerze F&SF są pańskie texty?

 5. Rafal Kosik Says:

  Nie, tylko rysunek. Do któregoś kolejnego numeru zapewne coś napiszę.

 6. BERYL Says:

  Już z miesiąc temu wysłałem do Fantasy & Science Fiction opowiadanie. Ciekawe, czy jest wystarczająco dobre aby zostać opublikowane ?

 7. Rafal Kosik Says:

  Większość opowiadań jest tłumaczonych i takie było założenie pisma. Nei więcej niż jedno-dwa na numer mogą być polskie.

 8. Samantha Says:

  A więc przy okazji pobytu w mieście, kierunek-> Empik ;P
  Dziękujemy za informację!

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).