Berlin

Niebo nad BerlinemCiekawe miasto, równe, uporządkowane, puste, jakby coś wyssało z niego połowę ludzi. Monumentalne bez pięcia się w górę, industrialne i niedokończone. Miejscami zimne i nieprzyjazne, miejscami klimatyczne i serdeczne. No i mało fotogeniczne, co częściowo udowodniłem poniżej. Trudno byłoby mi się zakochać w Berlinie. Nie dlatego, że Berlin dąży do perfekcyjności w każdej dziedzinie, ale dlatego, że się do tej perfekcyjności niebezpiecznie zbliża.

Hauptbahnhof Berlin - trzy poziomy komunikacji Nasi tu byli! S-bahn jeździ nad ziemią, u-bahn pod Hauptbahnhof Architektura zazwyczaj interesująca Brama Bandenburska Reichstag Reichstag Pomnik holocaustu. Robi wrażenie Metropolis Wieża telewizyjna, największe coś w Berlinie Puste place, rozbiórki, albo budowy U nas by nie przeszło. Zbyt dziwne, prawda? Uniwersytet Humboldta Nie sposób jej nie fotografować Las na dachu Fontanna przy Breitscheidplatz - to też by u nas nie przeszło Breitscheidplatz Architektura Architektura Potsdamer Platz i kompaktowe wieżowce Potsdamer Platz Potsdamer Platz Potsdamer Platz. Niezła wiatkaPotsdamer Platz Jakby ktoś pytał, to pracowałem Squot Synagoga Turystyczne krzesło elektryczne Muzeum techniki Piękny niemal steampunkowy industial Muzeum żydowskie Ordnung - krawężnik rzecz święta. Trochę nam brakuje do Niemców Architektura Szprewa Szprewa Martens Berlin


Udostepnij
Glodne Slonce

11 Responses to “Berlin”

 1. mikki Says:

  Pierwszy! No cóż, tacy są Niemcy. Porządni i poukładani. Jutlandczycy też tak mają. Jak oni z tym żyją??

 2. Shadowmage Says:

  Zdjęcie 27 - prawdziwy zapracowany pisarz :D

 3. Rafal Kosik Says:

  Ty niedowiarku! Półtora rozdziału ostatniego Felixa powstało w tym hotelu i w pociągu (choć tylko jednego laptopa używałem). W jedną stronę pociąg jedzie 6h, więc prawdę powiadają starsi, że do Berlina szybciej się jedzie Intercity niż T-34.

 4. Wiana Says:

  Dla mnie Berlin nie ma klimatu. Zwłaszcza w porównaniu z innymi miastami Europy. A co do Felixa, to chyba nie mogło powstać półtora ostatniego rozdziału, bo musiałyby być dwa ostatnie rozdziały:P Chodziło o pół przedostatniego i ostatni;D?

 5. Rafal Kosik Says:

  “Półtora rozdziału ostatniego Felixa”, czyli półtora rozdziału piątej części ;)

 6. Wiana Says:

  Oj, przepraszam. Jakoś to skojarzyłam zostatnim rozdziałem… ;)

 7. Valandil Says:

  Utopijne miasto… Nie lubię takich idealnych. Jeszcze nigdy nie byłem w Berlinie, ale wydaje mi się, że ciężko polubić to miasto. Ztego co słyszałem od różnych osób, nie wydaje mi się specjalinie miłym miejscem do życia.

 8. Valandil Says:

  Choć wygląda nieźle.

 9. joe cool Says:

  Berlin jest bardzo specyficznym miastem, które nie ma określonego centrum, a wiele małych centerków w każdej dzielnicy - co wynika też z długoletniego podziału miasta. Ludzie też są bardzo specyficzni ;) Ja się tam czuję bardzo dobrze i zawsze mi się robi ciepło na sercu jak widzę Fernsehturm na Alexie :)

 10. joe cool Says:

  jeszcze dwie uwagi do podpisów do zdjęć:

  8,9 - nie Reighstag tylko Reichstag - jeździło się do Rajchu, tak? :P

  18,19 - to stanowczo nie jest Alexanderplatz (na którym jest wieża telewizyjna i który jest we wschodniej części Berlę), tylko Breitscheidplatz, niedaleko tak zwanego Ku-Dammu (czyli Kurfuerstendamm) i dworca Zoo, stanowczo w Berlinie Zachodnim. Dodatkowo na obu zdjęciach widzimy fragmenty Kaiser Wilhelm Gedaechtniskirche, czyli Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma.

  :)

 11. Rafal Kosik Says:

  Faktycznie, 18 i 19 to Breitscheidplatz. Dzięki :)

  Jak wspominam Berlin, to nie robi mi się aż cieplutko na sercu, ale pewnie wybiorę się tam jeszcze raz.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).