Cyfrowy ślad

Nowa Fantastyka 05/2013 - okładkaPomyłki automatycznego wymierzania sprawiedliwości zdarzają się i w rzeczywistości. Przekonał się o tym niedawno pewien sparaliżowany od lat właściciel stojącej na cegłach Syreny. Przyszedł do niego mandat za przekroczenie prędkości samochodem, który nie ma nawet silnika. Tę sprawę udało się akurat odkręcić, bo była oczywista i nagłośniona w mediach. Lecz gdyby oczywista nie była, walka o anulowanie mandatu na trzysta złotych mogłaby kosztować o wiele więcej niż sam mandat. Prawdopodobne jest, że podobnych pomyłek wydarza się całkiem sporo. (więcej w majowym wydaniu Nowej Fantastyki…)


Udostepnij
Glodne Slonce

2 Responses to “Cyfrowy ślad”

  1. Dziobal Says:

    Czytałem. Takie sytuacje na pewno będą, a do tego będą smutne. Tylko że IMO nie jest to argument przeciw nadzorowi CCTV czy innemu. Bo jeśli wziąć pod uwagę, ilu niefajnym sytuacjom on zapobiegnie, to bilans wychodzi na plus.

    Jasne, inwigilacja ZUO, ale czy potknięcia takiego systemu będą tak liczne i straszne, żeby od razu wyłączać cały system?

  2. Rafal Kosik Says:

    Nie chcę go wyłączać. Przydałaby się tylko możliwość obrony przed systemem. Jeżeli teraz dostaniesz mandat za przekroczenie prędkości w wyniku błędnego działania fotoradaru, to nie możesz zrobić praktycznie nic.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).