Ciągłość kultury

Z tym jest u nas kiepsko, bo bardziej pamiętamy ikony kultury anglosaskiej niż własnej. Właściwie trudno się przed tym opierać, ponieważ te ikony anglosaskie zazwyczaj są silniejsze o dwa rzędy wielkości. No i zazwyczaj lepsze troszeczkę. No i kurde, jednak są częścią naszej rozszerzonej tożsamości kulturowej, z czym trudno dyskutować. Ale spróbujmy przez kilka minut zachwycić się wybitnymi przykładami zdychającej kultury polskiej. Oto Ewa Dymarczyk znajduje kontynuatorki w Korze Jackowskiej i Justynie Steczkowskiej. Proszę Państwa, oto trzy Wielkie Głosy!


Udostepnij
Glodne Slonce

8 Responses to “Ciągłość kultury”

 1. kasia Says:

  Im więcej machania, tym mniej magii. Coraz gorsza dykcja, a głosy coraz słabsze.

 2. Samantha Says:

  Z tym machaniem to racja. Demarczyk najlepsza, zdecydowanie. A potem Steczkowska. No i na końcu Maanam. Taka moja punktacja.
  Kasia Nosowska (HEY) też raczej nie macha, a głos to ma jeden z najlepszych!

 3. BlackButterfly Says:

  Dla mnie to Ville Valo z HIM ma najlepszy głos. Chociaż jednak niezbyt w moim guście.

 4. Hankes Says:

  Z przykrością wyprowadzę z błędu: Kasia Nosowska nie umie śpiewać.

  Za to widoczna wyżej Justyna Steczkowska jest dla mnie fenomenem jeśli chodzi o wokal. Demarczyk przy niej to absolutna klasyka, ale pod względem umiejętności nie boję się tych dwóch pań porównać (oczywiście tylko technicznie, bo klasa i styl Demarczyk są dla Jusi nieosiągalne).
  Nie wiem, czy kompletnie odchodzimy od naszej polskiej przeszłości w muzyce czy kulturze - powiedziałabym, że wręcz przeciwnie. Coraz więcej słychać w popie inspiracji latami 60-tymi polskiej muzyki rozrywkowej, coraz więcej słychać też elementów ludowych, tradycyjnych (Zakopower, Kapela Ze Wsi Warszawa).

 5. Rafal Kosik Says:

  A w tym wszystkim nikt nie zauważył, że napisałem źle nazwisko „Demarczyk”… Sorry, było późno.

 6. BlackButterfly Says:

  Ja nie zauważyłam, bo jej nawet nie znam.

 7. Zosia Says:

  Mnie najbardziej podoba się głos pani Steczkowskiej.O gustach się nie dyskytuje.

 8. mikki Says:

  No wiesz, BluckButterfly? Nie przyznawaj się ;)
  Ale sam temat jest ciekawy. Czemu ludzie kojarzą te wszystkie Hanny Montany i… o, zgrozo… Justiny Biebery, a nie wiedzą praktycznie nic o rodakach!

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).