Autorzy w sierści

Wychowywałem się z psami przez większą część życia. Okresy bezpsowe to był efekt czynników obiektywnych lub żałoby, jak ostatnio po Cabanie. (Więcej…)


Udostepnij
Glodne Slonce

2 Responses to “Autorzy w sierści”

 1. paul z Says:

  Ja, jak na psa, za bardzo lubię własne drogi, a jak na kota, za dużo szczekam.
  A przy okazji, chyba kręci Pana psi autorytaryzm, sądząc po tekstach w NF. Czy naprawdę jeden cham jest gorszy od partii chamów, wsadzających za tatar do obozów? Chiński system działa, bo komunizm pozostawił spaloną ziemię i trzeba wszystko budować od nowa, jak ongiś Amerykę czy Europę po wojnie. Chamy bezwzględnie wyzyskują zasoby naturalne, łącznie z ludźmi, tak szybko, że przy pompowaniu majątku w górę powstają zatory, tworzące tzw. klasę średnią. Społeczeństwa istnieją, by bogaci mogli się bogacić, a póki wszyscy mają przynajmniej nadzieję stać się bogatymi, samodzielnie, aktywnie równoważą wady systemu – biedni i nieszczęśliwi muszą kryć się po kątach, bo i tak nic nie zdziałają. Dopiero gdy źródło bogactwa wysycha i góra zagarnie je całe, wady wychodzą na wierzch. Widać to na Zachodzie, który do niedawna bogacił się bajecznie, bo rynki światowe miał dla siebie. Teraz musi się nimi dzielić, i może Pan na nim pięknie obserwować typową po Złotym Wieku erę upadku. Czeka to i Chiny.
  Wiem, powinienem takie kawałki wstawiać na forum NF, ale tu jest szybciej. Proszę powiedzieć, jeśli jakoś przeszkadzam.

 2. Rafal Kosik Says:

  Nie, komentarz mi nie przeszkadza. Jest ciekawy, tylko może niekonieczne pod tym wpisem ;)

  Co do totalitaryzmu, to z pewnością nie chciałbym żyć w takim systemie. Natomiast rzeczywiście w Nowej Fantastyce opisałem pozytywne cechy tego systemu. Każdy system ma jakieś wady i jakieś zalety.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).